Технологічна карта уроку
Освітня галузь: природнича
Інтегорований курс: Пізнаємо природу
Клас: 5
Номер уроку:1
Тема: Цінність знань про природу в житті й діяльності людини
Дата: 01.09.2021
Мета: освітня - формувати в учнів поняття про складники природи і їхнє значення; розуміння важливості відкриттів та винаходів у житті людини; розвиваюча - розвивати вміння: застосовувати набуті знання та життєвий досвід для розв’язання проблеми; аналізувати та робити висновки; працювати в групі; оцінювати власну діяльність: виховна - виховувати в учнів: розуміння природної цілісності світу; цінності знань про природу для духовного та технологічного розвитку людства
Тип уроку: засвоєння нових знань
Основні терміни і поняття уроку: природа; людина- частина природи; вода, повітря, сонце, грунт; відкриття та винаходи
Устаткування: мультимедійний проєктор, презентація, підручники, зошити
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна обробка завдань, робота в парах та міні-групах
Епіграф уроку: «За наставницю собі я взяв природу, вчительку всіх учителів». Леонардо да Вінчі
Хід уроку
Урок з елементами проблемного навчання
№ |
Етапи уроку |
Завдання для учнів |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Проміжний контроль |
1 |
Вступна (організаційна) частина |
Самоперевірка учнів готовності до уроку. Психологічне налаштування на роботу. |
Привітання, забезпечення психологічного настрою учнів на комфортну роботу Кожна пора у природі красива
Кожна пора у природі красива, |
Визначення присутності всіх учасників діяльності Перевірка доступних засобів для роботи |
Самоконтроль взаємоконтроль
|
2 |
Мотивація і стимулювання навчальної діяльності |
Відімкнути та прибрати з робочого місця все, що може відволікати впродовж навчального процесу |
Повідомлення значимості виучуваного матеріалу, постановка проблемного питання «Для чого досліджують природу?», формування в учнів зацікавленості до вивчення нової теми
|
Відкрити посібник на ст. 6 і повідомити назву параграфа, яка відповідає новому матеріалу
Обговорення поставленої проблеми |
самоконтроль |
3 |
Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів |
Оцінити свої знання Пригадати теоретичний матеріал |
Проведення фронтальної бесіди. |
Відповіді на питання посібника ст. 6
|
самоконтроль, взаємоконтроль, контроль вчителя |
4 |
Повідомлення теми, мети і завдання уроку |
Уважно вислухати повідомлення, виконати інструкції |
Розповідь, яка залучає учнів до цілеспрямованої, активної навчальної діяльності |
Записати у зошитах дату та тему уроку |
самоконтроль |
5 |
Вивчення нового матеріалу |
1.Називати: А)Складники природи. 2.Пояснити: А)Значення природних ресурсів. Б)Цінність природи і знань про неї В)Значення відкриттів та винаходів у житті людини. 2.Зробити записи у зошиті |
Підготувати навчальні матеріали Допомагати учням за необхідності |
Робота з підручником. Опрацювати §1, с.6-7. Робота з зошитом. Опрацювати теоретичний матеріал, поданий у вчительській презентації і записати в зошит складники природи. Виділити головне
|
самоконтроль, взаємоконтроль, контроль вчителя |
6 |
Закріплення нового матеріалу |
Поділ на міні-групи Виконати завдання 1-4 з посібника
|
Поділити учнів на міні-групи. Допомагати учням зорієнтуватися в сприйнятому матеріалі, створення атмосфери успіху |
Самостійна робота. Завдання 2,4. Коментування.
Робота в парах. Завдання 1,3.Підбір та наведення прикладів
|
самоконтроль, взаємоконтроль, контроль вчителя |
7 |
Рефлексія |
Оцінити власний рівень розуміння та засвоєння нового навчального матеріалу, власної діяльності на уроці шляхом виконання завдання 5 та опитування
|
(посилання на підручник) оцінювання ефективності заняття. Надати індивідуальну допомогу учням, що її потребують. Підведення учнів до висновків |
Обговорення завдання 5 в міні-групах. Озвучення спікером думки групи. Відповіді на питання посібника
Озвучування власної думки на проблемне запитання «Для чого досліджують природу?» |
самоконтроль, взаємоконтроль, вербальне оцінювання учнів |
8 |
Повідомлення домашнього завдання |
Виконати домашнє завдання |
Повідомити і записати домашнє завдання на дошці. Творче завдання: скласти сенкан до слова «природа». Пройти тестування (ресурс НаУрок) |
Записати домашнє завдання у щоденниках |
самоконтроль, контроль вчителя |