Дія віднімання. Складання, запис і розв'язування прикладів на додавання й віднімання. Написання цифр.

Про матеріал

Продовжувати роботу над формуванням в учнів вміння розріз­няти дії віднімання та додавання; дати поняття про те, що при віднімання результат обов'язково зменшується, а при додаванні— збільшуєть­ся; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати спостережливість,увагу,каліграфічні навички;виховувати старанність, самостійність.

Перегляд файлу

УРОК 40

Тема: Дія віднімання. Складання, запис і розв'язування прикладів на додавання й  віднімання. Написання цифр.

Мета: Продовжувати роботу над формуванням в учнів вміння розріз­няти дії  віднімання та  додавання; дати поняття про те, що при віднімання  результат   обов'язково зменшується, а при     додаванні— збільшуєть­ся; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати спостережливість,увагу,каліграфічні навички;виховувати старанність, самостійність.

Обладнання: предметні малюнки, набір геометричного матеріалу, картки.

       ХІД УРОКУ

І. Організація класу. Створення емоційного настрою.

 Встаньте, діти, усміхніться і до сонця потягніться.

 До сусіда поверніться, одне одному всміхніться.

Покажіть свій настрій.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Повідомлення теми і мети уроку.

2.Очікування.

     ІІІ. Актуалізація знань учнів.

1.Фронтальне опитування.

 Робота з натуральним рядом чисел (викладання з каси цифр, називання «сусідів»,попереднє і наступне число, порівняння чисел).

  Стоять сестри у рядок, лічбу знають з пелюшок.

  Десять буде їх усіх, придивись, - впізнаєш їх.

2. «Мозковий штурм».

- Які дії виконуємо з натуральними числами?

- Як називається результат дії додавання?

- Як називаються компоненти при додаванні?

3. Усна лічба ланцюжком.

1 + 2 + 4 + 1 + 1 + 1 = 10-1 + 1-2-1-3-1 =

4. Гра «Де чий приклад?»

- Учні лісової школи розв'язували приклади. Вони взяли карт­ки з відповідями, щоб покласти їх біля карток з прикладами. Та раптом дмухнув вітерець, всі картки сплутались. Допоможіть кожному знайти свій приклад.

 

         4     9         8              6            5     2

     5. Усна лічба-змагання (за варіантами) .  

         10-5-1-2 + 2 + 2+4-1 =   4+2+1+2+1-3-1+3=

    ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота з підручником (с.42) .

    Складання прикладів за малюнками підручника (№ 1, 2).

  1. Фізкультхвилинка «Весела лічба»
  •  - Скільки сонечок на небі?
  •  - Скільки очей у птаха?
  • - Скільки вогників у світлофора?
  • - Скільки коліс у автомобіля7
  • - Скільки пальців на руці?
  • - Скільки ніг у жука?
  • - Скільки кольорів у веселки?
  • - Скільки ніг у павука?
  • - Скільки різних цифр використовуємо для запису чисел?

        3.Робота над розвитком графічних навичок.

   Зошит свій я відкриваю, навскоси його кладу.

   Ручку я ось так тримаю, сяду рівно, не зігнусь.

   Буду я писати вправно, до роботи я берусь.

    1). Креслення бордюрчиків за зразком вчителя.

    2). Цифровий диктант за картками.

  •   Учитель показує на картці число, діти повинні записати відповід­ну цифру.

                   1,4,6,8,3,9,2,5,7.

  •    Написання груп цифр: 333 555 222 66 44 9 11 888.
  1. Робота в зошиті з друкованою основою (с. 46).

     1). Доповнити приклади, записати відповідні цифри.

     2). Записати складені приклади у два стовпчики.

  1. Групова робота.

    Складання прикладів на віднімання та додавання за малюнками  «Веселий рахунок».

  1.  Хвилинка відпочинку «Живі цифри».
  2. Самостійна робота за картками.
  3. Гра «Конструктор».
  • Хто це? Назвіть геометричні фігури.

    Завдан­ня: скласти з геометричного матеріалу малюнок.

 

     V. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Що повторили?
  • Чому навчилися?
  • Що вдавалося найкраще?
  • У чому були труднощі?

Самооцінка (за світлофором).

  • Чи виправдались ваші очікування?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

butterfly_0011butterfly_0011E:\Новая папка\Новая папка\Новая папка (2)\648a0d28069b.png2обл7  552266908          

2обл72обл7

 

 

   Урок  математики

             1 КЛАС

 

 

E:\Новая папка\Новая папка\Новая папка (2)\648a0d28069b.png

E:\Новая папка\Новая папка\Новая папка (2)\648a0d28069b.png         

 

 

 

 

 

E:\Новая папка\Новая папка\Новая папка (2)\d78178a313d9.png    Вчитель

Коломоєць Л.М.  

docx
Додано
27 липня 2018
Переглядів
1167
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку