Добірка креативних дидактичних матеріалів з елементами STEM-ОСВІТИ для уроків математики в 1 класі НУШ

Про матеріал
Цей теоретичний і практичний матеріал спрямований на розвиток математичного мислення, логіки, математичної пам’яті і для успішного засвоєння учнями математичних знань, умінь і навичок.
Перегляд файлу

Геоборд або «Математичний планшет»

 

Геоборд – це багатофункціональна геометрична дошка для конструювання плоских зображень. Геоборд складається з плоского поля і штирів, які розташовані на однаковій відстані один від одного по горизонталі і вертикалі. Для роботи також потрібні звичайні латексні канцелярські гумки або тонкі кольорові. Одягаючи гумку на два штирі, можна отримати пряму лінію, на три – трикутник, на чотири – чотирикутник. Лінії та фігури допомагають створювати різні зображення.

Для учнів 1 класу математичний планшет є цікавим та необхідним у навчальному процесі. Він розвиває когнітивні здібності дитини: просторове і асоціативне мислення, увагу, пам’ять; сприяє психосенсомоторному розвитку та розвиває дрібну моторику; розвиває фантазію та творчий потенціал учнів; є дієвим методом розслаблення і зняття фізичного та психологічного напруження.

В процесі гри з геобордом здобувачі освіти:

  •        засвоюють такі геометричні поняття як форма, розмір, симетрія;
  •        в цікавій формі вивчають цифри;
  •        відпрацьовують навички рахування;
  •        вибудовують геометричні фігури, різні за типом, кольором та розміром;
  •        створюють малюнки за схемою.

 

     

 

   

Не менш цікавою є робота з геобордом, який створений із гофрованого картону та пластикових корок. Доцільно використовувати при складанні та обчисленні математичних виразів та задач.

 

    

 

Геоборд дає можливість вирішувати задачі STEM в навчанні учнів – розвиває обчислювальні навички, навички дизайну, інженерії і виконання вимірів.

 

   


Танграм

 

Танграм це головоломка, яка складається з плоских геометричних фігур-танів, що формують різні зображення.

Танграм можна використовувати на уроці як один із основних компонентів ротаційної моделі «Щоденні 3» – «Математика самостійно». Вона допомагає аналізу простих зображень, виділення в них простих фігур, навчає візуально розділяти цілий об’єкт на частини і, навпаки, складати з елементів задану фігуру.

Використання головоломки «Танграм» сприяє розвитку в учнів логічного, просторового і конструктивного мислення та кмітливості, уяви, уваги. Спрямоване на навчання учнів порівнювати геометричні фігури за розміром, складати нові геометричні фігури, різні зображення, цифри, а також на тренування дрібних м’язів рук і пальців. Танграм містить 7 геометричних фігур, які потрібно складати як мозаїку, приєднуючи фігуру одну до одної. Одночасно мають бути застосовані всі 7 елементів гри, при цьому не повинні перекривати одне одного.

В першому класі учням цікаво добирати фігури до схематичного малюнка (вони можуть розкласти елементи на схемі або використовувати її як підказку, складаючи за прикладом); відтворювати зображення за контурами зразка (учні викладають елементи всередині контуру), створювати цифри та придумувати власні зображення.

Танграм поєднує в собі елементи математики та творчості.

 

         

 


Засели мешканців будинку

 

Гра допомагає формувати в учнів поняття про склад чисел в межах 10. На макеті будинка, вставляючи у віконечка картки із відповідними цифрами (мешканців), учні знайомляться із способами утворення чисел 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

 

                    

 

Ідея з будиночком виявилась доволі цікавою, тому на перервах діти придумали свою гру «Вчитель – учні», яка сприяє закріпленню вивченого матеріалу.

Учні брали активну участь в створенні макетів будиночків, на які прикріпили липучки у вигляді кружечків. Застосовуючи модель «Щоденні 3» «Математика самостійно», здобувачі освіти закріплювали свої знання про склад чисел, прикріплюючи до кружечків написи із цифрами, таким чином заселяли мешканців будинку під відповідним номером.

 

     

 

Для закріплення навчального матеріалу про склад чисел в межах 10 цікавими є ігри, де учні працюють в групах.

 

docx
Додано
8 липня
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку