Дистанційний урок в zoom: «Похід за покупками до дня народження». Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань, умінь, та навичок.
Мета:
Освітня: Повторити вивчене по темі (назви магазинів і товарів) та тренувати учнів у використанні ïх в усному мовленні. Вчити складати діалоги на задану ситуацію «В магазині» та користуватися ними на практиці.
Розвиваюча: Розвивати вміння учнів сприймати і розуміти на слух англійську мову, формувати навички говоріння, письма, вміння працювати в парах, групах та самостійно. Розвивати пізнавальні здібності учнів (мислення, пам’ять, увагу). Виховна: Прививати пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови. Виховувати культуру спілкування, любов та повагу, вчити ввічливості та уважності при покупці товару.
Обладнання:онлайн платформи word board, British Council, YouTube ,презентація « Магазини», опорна таблиця « I think…», кросворд, картки для самостійної роботи, картки з фразами покупця і продавця, картки із зображенням різних товарів, саморобки - список покупок, та кошик товарів .
Методичні прийоми: Віршована мотивація, пісенька про покупки, створення ситуацій позитивного емоційного настрою, рольова гра «В магазині», релаксаційні паузи.
Ключові компетентності:
Спілкування іноземними мовами. Уміння: здійснювати спілкування, розуміти співрозмовника та активно використовувати іноземну мову для висловлювання своєї думки, бажання купити той чи інший товар, вміти виявляти почуття та ставлення до іменинника; Інформаційно-цифрова компетентність.
Уміння: вивчати іноземну мову з використанням спеціальних програмних засобів, ігор, соціальних мереж.
Уміння: визначати комунікативні потреби та цілі під час вивчення іноземної мови; оцінювати власні навчальні досягнення. Ставлення: сміливість у спілкуванні іноземною мовою; подолання власних мовних бар’єрів; внутрішня мотивація та впевненість в успіху. Ініціативність і підприємливість.
Вміння: презентувати себе і створювати тексти іноземною мовою.
Ставлення: комунікабельність та ініціативність; креативність.
Змістові лінії:
Здоров'я і безпека: виховує учня як духовно, емоційно, соціально і фізично повноцінного члена суспільства, який здатний самостійно орієнтуватись в місті та робити покупки до дня народження своїх друзів.
Хід уроку:
І. Організація учнів до уроку.
Привітання.
T: - Good morning, pupils!
Ps: - Good morning, teacher!
T: - How are you today? I am fine. And you?
Учні обговорюють те як вони почуваються за допомогою картинки яка з”являється на
екрані.
Ps: - We are fine, thank you.......
T: - The day is great today, is not it? Let’s play a game and talk about the weather…. https://wordwall.net/resource/10450200/weather
You are good friends and a good team! I think it is good to know much about each-other, so l want to play a game with you: Wheel of fortune https://wordwall.net/resource/33368705/get-to-know-each-other-elementary
Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальноï діяльності учнів.
T: -I’ll show you some letters , make up the word: (учні розглядають літери розкидані по всьому екраніб та збирають слово) PRESENT
- Today’s lesson I want to start with a poem, from your book, so be attentive and read it one by one. Shopping:
A bear and a bunny
Have much money.
They go to the shop For carrots and honey.
When the bear and the bunny
Ask for some carrots and honey,
The man in the shop says,
«Where is your money?»
How strange and funny
They really have money-
And that’s how they buy
Their carrots and honey.
T:-Today we will have an opportunity to do shopping for the birthday party.
As you have already guessed the theme of our lesson is « Going shopping for birthday party». I want you to:
- improve your English; - learn to sell and buy things; - have fun.
Look at the task of our lesson and say, «What do you want from our lesson?» - Do you go shopping?
-What do you usually buy and do when you have your birthday party? Let’s look at the mind map to see our plans for this day:( учні обговорюють плани на день щоб організувати чудову вечірку до дня народження, все купити і нічого не забути....)
Ps: – I want to…
ІІ. Основна частина.
Актуалізація опорних знань учнів.
а) Повторення ЛО по темі. Усна бесіда.
T: - But, first, let’s refresh in memory words on this topic the names of shops and different goods. Be attentive, watch a vidio and then we’ll play a game with you. https://youtu.be/UjJ7y9fGx2A
(учні подорожують містом, згадують назви магазинів та обговорюють які товари для сьогоднішньої вечірки їм потрібні) Гра на перевірку лексики: https://wordwall.net/resource/1509668/shops
T: -Look at the screen, read the word on it and answer my questions:
-What can we buy at the baker’s?
-What do they sell at the newsagent’s?
-Can we buy medicines at the bucher’s?
-What things can we buy at the chemist’s?
-What products do they sell at the dairy?
-Can we buy oranges and bananas at the greengrocery?
-What other fruit and vegetables can we buy there?
So, we can buy different things at the different shops.
Вправа на аудіювання з опорною таблицею:
T:-Close your eyes, I’ll name food we need to buy for our party and you’ll guess «What shop is it?»
T: - There are lots of waterproof boots, sandals, flip-flops, slippers around me. What shop is it? (Ps: I think it is shoe shop)
T: - I’m looking at bottles of oil, flour, pasta, rice. (Ps: I think it is grocer’s)T: - They sell pens,
pencils, magazines, newspapers. (Ps: I think it is newsagent’s) T: - I can buy buns, rolls, pies, bread here. (Ps: I think it is baker’s)
T:-I think it time to rest, stand up and dance with us together
https://youtu.be/4HRtxxo9HWU ( фізхвилинка)
Let’s imagine, that your sister has birthday today. And you are going to help your parents to make a surprise for her. I want to divide you into groups. Your task will be to write a shopping list / or list of guests ( group 1- food; group 2- drinks; group 3- decorations; group 4- presents; group 5 writes invitations)You work together in your group and then you present your ideas. You have 3 minutes to do it.
-What things do we need?(учні презентують свою роботу в групах)
T: - The shopping lists are ready. We can go shopping and on the way send invitations to her friends. Watch a video and try yourselves. At the shop | LearnEnglish Teens (britishcouncil.org) Складання діалогів на задану ситуацію «В магазині» а) Підготовчий етап. Робота в групах.
T: - Who sells goods in the shop? (Shop assistant does)
-Who buys different things (Customer does)
Let’s play. You have cards with phrases on your desks. Read and guess who says it: a shop assistant or a customer?
(Діти читають по черзі і визначають). - Who are you? (I am a …) Place your card to this column.
(На whiteboard дві колонки з назвами. Діти розподіляють фрази до відповідної групи) Shop Assistant /Customer
1. Can I help you..? 1. Have you got any..?
2. We have got fresh … in our shop 2. I would like … , please
3. There is/are cheap … in our shop 3. I want to buy … , please
4. It is / They are … 4. How much is it / are they?5. Have a look at … 5. Give me … , please
6. Here you are. Anything else? 6. No, thanks.
Складання власних діалогів. Учні працюють в breakout rooms. (Робота в парах) T: - Each pair will sell and buy one thing or product from our shopping list.
I’ll give you cards. Don’t forget to be polite. Use phrases from the whiteboard.
(3-4 phrases from each side).
(Учні користуються картками з зображенням товарів та ціною на товар. Більш слабі учні мають на зворотному боці карток початки реплік продавця і покупця). T: - Time is up. Stop talking. Let’s act out your dialogues.
III Заключна частина
1. Домашнє завдання. Make up a dialogue.
2. Підведення підсумків.
Now, look at the blackboard, please.
- What things did we buy?
- What dishes can we make now?
- Did you learn to sell things?
- Did you learn to buy?
- Did you practice English?
- What phrases can we use when we are a shop assistant?- What phrases can we use when we are a customer?
T: - The lesson is over. Good bye, pupils. You may be free.
Ps: - Good bye, teacher.