Тема уроку: Добуток різниці та суми двох виразів
Мета уроку:
Очікувані результати: знати формулу різниці квадратів; уміти подавати вираз у вигляді квадрата, підносити вираз до квадрата, розпізнавати, у якому випадку можна застосовувати цю формулу
Хід уроку
=
=
Повідомлення теми і мети уроку
Розглянемо випадок, коли два вирази відрізняються тільки знаками і треба знайти добуток
=
Тепер при множенні різниці виразів на їх суму можна зразу записати різницю квадратів цих виразів. Цю формулу називають – формулою скороченого множення.
Добуток різниці двох виразів та їхньої суми дорівнює різниці квадратів цих виразів
- ці вирази називаються спряжені
№551 Чи є тотожністю рівність
№552 Якому з наведених многочленів тотожно дорівнює добуток
А.
Б.
В.
Г.
№553 Закінчить перетворення виразу в многочлен (з поясненням)
№555 Виконайте множення многочленів (записати тільки відповіді)
№557 виконати самостійно та перевірити відповіді
Повторити правила множення різниці двох виразів на їх суму
п.14 № 558, 560
Тема уроку: Добуток різниці та суми двох виразів. Розв’язування вправ і задач. Перевірочна робота. ГР 1. Досліджує ситуації та створює математичні моделі
Мета уроку:
Очікувані результати: знати і використовувати формулу різниці квадратів; уміти подавати вираз у вигляді квадрата, підносити вираз до квадрата, розпізнавати, у якому випадку можна застосовувати цю формулу
Хід уроку
№558 Спростити вираз
№560 Спростити вираз
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
=
На дошці Самостійно
№561 №562
№563 Які одночлени треба поставити замість зірочок, щоб виконувалася тотожність
На дошці Самостійно
№565 (1, 3, 5) №565 (2,4,6)
№568 Спростити вираз
Повторити правила множення різниці двох виразів на їх суму
п. 14 №564, 566, 569
Самостійна робота
ГР 1. Досліджує ситуації та створює математичні моделі
|
|
|
Гр.1 |
|||
|
1. |
Піднесіть до квадрата одночлен 0,3х5 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
0,9х10 |
0,09х7 |
0,09х10 |
0,9х7 |
|
|
2. |
Спростити вираз 0,42а5 в7 * 0,5а4 в3 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
0,21а20 b10 |
0,21а9 b21 |
2,1а9 b10 |
0,21а9 b10 |
|
|
3. |
Подайте у вигляді многочлена 5х5 (у2 + 2) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
5х7у2 + 10х5 |
5х5у2 + 7х5 |
5х5у2 + 10х5 |
10х5у2 + 10х5 |
|
|
4. |
Виконайте множення (х - 5) (х + 5) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
х2 + 25 |
х2 - 5 |
х2 + 5 |
х2 - 25 |
|
|
5. |
Закінчить перетворенні виразу в многочлен (3аb – 9) (9 + 3 аb) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9а2b2 - 18 |
9а2b2 - 81 |
3а2b2 - 81 |
9а2b2 + 81 |
|
|
6. |
Вставте замість зірочок такі одночлени, щоб виконувалася тотожність (* + 3а2 b4 ) (* - 3а2 b4) = 49а10 – 9а4 b8 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
49а |
7а2 |
7а5 |
49а5 |
|
|
7. |
Виконайте множення х(х + 2) (2 - х) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
4х2 – х3 |
4х – х2 |
4х2 – х |
4х – х3 |
|
|
8. |
Виконайте множення (3х4у5 – 5х8у7) (3х4у5 + 5х8у7) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9х8у10 + 25х16у14 |
9х8у10 – 25х16у14 |
9х8у10 – 25ху14 |
3х8у10 – 5х16у14 |
|
|
9. |
Подати у вигляді квадрату 36х8у12 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
(18х4у6)2 |
(6х2у10)2 |
(36х4у6)2 |
(6х4у6)2 |
|
|
10. |
Розв’язати рівняння (х - 17)(х + 17) = х2 +6х - 49 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
8 |
8- |
-40 |
40 |
|
|
11. |
Подайте у вигляді многочлена (5 - х) (5 + х) (25 + х2) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
25 – х4 |
625 – х2 |
625 – х4 |
25 + х4 |
|
|
12. |
Подайте у вигляді многочлена вираз (4 + х2 ) (2 - х) (2+х) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
16 + х4 |
8 – х4 |
8 + х4 |
16 – х4 |
|
Тема уроку: Різниця квадратів двох виразів
Мета уроку:
, формувати в учнів уміння та навички користуватися цією формулою;
Очікувані результати: знати формулу різниці квадратів; уміти подавати вираз у вигляді квадрата, підносити вираз до квадрата, розпізнавати, у якому випадку можна застосовувати цю формулу
Хід уроку
№564 Поставте замість зірочок такі одночлени, щоб виконувалася тотожність:
№566 Виконайте множення
№569 Спростити вираз
121
0,81
25
Формулу перепишемо так: а2 – b2 = (а - b)(а + b)
Цю тотожність називають формулою різниці квадратів двох виразів
Різниця квадратів двох виразів дорівнює добутку різниці цих виразів та їх суми
№589 Яким з наведених добутків многочленів тотожно дорівнює многочлен а2 – 144
А. (а - 12)2 Б.(а - 12)(а + 12) В.(12 - а)(12 + а) Г.(12 - а)(-12 - а)
№590 Яка з даних рівностей є тотожністю
А.-49 +
2 = (7 -
)(7 +
) Б.-49 +
2 = (
)(
)
В. -49 +
2 = (7 -
)2 Г .-49 +
2 = (
)(
)
№591 Чи можна, застосовуючи формулу різниці квадратів, розкласти на множники вираз:
№592 Розкладіть на множники
Відповіді:
Вивчити формулу різниці квадратів двох виразів, вміти її використовувати п. 15 №593, 595
Тема уроку: Різниця квадратів двох виразів. Розв’язування вправ і задач.
Перевірочна робота. ГР 2. Розв’язує математичні завдання
Мета уроку:
, продовжувати формувати в учнів уміння та навички користуватися цією формулою;
Очікувані результати: вміти користуватися формулою різниці квадратів; уміти подавати вираз у вигляді квадрата, підносити вираз до квадрата, розпізнавати, у якому випадку можна застосовувати цю формулу
Хід уроку
№593 Розкладіть на множники:
№595 Знайдіть значення виразу х2 – у2 , якщо
0,0025
0,36
2,5
№594 Обчисліть, застосовуючи формулу різниці квадратів:
2,3 - завдання на дошці
№596 Розв’язати рівняння
№598 Розкладіть на множники, користуючись формулою різниці квадратів:
1 група 2 група
1, 3, 5 2, 4, 6
№608(1,2) Доведіть, що при будь-якому натуральному n значення виразу
№610(1,2) Доведіть, що
Повторити формулу різниці квадратів двох виразів, вміти її використовувати п. 15 №597, 599, 609(1)
Самостійна робота
ГР 2. Розв’язує математичні завдання
|
|
|
Гр.2 |
|||
|
1. |
Подайте у вигляді квадрату 81х8у4 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9х6у2 |
81х4у2 |
9х4у2 |
81х6у2 |
|
|
2. |
Подайте у вигляді квадрату 0,0049а10 b18 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
0,7а5 b9 |
0,07а8 b9 |
0,7а5 b16 |
0,07а5 b9 |
|
|
3. |
Розкладіть на множники 25х2 + 9у2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
(5х-3у)(5х+3у) |
(5х2-3у)(5х+3у) |
(5х-3у)(5х+3у2) |
розкласти неможливо |
|
|
4. |
Виконайте множення (а2 - 5) (а2 + 5) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
а4 + 25 |
а4 - 5 |
а4 + 5 |
а4 - 25 |
|
|
5. |
Перетворіть вираз в многочлен (х + у)(у - х) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
х2 + у2 |
у2 + х2 |
х2 – у2 |
у2 – х2 |
|
|
6. |
Розкладіть на множники х2у2 - 9 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
(ху-3)(ху+3) |
(ху-3)(ху+3) |
(ху-3)(ху-3) |
розкласти неможливо |
|
|
7. |
Запишіть у вигляді виразу квадрат суми чисел х і у |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
х2 + у2 |
х2 - у2 |
(х - у)2 |
(х + у)2 |
|
|
8. |
Подайте у вигляді многочлена (2х + 3)(2х + 3) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
4х2 - 9 |
4х2 + 9 |
4х2 -12х + 9 |
4х2 +12х + 9 |
|
|
9. |
Подайте у вигляді многочлена (3х - 5)(3х - 5) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9х2 + 30х + 25 |
9х2 – 25 |
9х2 – 30х + 25 |
9х2 + 25 |
|
|
10. |
Розв’язати рівняння (х + 8)(х - 7) =0 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
7; 8 |
- 8; 7 |
- 7; 8 |
- 8; - 7 |
|
|
11. |
Розв'яжіть рівняння (а - 2)2 – 4 = 0 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
0; - 4 |
2; 4 |
0; 4 |
2; - 4 |
|
|
12. |
Розв’яжіть рівняння (3х - 5)2 – 49 = 0 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
-4; - |
- 4; |
- |
|
Тема уроку: Квадрат суми та квадрат різниці двох виразів
Мета уроку:
Очікувані результати: знати формули квадрата суми та квадрата різниці; вміти застосовувати ці формули
Хід уроку
№597 Розв’яжіть рівняння
№599 Подайте у вигляді добутку вираз (відповіді)
№609(1) Доведіть, що при будь-якому натуральному n значення виразу
(5n + 4)2 - (5n - 4)2 ділиться націло на 80
(5n + 4 - 5n + 4)(5n + 4 + 5n - 4) = 8 *10n = 80n
Повідомлення теми і мети уроку
Перетворити вираз (х + у)2 у многочлен
(х + у)2 = х2 +2ху + у2
Цю тотожність називають формулою квадрата суми двох виразів
Квадрат суми двох виразів дорівнює квадрату першого виразу плюс подвоєний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу
Перетворити вираз (х - у)2 у многочлен
(х - у)2 = х2 -2ху + у2
Цю тотожність називають формулою квадрата різниці двох виразів
Квадрат різниці двох виразів дорівнює квадрату першого виразу мінус подвоєний добуток першого і другого виразів плюс квадрат другого виразу
№629(1 - 6) Подайте у вигляді многочлена
№631(1 - 3) Закінчить піднесення двочлена до квадрата
№633 Подайте у вигляді многочлена вираз
Відповіді:
Вивчити означення квадрата суми та квадрата різниці двох виразів
п. 16 № 630, 632, 634
Тема уроку: Квадрат суми та квадрат різниці двох виразів. Розв’язування вправ і задач
Мета уроку:
Очікувані результати: вміти користуватися формулами квадрата суми та квадрата різниці
Хід уроку
№630 Виконайте піднесення до квадрата (відповіді):
№632 Закінчить піднесення двочлена до квадрата
№634 Виконайте піднесення до квадрата (відповіді):
1) 3х7у9 4) 0,11х5у9
2) 0,2х2у7 5) 0,03х4 у3
3) 0,15х4у5 6) 0,9х7 у5
№635 Спростити вираз
№637 Довести тотожність (а - b)2 = (b - а)2 – акцентувати увагу учнів на дану тотожність
№638 Спростити вираз
№640 Розв’язати рівняння
Самостійно розв’язати №640 (3, 4) з перевіркою
Повторити формули квадрат суми та квадрат різниці двох виразів
п. 16 №635, 639, 641 641(1,2)
Тема уроку: Квадрат суми та різниці двох виразів. Розв’язування вправ і задач. Перевірочна робота ГР 3. Інтерпретує та критично аналізує результати
Мета уроку:
Очікувані результати: вміти користуватися формулами квадрата суми та квадрата різниці
Хід уроку
№635 Спростити вираз (відповіді):
№639 Спростити вираз (відповіді):
№641 (1,2) Розв’язати рівняння
1) (х + 9)2 – х(х + 8) = 1 х = -8
2) (х - 11)2 = (х - 7)(х - 9) х = -
1) Сформулюйте правило піднесення до квадрата суми та різниці двох виразів
2) Прочитайте запис:
а2; х3; 2сd; (а +b)2; а2 + b2; (х + у)3; (а - b)2
№644 Перетворити у многочлен вираз (відповіді):
№646 Виконати піднесення до квадрата (відповіді):
Повторити формули скороченого множення
п. 16 № 643, 645, 648 (1,2)
Самостійна робота
ГР 3. Інтерпретує та критично аналізує результати
|
|
|
Гр.3 |
|||
|
1. |
Подайте у вигляді многочлена (3 - а)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9 + 6а + а2 |
9 – 3а + а2 |
9 – 6а + а2 |
9 – а2 |
|
|
2. |
Подайте у вигляді многочлена (- 5 – х2)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
25 - 10х2 + х4 |
25 + 5х2 + х4 |
25 - х4 |
25 + 10х2 + х4 |
|
|
3. |
Подайте у вигляді многочлена (х4 + х3)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
х8 + х7 +х6 |
х8 + 2х7 +х6 |
х8 - 2х7 +х6 |
х4 + 2х7 +х3 |
|
|
4. |
Подайте у вигляді многочлена (2а5 – 3а)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
4а10 – 6а4 + 9а2 |
2а10 – 12а4 + 9а2 |
4а10 – 12а6 + 9а2 |
4а10 – 12а4 + 9а2 |
|
|
5. |
Подайте у вигляді многочлена (- 8х2 – 2х)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
64х4 - 32х3 +4х2 |
8х4 + 32х3 +4х2 |
64х4 + 32х3 +4х2 |
-64х4 + 32х3 +4х2 |
|
|
6. |
Подайте у вигляді многочлена (-3х5 +2х3)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9х10 + 12х8 +4х6 |
9х10 – 6х8 +4х6 |
9х10 – 12х15 +4х6 |
9х10 – 12х8 +4х6 |
|
|
7. |
Подайте у вигляді многочлена (3ху3 - 4х3у)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
9х2 – 12х4у4 + 16х6у2 |
3х2у6 – 24х4у4 + 4х6у2 |
9х2у6 – 24х4у4 + 16х6у2 |
9х2у6 + 24х4у4 + 16х6у2 |
|
|
8. |
Подайте у вигляді многочлена (4х6 + 3х4у3)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
16х12 -24х7у3 + 9х8у6 |
16х12 +12х7у3 + 9х8у6 |
16х12 +24х7у3 + 9х8у6 |
16х12 - 12х7у3 + 9х8у6 |
|
|
9. |
Подайте у вигляді многочлена (а - 4)2 - 16 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
а2 - 4х - 16 |
а2 - 8х |
а2 + 8х |
а2 - 16 |
|
|
10. |
Подайте у вигляді многочлена 10х + (х - 5)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
х2 - 10х+ 25 |
х2 - 25 |
х2 + 25 |
х2 + 20х + 25 |
|
|
11. |
Подайте у вигляді многочлена (3х – 7у)2 – 9 х(х – 5у) |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
87ху - 49у2 |
-87ху + 49у2 |
3ху + 49у2 |
87ху + 49у2 |
|
|
12. |
Подайте у вигляді многочлена 3х2 - (3х - 5)2 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
-6х2 - 30х - 25 |
6х2 + 30х - 25 |
-6х2 + 30х - 25 |
-6х2 + 30х + 25 |
|
Тема уроку: Перетворення многочлена у квадрат суми або різниці двох
виразів
Мета уроку:
Очікувані результати: вміти користуватися формулами квадрата суми та квадрата різниці
Хід уроку
№643 Замініть зірочки такими одночленами, щоб утворилася тотожність:
№645 Виконайте піднесення до квадрата: (відповіді):
№648 (1,2) Подайте у вигляді многочлена вираз: (відповіді)
1) 0,0004p6k2 + 0,8p5k5 + 400 p4k8
2)
m2n2 -
m3n6 +
m4n10
1) Сформулюйте правило піднесення до квадрата суми та різниці двох виразів
2) Виберіть правильну відповідь до виразів
№664 Доведіть формулу куба суми двох виразів
(а + b)3 = а3 + 3а2 b + 3а b2 + b3
№664 Користуючись формулою перетворіть у многочлен вираз (самостійно, з перевіркою)
№665 Доведіть формулу куба різниці двох виразів
(а - b)3 = а3 - 3а2 b + 3а b2 - b3
№665 Користуючись формулою перетворіть у многочлен вираз (самостійно, з перевіркою)
Трикутник Паскаля (пояснити учням його використання)
а2 + 2аb+ b2 = (а + b)2
(а + b)3 = а3 + 3а2 b + 3а b2 + b3
(а + b)4 = а4 + 4а3b + 6а2b2 + 4а b3 + b4
(а + b)5 = а5 + 5а4 b + 10а3b2 + 10а2b3 + 5аb4 + b5
а2 + 2аb+ b2 = (а + b)2
а2 - 2аb+ b2 = (а - b)2
№694 Подайте многочлен у вигляді квадрата суми або квадрата різниці двох виразів (відповіді)
Повторити формули скороченого множення
п. 17 № 695, 697
Тема уроку: Перетворення многочлена у квадрат суми або квадрат різниці двох виразів. Розв’язування вправ та задач
Мета уроку:
Очікувані результати: вміти користуватися формулами квадрата суми та квадрата різниці
Хід уроку
№695 Подайте тричлен у вигляді квадрата двочлена: (відповіді)
№697 Знайдіть значення виразу
№698 (1-4) Який одночлен треба поставити замість зірочки, щоб можна було подати у вигляді квадрата двочлена вираз:
№700(1-4)Подайте, якщо це можливо, у вигляді квадрата двочлена або у вигляді виразу, протилежного квадрату двочлена, тричлен (відповіді)
№702 Подайте у вигляді квадрата двочлена вираз
№708 Розв’яжіть рівняння
№709(1,2)
Повторити формули скороченого множення
п. 17 № 701(1-3), 703, 706
Тема уроку: Підготовка до підсумкової роботи. Розв’язування нестандартних задач
Мета уроку:
Очікувані результати: вміти користуватися формулами квадрата суми та квадрата різниці, розв’язувати нестандартні задачі
Хід уроку
№701(1-3) Подайте, якщо це можливо, у вигляді квадрата двочлена або у вигляді виразу, протилежного квадрату двочлена, тричлен:
№703 Перетворіть у квадрат двочлена вираз:
№706 Яке число треба додати до многочлена 81а2b2 – 36аb + 9 – 5 = *
81а2b2 – 36аb + 4 = (9аb - 2)2
№710 Чи є тотожністю рівність
(а - 2)(а - 3)(а + 3)(а + 2) +а2 = (а2 -6)2
№711(3,4) Доведіть тотожність
№713 (1,2) Доведіть, що не має коренів рівняння
№716(1,2) Доведіть, що даний вираз набуває від’ємних значень при всіх значеннях х. Укажіть, якого найбільшого значення набуває цей вираз і при якому значенні х:
№720 Подайте многочлен
х4 + у8 -
х2у4 у вигляді добутку квадратів двох двочленів
№722(3,4)
№ 725(1,2) При яких значення х і у дорівнює 0 значення многочлена
Підготуватися до підсумкової роботи
п. 17 № 717(1), 725(1,2)
Тема уроку: Підсумкова робота №2 за темою: Формули скороченого множення
Мета уроку:
Очікувані результати: вміння користуватися формулами скороченого множення
Хід уроку
Підсумкова робота
«Формули скороченого множення»
2025/2026 навчальний рік
Група результатів 1. Досліджує ситуації та створює математичні моделі
Група результатів 2. Розв’язує математичні завдання
Група результатів 3. Інтерпретує та критично аналізує результати
|
|
|
Гр.1 |
Гр.2 |
Гр.3 |
|||
|
1. |
Записати у вигляді многочлена (3х2 + 7у)(7у – 3х2) |
1 |
- |
- |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
9х4 - 49у2 |
9х4 + 49у2 |
49у2 – 9х4 |
49у2 + 9х4 |
|
|
|
|
2. |
Розкласти на множники х8у4 – 0,25х10у2 |
1 |
- |
- |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
(х4у2 -0,5х5у) (х4у2 + 0,5х5у) |
(х4у2 -0,5х5у) (х4у2-0,5х5у) |
(х4у2 +0,5х5у) (х4у2 + 0,5х5у) |
(х2у2 +0,5х5у) (х2у2 + 0,5х5у) |
|
|
|
|
3. |
Записати у вигляді многочлена (3х3у5 + 2х10)2 |
1 |
1 |
- |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
9х6у10 - 12х13у5 + 4х20 |
9х6у10 + 6х13у5 + 4х20 |
9х6у10 + 12х13у5 + 4х20 |
9х6у10 + 12х3 у5 + 4х20 |
|
|
|
|
4. |
Записати у вигляді многочлена (3у7 - 2х9)2 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
9у14–12х9у7 +2х18 |
9у14+12х9у7 +4х18 |
9у14–6х9у7 +4х18 |
9у14–12х9у7 +4х18 |
|
|
|
|
5. |
Подайте у вигляді квадрата двочлена х2 - 8х + 16 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
(х + 4)2 |
(4х + 1)2 |
(х - 4)2 |
(х - 1)2 |
|
|
|
|
6. |
Спростити вираз (а + 8)(а - 8) – а(а - 6) |
1 |
1 |
1 |
|||
|
|
А |
Б |
В |
Г |
|
|
|
|
|
6а - 64 |
6а - 16 |
6а + 16 |
- 6а - 64 |
|
|
|
|
7. |
Спростити вираз (х - 4)2 – (3 - х)2 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
8. |
Розв’яжіть рівняння (2х - 5)2 – (2х + 5)2 = 40 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
9. |
Розв’яжіть рівняння (4 – 5х)(16 + 20х + 25х2) + 5х(5х - 2)(5х + 2) = 4 |
1 |
1 |
1 |
|||
|
10. |
Спростити вираз (3 - х)(3 + х)(9 + х2) + (4 + х2)2 і знайдіть його значення при х = |
1 |
2 |
2 |
|||
|
11. |
Доведіть, що вираз х2 + 6х + 14 набуває додатних значень при всіх значеннях х |
1 |
2 |
2 |
|||
|
12. |
Якого найменшого значення набуває вираз х2 + 6х + 12 |
1 |
1 |
2 |
|||
Повторити формули скороченого множення