Доповідь на тему: "Практичне застосування спільної онлайн-дошки Padlet у навчанні"

Про матеріал
У початковій школі одним із головних чинників ефективного засвоєння навчального матеріалу є візуальне подання інформації. Саме тому однією із ефективних технологій є застосування віртуальної інтерактивної дошки Padlet. У матеріалі показано як користуватися дошкою Padlet, матеріал корисний для вчителів-предметників, класних керівників.
Перегляд файлу

Обуховська Оксана Іванівна, учитель початкових класів Люботинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Люботинської міської ради Харківської області

 

Практичне застосування спільної онлайн-дошки Padlet

у навчанні

 

Пандемія COVID-19, а потім і повномасштабна війна призвели до безпрецедентних змін у житті України та кожного її громадянина. Проте з-поміж усіх соціальних груп найбільше постраждали діти. Закриття шкіл і дитячих садочків призвело до переходу на дистанційне навчання, що вимагало нових технологічних знань і високої мотивації учнів та їхніх батьків.

Підвищився рівень стресу та психологічного тиску на дітей через обмежений доступ до соціальних контактів і втрату звичної рутини. Чимало дітей в Україні також стали свідками агресії й невпевненості, спричинених війною. Вимушене переміщення мільйонів українців створило незрозумілу та нестабільну ситуацію в багатьох місцях.

Під час війни у пріоритеті для дітей стала безпека та психоемоційна стабільність. Тому навчання часом відходить на другий план. Відповідно, у дітей з’являються прогалини в знаннях, а вчителі намагаються втиснути шкільну програму в уроки без повітряних тривог. Тому я у своїй роботі почала використовувати різні інтерактивні інструменти, щоб наздогнати шкільну програму без стресу для себе та учнів. 

У початковій школі одним із головних чинників ефективного засвоєння навчального матеріалу є візуальне подання інформації. Саме тому однією із ефективних технологій є застосування віртуальної інтерактивної дошки Padlet.

Padlet – це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) для розміщення різноманітної інформації, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в освітньому процесі. За допомогою дошки Padlet вчитель на уроці з учнями може проводити мозковий штурм, повторення вивченого матеріалу, створювати презентації та проєкти. Також платформу можна використовувати з освітньою метою для проведення інтерактивних занять.

Дошка Padlet дуже зручна для використання в освітньому процесі. Вона схожа на звичайну класну дошку, на яку можна прикріплювати записи, фотографії, відео, різні посилання. Ця дошка має уже готові шаблони, які, за бажанням, можна використовувати у роботі. Також за допомогою дошки Padlet можна на уроці організувати спільну роботу учнів та редагування матеріалу у реальному часі. Треба лише дітям дати посилання.

Як же розпочати роботу з дошкою Padlet? Спочатку треба зареєструватися. Для реєстрації на сайті можна використати електронну пошту або акаунт Google.

 

       

Щоб створити новий Padlet, треба натиснути «СТВОРИТИ PADLET».

Далі пишете назву дошки, вибираєте формат оформлення, розділи і натискаєте «ГОТОВО». Ось дошка і готова.

Щоб створити новий допис, треба натиснути на «+» у правому нижньому кутку.

                           

Кожна дошка має свою унікальну адресу, яку можна повідомити іншим користувачам з метою спільного наповнення та редагування. У вікні, що відкриється, треба надати відповідний рівень доступу до дошки.

У своїй роботі я використовую таку онлайн-дошку для створення проєктів.

Але у роботі з цим сервісом є один недолік: можна створити тільки три безкоштовні дошки, а далі за користування треба платити.

Таким чином, використання інтерактивної дошки Padlet має позитивний вплив на мотивацію навчання учнів в освітньому процесі, підвищує інтерес до навчання, вчить самостійно опрацьовувати матеріал та узагальнювати його. Учитель має змогу стежити за виконання завдань, вносити нотатки чи зауваження, що робить навчальний процес більш різноманітним та цікавим для дітей.

 

Список використаних джерел

  1. https://znayshov.com/News/Details/osvitni_vtraty_shcho_robyty_Y_kudy_rukhatys_ukrainskii_osviti
  2. https://osvitoria.media/experience/osvitni-vtraty-nazdoganyayemo-navchalnu-programu-bez-stresu/
  3. https://vchymo.com/application/Padlet
  4. https://edublog.com.ua/blog/id1306053891/posts/moi-publikatsii/vykorystannya-padlet-doshok-pry-vyvchenni-novoho-materialu-na-urokakh
docx
Додано
6 січня
Переглядів
23
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку