Доповідь на тему "Підвищення інфомедійної грамотності за допомогою онлайн-платформи KAHOOT"

Про матеріал
Ознайомлення із онлайн-платформою «KAHOOT», за допомогою якої класний керівник (вчитель) може проводити онлайн-тестування, онлайн-перевірки знань учнів або опитування
Перегляд файлу

Сьогодні здійснювати освітню діяльність надто складно. Адже, ми пізнали реалії коронавірусу, який «стукав у двері» українських домівок. Ми відчули, яка страшна та смертельна війна, що триває й досі. Навчання вимушено переходить на онлайн-режим, що приносить певні труднощі вчителям та учням. Викладачі вимушені в короткі терміни опановувати нові онлайн-платформи для навчання, відеоконференції, месенджери та соціальні мережі.

Не легко й класному керівникові. В умовах дистанційного навчання, яке тісно вплітається в освітній процес, керівнику групи потрібно виконувати свої обов’язки, ефективно взаємодіяти зі школярами. Для роботи з дітьми класний керівник також може використовувати навчальні онлайн-платформи, відеоконференції, соцмережі, месенджери.

 

Слайд 2

Сьогодні я хочу познайомити вас із онлайн-платформою «KAHOOT», за допомогою якої класний керівник (вчитель) може проводити онлайн-тестування, онлайн-перевірки знань учнів або опитування.

 

Слайд 3

Для того, щоб розпочати роботу на платформі, спочатку треба перейти на сайт KAHOOT.com, зареєструватися безкоштовно та створити обліковий запис. Як же зареєструватися на платформі Kahoot безкоштовно? Спочатку на сайті обираєте опцію «Зареєструватися безкоштовно»

 

Слайд 4

На сторінці з’явиться можливість обрати одну з чотирьох ролей: професійний, вчитель, студент, сім’я та друзі. Обираємо вчитель. Далі обираємо місце праці: школа, університет, шкільна адміністрація, бізнес. Це буде школа, звичайно.

 

Слайд 5

Зазначаєте свою електронну пошту і створюєте пароль, підтверджуєте свою особу і натискаєте ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ. Реєстрацію на сайті ще можна зробити через Google.

 

Слайд 6

Після цього сайт запропонує вам один з чотирьох варіантів реєстрації: обираєте БАЗОВИЙ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ та натискаєте ПРОДОВЖУЙ БЕЗКОШТОВНО.

 

Слайд 7

Наступним кроком – є налаштування профілю. Натискаємо на іконку «чоловічка».

 

Слайд 8

З’явиться МЕНЮ. Знаходимо НАЛАШТУВАННЯ ПРОФІЛЮ. Вводимо ім’я користувача, своє ім’я або ім’я та прізвище, електронну пошту і кнопку ЗБЕРЕГТИ І ПРОДОВЖИТИ.

 

Слайд 9

Тепер переходимо до створення вікторини. Базовий доступ дає можливість створити лише два типи завдань: вікторина квіз, тобто питання із множинним вибором, коли учень вибирає з декількох варіантів один. Та ВІРНО-НЕВІРНО, коли учневі пропонується два варіанти відповіді: так чи ні. Натискаємо на КАХУТ, далі ЧИСТЕ ПОЛОТНО.

 

Слайд 10

Приступаємо до створення вікторини. Спочатку вибираємо ТЕМУ (оформлення вікторини). Так як я створювала вікторину про пори року, то я вибрала тему ОСІНЬ.

 

Слайд 11

Я пишу запитання, вибираю до нього відповідний малюнок. Натискаю на  «+»

 

Слайд 12

З’являється вікно. Пишу слово ОСІНЬ і потім із запропонованих зображень вибираю необхідний малюнок. Він автоматично завантажується.

 

Слайд 13

Пишу варіанти відповідей, один з яких правильний і обов’язково позначаю правильну відповідь.

 

Слайд 14

Створити наступний слайд можна зробити різними способами: копіювати (щоб залишилося початкове оформлення), додати запитання або додати слайд. Мені більш подобається КОПІЮВАТИ.

Якщо я хочу тепер створити запитання, а яке треба дати відповідь ТАК ЧИ НІ, я вибираю справа угорі. Потім обов’язково треба вибрати ліміт часу: який час ми можемо читати питання і вибрати правильну відаовідь. І натискаємо ЗБЕРЕГТИ.

 

Слайд 15

ЗАЗНАЧАЄТЕ НАЗВУ КАХУТУ, МОЖЕТЕ ДОБАВИТИ ОПИС.  І обов’язково ПРОДОВЖИТИ. Створений вами кахут можна знайти у розділі бібліотека.

 

Слайд 16-17

Далі переходимо до проведення самого тестування. Як же призначити вікторину учням? Платформа дозволяє проводити тестування двома способами: провести наживо, тобто   вікторину можна пройти із учнями у класі. У цьому випадку питання та варіанти відповідей з’являються на екрані проєктора або комп’ютері викладача, а відповідають учні із своїх мобільних телефонів. Або самостійне навчання, коли тест учні проходять самі, питання та відповіді з’являються на екрані їхніх комп’ютерів та смартфонів.

Обравши цей спосіб, вчитель має можливість встановити дату та період часу, протягом якого тестування буде відкритим. Вибираєте один з варіантів.

 

Слайд 18-19

Зазначаєте дату закінчення тесту, вибираєте параметри та створити. Даєте дітям або QR-код, або копіюєте код гри, або посилання, за яким учні зможуть виконати дане завдання і зберігаєте.

А тепер ми перейдемо до практичної частини і самі ви зможете пройти вікторину.

 

Слайд 20

У сучасному цифровому світі ми вже не уявляємо своє життя без постійного доступу до Інтернету, спілкування в соціальних мережах, можливість розплачуватися в магазинах смартфоном та навіть мати посвідчення на смартфоні. Але в цьому швидкому цифровому розвитку є й інша сторона – кібератака зловмисників, які хочуть вкрасти наші особисті дані або поцупити ваші гроші з банківської картки Щоб нічого подібного з вами не трапилося, важливо знати, як захистити себе від подібних випадків. І допоможе у цьому кібербезпека.

 

Слайд 21

Що ж таке кібербезпека? Це заходи, які вживають для захисту даних або пристроїв, підключених до мережі, від несанкціонованого доступу та використання у злочинних цілях. Кібербезпека це те, що забезпечує конфіденційність, цілісність і доступність даних протягом їх всього життєвого циклу. Саме у листопаді проходить тиждень з кібербезпеки, який нагадує користувачам мереж про правила спілкування і як можна захистити себе в інтернеті. Класний керівник обов’язково повинен володіти даною інформацією, щоб потім поділитися з нею з батьками та учнями.

 

Слайд 22

Я вам сьогодні пропоную перевірити свої знання саме з кібербезпеки. Тому     на застосунку   Kahoot ми пограємо у гру «Перевір свої кіберзнання».

Для цього вам треба взяти свої смартфони, зайти на сайт Kahoot.it і ввести код гри. Або відсканувати QR-код. Ввести своє ім’я або нікнейм.

Почекаємо поки всі приєднаються і розпочнемо вікторину. На екрані ви побачите запитання та відповіді, а на смартфоні вам слід натиснути на прямокутничок певного кольору, який відповідає правильній відповіді.

 

Аналіз виконання вікторини:

  •          Як ви себе почували під час проходження вікторини?
  •          Чи дізналися ви щось нове?
  •          Чи поглибили ви свої знання?
  •          Чи спробуєте ви використовувати у своїй роботі дану платформу для роботи з учнями?
  •          А який у вас настрій після виконання даного завдання?

 

Я вам хочу подякувати за роботу, і мені буде дуже приємно, якщо ви змогли поглибити свої знання з теми кібербезпеки, а також захочете використовувати у своїй роботі платформу Kahoot. Це цікаво не тільки вчителям, а й дітям. Дякую всім за увагу!

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 січня
Переглядів
28
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку