Дистанційний урок з математики в інклюзивному класі. 2 клас з теми «Досліджуємо прямокутник»

Про матеріал
Дистанційне навчання в інклюзивному класі вимагає особливого балансу між загальною програмою та індивідуальними можливостями учнів. Цей матеріал містить готовий конспект та методичні прийоми для проведення інтерактивного уроку математики у 2 класі. Головний акцент зроблено на візуалізації, зміні видів діяльності та використанні цифрових інструментів, що дозволяють кожній дитині (зокрема з ООП) успішно засвоїти поняття «прямокутник».
Перегляд файлу

Дистанційний урок з математики в інклюзивному класі.

 2 клас з теми «Досліджуємо прямокутник»

 

Тема. Досліджуємо прямокутник

Мета: формувати поняття прямокутник, актуалізувати назви многокутників, істотні ознаки поняття прямокутника; закріпити вміння будувати прямокутники на клітчастому папері, знання властивості протилежних сторін прямокутника; формувати обчислювальні навички, уміння розв’язувати задачі.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття прямокутник, знає назви многокутників, істотні ознаки поняття прямокутника; вміє будувати прямокутники на клітчастому папері, знає властивості протилежних сторін прямокутника; має обчислювальні навички, уміє розв’язувати задачі.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур, , набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

Слайд 1І.Організаційний момент.

Слайд 2ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Сядьте, діти, всі рівненько.

Усміхніться всі гарненько,

Настрій на урок візьмемо,

Й працювати розпочнемо.

 

Слайд 3

ІІІ.  Актуалізація опорних знань і способів дії

-Відкрийте зошити . Запишітьчисло. Класна робота

Завдання 1

Вправа «Число дня».

Хвилинка каліграфії.

Слайд 4Порахуйте скільки персонажів казки «Ріпка» рвали ріпку? (6)

Слайд 5Скільки козенят було у кози?(7)

Слайд 6 Скільки поросят було в третій казці? (3)

 

 

 

Слайд 7Із цифр 6, 7, 3 Складіть всі можливі двоцифрові числа  (67, 63, 76, 73, 36, 37, 33, 66, 77.)

Слайд 8

Завдання 2

Запишіть їх у порядку зростання(33, 36,37, 63, 66, 67, 73, 76, 77)2. Знайти суму трьох чисел 6 +7+3=16, це число зменшити на 6, яке число  отримаємо?(10).

Слайд 9

Завдання 3

Охарактеризуйте це число:

  • двоцифрове,
  • кругле,
  • парне,
  • найменше двоцифрове число,
  • має 1 десяток,

(Сесійні зали)

2. Робота в групах. Обчислення значень виразів.

Слайд 10,11, 12

31 - 6=25(м)         77+6= 83(к) 18+6= 24(я)         80 - 6 =74(н)

36+7=43(к) 85 -7=78(И)  22-7=15(П)    84+7=91   

58+3=61(У)    69+3=72(Т) 42-3=39(О)      21-3=18(Р)

Асистент вчителя  допомагає 3 групі

Слайд 13 ІV.Повідомлення теми уроку

Завдання 4

15

18

24

25

39

43

61

72

74

78

83

П

Р

Я

М

О

К

У

Т

Н

И

К

Слайд 14 V. Вивчення  нового  матеріалу.

Завдання 5

1. Вилучення зайвого

Перевернемо  сюжетні картинки казок зворотною стороною. Назвіть геометричні фігури.

 

 

 

 

Уважно розгляньте фігури. Яку фігуру можна вилучити? Чому? [4.] Слайд 15  Як одним словом можна назвати решту фігур? [Многокутники.]  Слайд 16Назвіть із залишених фігур многокутник, у якого немає прямого кута. [3.] Вилучіть його. Що можна сказати про решту чотирикутників [1,2.]? Скільки в них прямих кутів?

Слайд 17 [У них всі кути прямі!] Як би ви їх назвали, виходячи з того, що в них усі кути прямі? Такі фігури називаються прямокутниками. Чотирикутник, у якого всі кути прямі, називається прямокутником. Знайдіть навколо себе предмети прямокутної форми.

Досдіджуємо властивості. Візьміть у руки прямокутний аркуш паперу. Порівняй довжини протилежних сторін накладанням. Зігни його навпіл. Який висновок можна зробити? Протилежні сторони прямокутника рівні.

Слайд 18

Слайд 19 Фізкультхфилинка

Слайд 20

Завдання 6

Завдання для класу. Із поданих геометричних фігур вибери прямокутники.

       Асистент працює з класом Слайд 21

Завдання 7

https://i.pinimg.com/736x/e4/67/f7/e467f79cda7a13f281e75688d2858790.jpg

Порахуйте прямокутники, квадрати.

(Сесійні зали) Асистент вчителя  (Діти з ООП) виконує завдання під наглядом асистента

Порахуйте прямокутники (Сесійні зали) Вчитель

Ліля і Єлисей працюють з вчителем Розфарбуй геометричні фігури за зразком. Назви їх.

https://i.pinimg.com/736x/17/b9/57/17b9571590e0249333b135dd062ee129.jpg

Слайд 22, 22, 23, 24, 25,26 Креслення прямокутника.

Завдання 8

Завдання 4. Назви довжини протилежних сторін прямокутників.

Чим цікава остання фігура? Слайд 27

Завдання 9

Слайд 28 Завдання 10

Знайди значення виразів різними способами.

Слайд 29 Завдання 11

 Складіть і розв’яжіть задачу. Робота в робочому зошиті. С.38

Слайд 29 Завдання 12

Користуючись схемою, з'ясуй, чи є істинними твердження.

Слайд 30 Рефлексія. «Загадкові листи»

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
19 травня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку