ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Про матеріал
Модуль з предмету Технології Основи підприємницької діяльності. Планування власного бізнесу спонукає шукати відповіді на низку питань: хто має право займатися підприємницькою діяльністю; які види економічної діяльності дозволені в Україні; як зареєструвати (узаконити) свою діяльність; як оподатковується дохід або прибуток підприємця тощо.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦТВАПідготувала викладач: Партус О. М.2021 р.

Номер слайду 2

Планування власного бізнесу спонукає шукати відповіді на низку питань: хто має право займатися підприємницькою діяльністю; які види економічної діяльності дозволені в Україні; як зареєструвати (узаконити) свою діяльність; як оподатковується дохід або прибуток підприємця тощо. Відповіді на такі питання потрібно шукати передусім у Господарському кодексі України, який почав діяти з 01.01.2004 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#Text).

Номер слайду 3

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння подат- ків і зборів, зокрема визначає перелік податків та зборів, платників, їх права та обов’язки, відповідальність за порушення податкового законодавства тощо (https://zakon.rada.gov.ua/ laws/show/2755-17#Text). Знайдіть в Інтернеті Господарський і Податковий кодекси України, ознайомтесь з обся гом цих документів, особливостями пошуку необхідної інформації.

Номер слайду 4

Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників (https:// zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text). Ним визначено правові основи найму працівників підприємцем (укладання трудового договору, робочий час, нормування та оплату праці тощо). Законом «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» визначено умови, механізми надання фінансової, інформаційної, консультацій ної державної підтримки цим суб’єктам господарювання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/4618-17#Text).

Номер слайду 5

Правові основи організації та функціонування підприєм-ницьких структур, державного регулювання підприємництва висвітлено в законах України, постановах Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, указах Президента України, наказах міністерств і відомств, розпорядженнях голів держадміністрацій та інших нормативних актах з цих питань.

Номер слайду 6

ПІДПРИЄМСТВО ЯК ЮРИДИЧНА ОСОБА У ПРАВОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ УКРАЇНИ

Номер слайду 7

Для здійснення підприємницької діяльності, а також для провадження некомерційної госпо дарської діяльності може бути створене підприємство, яке є юридичною особою. ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ Стаття 62. Підприємство як організаційна форма господарювання. Підприємство – самостійний суб’єкт господарювання, створений компетентним органом дер- жавної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб’єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-до- слідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. За змістом статті 62 ГКУ виокремте основні риси підприємства як форми господарювання.

Номер слайду 8

Підприємство діє на основі статуту, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки. Підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо).

Номер слайду 9

Приклад структури підприємства, що виробляє промислове устаткування, показано на схемі: Дізнайтесь про виробничі та обслуговні підрозділи підприємства, на якому працюють фахівці вашого профілю.

Номер слайду 10

Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства таких видів:приватне підприємство (діє на основі приватної власності одного чи кількох гро- мадян, іноземців, юридичної особи);підприємство колективної власності (діє на основі колективної власності);комунальне підприємство (діє на основі комунальної власності територіальної громади);державне підприємство (діє на основі державної власності);підприємство, засноване на змішаній формі власності (на базі об’єднання майна різних форм власності).

Номер слайду 11

В Україні можуть діяти також інші види підприємств, передбачені законом. Наприклад, якщо в статутному капіталі підприємства іноземна інвестиція становить не менш як 10%, воно є підприємством з іноземними інвестиціями. Підприємство, в статутному капіталі якого іноземна інвестиція становить 100%, вважається іноземним підприємством. Наведіть приклади підприємств різних форм власності, товари та послуги яких пропону ють у вашому регіоні (наприклад, державне – «Укрзалізниця», комунальне – «Теплові мережі Нова Каховка», приватне – Інтернет-магазин «Розетка»).

Номер слайду 12

Залежно від способу утворення (заснування) та формування статутного капіталу в Україні діють підприємства унітарні та корпоративні. Унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне майно, формує відповідно до закону статутний капітал, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи. Засновник безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив, розв’язує питання реоргані зації підприємства. Унітарними можуть бути державні, комунальні, приватні підприємства. Корпоративне підприємство утворюється, як правило, двома або більше засновниками за їх спільним рішенням (договором), діє на основі об’єднання майна та/або підприємницької чи трудової діяльності засновників (учасників), їх спільного управління справами. На основі корпоративних прав засновники беруть участь у розподілі доходів та ризиків підприємства.

Номер слайду 13

Підприємства, залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік, можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва. Дослідження: Підготуйте інформацію про мікропідприємства, малі підприємства у вашій місцевості та вироблені ними товари чи послуги. Чи є у вашій місцевості мале підприємство, продукція якого відома в інших регіонах України?

Номер слайду 14

ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 «Аналіз витягів із законів України, які регулюють підприємницьку діяльність». Знайдіть на інтернет-ресурсах закони, що містять інформацію щодо суб’єктів малого та великого підприємництва. Порівняйте характеристики мікро-, малих, середніх і вели- ких підприємств, показники занесіть у таблицю.

pptx
Додано
19 червня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку