День Сніговика 18 січня

Про матеріал
Даний матеріал можна використовувати на уроках і позаурочний час. Учні знайомляться з історією свята, традиціями різних народів. Є майстер-клас із виготовлення сніговика із ватних дисків і малювання сніговиків. Також містить багато цікавинок про сніговиків
Зміст слайдів
Номер слайду 1

18 січня - Міжнародний день Сніговика. Презентацію підготувалаучитель початкових класів. Дмитраш Олена Вікторівна

Номер слайду 2

Він – не лялька й не людина,На снігу стояти звик. В нього ніс – смачна морквина,Хто це? Звісно …

Номер слайду 3

18 січня святкують Всесвітній день Сніговика. За легендою сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба, і наші улюблені зимові герої ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому коли зі снігу ліпили маленького сніговика, йому шепотіли свої таємні бажання.

Номер слайду 4

Але чому ж саме 18 січня - День Сніговика? Все просто, зима - пора чудових свят, а цифри 8 і 1 дуже схожі на силует сніговика з мітлою. Придумав це свято німецький колекціонер сніговиків Корнеліус Гретц, в його колекції понад 3000 екземплярів сніговиків з усього світу, яких збирав він - 25 років!

Номер слайду 5

Ще у юнацькому віці він розпочав збирати зображення сніговиків, а в 2008 році зі своєю коллекцією з понад трьома тисячами експонатів увійшов до книги рекордів Гіннесса.

Номер слайду 6

Свято було засноване в 2010 році. Цей день – чудовий привід зібратися сім`єю чи колом друзів для зимової забави – ліплення сніговиків.

Номер слайду 7

Перші сніговики зображувалися недобрими, лютими сніговими монстрами вражаючих роз­мірів. Це не випадково, адже в ті давні часи безжальні зими з лютими морозами і вогки­ми хуртовинами приносили чимало клопоту. Саме тоді і з’явилися повір’я, згідно з якими сніговики представляють реальну загрозу для людей.

Номер слайду 8

Вважали, що небезпечно ліпити їх у періоди повного місяця: для людини непослух може обернутися нав’язливими жахливими сновидіннями, нічними страхами й, взагалі, усілякими невдачами. До того ж поганим знаком вважалося зустріти сніжну фігуру вно­чі: її рекомендувалося обійти стороною.

Номер слайду 9

В нас сніговиків ліпили з давніх язичниць­ких часів і шанували як духів зими. До них, як і до діда Мороза, ставилися з належною по­вагою і зверталися з проханнями про допомогу і зменшення тривалості лютих морозів. Наші предки вірили, що зимовими природними яви­щами ке­рують духи. І всі вони були жіночої статі. Проявом поваги до них було ліплення снігових баб.

Номер слайду 10

У Європейських крахнах сніговиків старалися ліпити поруч із будинками, щедро прикрашали гірляндами і одягали в шарфию В руки таким сніговикам вставляли мітли. Це надавало їм містичного характеру. Часто робили ніс у вигляді морквини, щоб умилостивити духів, що посилають вро­жай і родючість. Перевернуте відро на голові символізувало достаток у домі.

Номер слайду 11

Цікавий звичай прикрашати сніговика намистом з головок часнику (для здоров’я родини і захисту від злих духів) існував у Румунії.

Номер слайду 12

За старовинним переказом, приблизно 1493 року вперше зліпив снігову фігуру скульптор, поет і архітектор Мікеланджело Буонарроті. Історичні дані запевняють, що першу писемну згадку про сніговика можна зустріти в одній з книг XVIII ст., яка розповідає про «красивого сніговика» величезних розмірів.

Номер слайду 13

Його величність сніговик вперше прикрасив дитячу книгу, видану в Лейпцигу.

Номер слайду 14

Загадки від Сніговичка. Віхола на хмару сілаІ перину потрусила. Розв'язала з пір'ям міх -Полетів на землю ... Сніг

Номер слайду 15

Загадки від Сніговичка. Холодні та біленькі,Легенькі, мов пушинки,Мереживні, гарненькіЗ небес летять..... Сніжинки

Номер слайду 16

Загадки від Сніговичка. Зроблений зі снігу,В нього ніс - морквинка. Нас розвеселяєВін біля будинку. До морозу й вітру. Цей товстунчик звик. Від тепла і сонця. Тане... Сніговик

Номер слайду 17

Загадки від Сніговичка. Дивне, чарівне, незвичне. Деревце це Новорічне. Гарна, мов картиночка,Вся в вогнях.. Ялиночка

Номер слайду 18

Майстер-клас «Сніговик із ватних дисків»

Номер слайду 19

Для того, щоб вам зробити сніговика, вам необхідно:ватні диски,клей,ножиці,можна придбати в магазині для рукоділля готовий ніс та очі,кольоровий папір,фарби за потребою.

Номер слайду 20

Візьміть аркуш кольорового паперу, бажано синій або блакитний. Візьміть два або більше дисків і наклейте їх до паперу (можна взяти три диски і приклеїти один на один, тому що ми робимо сніговика зі снігу, а можна наклеїти два поспіль і два, як ноги).

Номер слайду 21

Цікаве про сніговика. Взято з сайту Україна - це ми! https://we.org.ua/kultura/snigovyk-hto-vin-i-zvidky/

Номер слайду 22

Найбільшу у світі сніжну бабу зліплено в США, в м. Бетель в 2008 р. Висота рекордсмена –37 м 20 см, вага – 6 тис. тон снігу. Дві ялини заввишки 9 м слугували йому руками. Олімпія ( так назвали сніжну бабу) простояла всю зиму і розтанула вже в червні 2009 р.

Номер слайду 23

Але є не тільки гігантські сніговички, а й мікроскопічні. Таким є сніжна баба, котра у 5 раз тонша від волоска людини. Його кулі, виготовлені із частинок олова, становлять 0, 01 мм. Цей персонаж має крихітні очі, усмішку, ніс із платини. Зробили ці  допомогою сфокусованого іоннового променя. Автором цього дива, створеного за найсучаснішими передовими технологіями,  був британський науковець Девід Кокс із Лондонської Національної фізичної лабораторії.

Номер слайду 24

Свій сніговий рекордсмен є також в Україні. Це найбільший сніговик України, зліплений 18 лютого 2012 р. в туристичному комплексі «Буковель». Висота його – 4 м 85 см, довжина найбільшої кулі – 5 м 20 см. Всього в ліпленні взяло участь понад 300 осіб.

Номер слайду 25

На Одещині у 2017 році зліпили найбільшого сніговика в Україні. У місті Подольську (колишній Котовськ) Одеської області встановлено рекорд України зі створення найбільшого сніговика. Висота сніговика - 6 метрів і 3 сантиметри, діаметр - 11 метрів. Сніговика ліпили кілька днів за допомогою лопат і сходів, на «скульптуру» пішло близько 3 тонн снігу.

Номер слайду 26

Сніговики – гіганти.

Номер слайду 27

Сніговики – гіганти.

Номер слайду 28

Сніговики – гіганти.

Номер слайду 29

Сніговики – гіганти.

Номер слайду 30

Ігри із сніговичками

Номер слайду 31

Чий сніговик вищий?Дайте дітям завдання ліпити сніговиків. Ліпити можна поодинці, парами або командами. А у фіналі зміряйте, чий же сніговик виявився вищим за інших?

Номер слайду 32

Дякую за перегляд презентації!!!Використано інтернет – ресурси з вільного доступу. Дякую авторам за можливість їх використання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Тітов Макар
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ожигина Нина
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Савченко Богдан
    Дякую. Цікаво і змістовно.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Пов’язані теми
Класному керівникові, Презентації
НУШ
Інкл
Додано
5 січня
Переглядів
192
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку