Мета заходу:
Формувати в учнівської молоді уявлення про призначення жінки (жінка – матір, берегиня домашнього вогнища, родинних традицій, джерело ніжності, любові й краси). Сприяти формуванню духовно-моральних цінностей, бережливого відношення до близьких і рідних людей. Прищеплювати цікавість до народних звичаї, традицій, історії.
Виховувати почуття поваги, любові і вдячності до матері, пошану до жінки.
Виховувати почуття обов’язку у дітей – віддати шану матерям, відплатити любов'ю, турботою і допомогою в майбутньому. Відроджувати давні українські звичаї і традиції, пробуджувати в молоді прекрасні і благородні почуття – святе і ніжне ставлення до матерів, до материнства взагалі.
День матері в Україні
В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас.
Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше.
Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як президент Кучма підписав відповідний указ.
Історія • Історія свята сягає корінням у початок
20 століття. Ще в 1908 році молода американка Анна Джервіс, яка була свята родом з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів.
• Цей день вона запропонувала у пам'ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя.
• Ганна Джевіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів. Зусилля дівчата не були марними, і вже у 1910 році штат Вірджинія (США) першим визнав День Матері як важливий офіційний свято.
• Потім, крок за кроком, все більше штатів почали впроваджувати у себе це свято. Згодом ця гарна традиція перейшла і в практику інших країн.
• Після Першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії Чехословацькій республіці та інших країнах.