Конспект уроку з ЯДС для 1 класу . Дбай про свою безпеку.
Мета уроку.
Ознайомити учнів з основними правилами безпечної поведінки. ознайомити учнів з поняттями «безпека», «небезпека»; учити реально оцінювати небезпеку, Розвивати здатність орієнтуватися в небезпечних для життя і здоров’я ситуаціях
Формувати відповідальне ставлення до власної безпеки.
Виховувати обережність і дисциплінованість.
Обладнання: ілюстрації, картки із ситуаціями, сюжетні малюнки (ліс, дім, вулиця), правила безпеки
Хід уроку
1.Організаційний момент
2.Привітання. Створення позитивного настрою.
-Щоб хороший настрій мати,
Треба всім його бажати.
Добрий день усім гостям
І всім нам.
Хвилинка «синоптика».(Готує черговий учень)
3.Створення «Асоціативного куща» у групах.
1 група-. БЕЗПЕКА 2 група- НЕБЕЗПЕКА
(спокій, школа, сім'я, мир…) (незнайомці, пожежа, війна, дорога,
чужі тварини…)
(Якщо більше груп, то можна ще до слова «діти»).
Безпека- це відсутність загрози життю, здоров'ю людей, майну, довкіллю.
Небезпека- явища або чиїсь дії, які створюють загрозу життю і здоров'ю людям.
4.Актуалізація знань
Бесіда про ситуації, коли діти відчували небезпеку.
Обговорення, хто допомагає людям бути в безпеці (батьки, поліція, рятувальники).
5.Повідомлення теми і завдань уроку.
- На уроці будемо говорити про те, як треба дбати про свою безпеку.
- Діти, які завдання ( цілі) ви собі ставите?
5.Вивчення нового матеріалу.
А)Обговорення основних правил безпеки:
Не розмовляти з незнайомцями.
Не ходити далеко від дому без дозволу батьків.
Дотримуватись правил дорожнього руху.
Обережно поводитися з вогнем, електроприладами.
Б)Аналіз ситуацій на малюнках.
В)Інтерактивна вправа «Розіграй ситуацію» (у групах).
Учні розігрують сценки: зустріч із незнайомцем, перехід дороги, поведінка в лісі.
Руханка «Безпека». https://www.youtube.com/watch?v=H4WLl_X_hYo
Г) Обговорення казки «Червоний Капелюшок» та аналіз помилок героїні.(с.34-35,підручник «Я досліджую світ» Н.М.Бібік ).
Руханка «Безпека».
6. Закріплення матеріалу
Робота з картками: учні вибирають безпечну поведінку.
Гра «Так чи ні» (учитель називає ситуацію, а діти визначають, чи є вона безпечною).
-Придумай розмову між Червоним Капелюшком та мисливцем.
Розмова між Червоним Капелюшком і мисливцем
Червоний Капелюшок:
-Добрий день, пане мисливцю! Ви не бачили сірого вовка?
Мисливець:
- Добрий день, дівчинко! А чому ти питаєш?
Червоний Капелюшок:
- Я йду до бабусі, а дорогою зустріла вовка. Він здавався добрим, але потім кудись зник.
Мисливець:
-Ой, Червоний Капелюшку, вовки можуть бути хитрими! Ти розповіла йому, куди йдеш?
Червоний Капелюшок (засмучено):
-Так… Він спитав, і я відповіла.
Мисливець:
- Це було небезпечно! Ніколи не кажи незнайомцям, куди прямуєш. Ходімо швидше до бабусі, треба перевірити, чи все гаразд!
Червоний Капелюшок:
-Дякую, пане мисливцю! Тепер я знаю, що треба бути обережною!
7.Підсумок уроку. Рефлексія.
Повторення основних правил безпеки.
-Що нового дізналися?
-Чи справдилися ваші очікування від уроку?
Самооцінювання цеглинками LEGO.