ТЕМА: Складання і віднімання чисел з переходом через десяток
МЕТА: Закріпити уміння табличного додавання і віднімання в межах 20, повторити розв'язання текстових задач, розвивати вміння швидко вирішувати приклади в межах 20, удосконалювати мову учнів.
Хід уроку
Перевірка готовності до уроку: хазяїн на уроці – підручник, його помічники – зошит, ручка, лінійка.
2.Новий матеріал.
Ми будемо на уроці розв'язувати цікаві задачі та приклади. Почнемо з усного рахунку.
(До дошки виходять 4 учні. Кожний вирішує одне завдання.
…. – 2 = 9 а – 4 …..а + 4 3 + 2…..7 + 2 6 – 2 + 7 =
5 + 2 = 8 + 2 = 7 + 3 = 6 + 4 = 1 + 9 = 7 + 1 =
Всі разом рахуємо до 20 і навпаки.
-Які числа йдуть за числами 11, 7, 3, 16, 5.
- Яке число живе між числами 4 і 5?
-Між числами 18 і 20?
-Яке число стоїть перед числами 6, 12, 17, 8?
-На скільки 6 менше ніж 8?
- На скільки 14 більше ніж 9?
-Як узнати на скільки одне число більше, чи менше другого?
-Попрацюймо зі світлофорами.
Якщо я показую число на червоній стороні світлофора, то потрібно відняти написане число від названого мною. А якщо я покажу зелену сторону світлофора, треба додати число.
Учитель показує світлофор 5 червоного кольору і називає числа: 11, 10, 12, 13, 14, 15.
Світлофор 5 – зелений колір, числа: 8, 4, 6, 7, 5, 9
Світлофор 7 – червоний колір, числа 12, 14, 16, 10, 13, 11
Світлофор 7 – зелений колір, числа 4, 6, 8, 9, 7, 5
-Які дії можна виконати з числами 9 і 6? (+ -)
-Складіть вирази з цими числами (9 + 6) ( 9 – 6)
-Прочитайте ці вирази різними способами.
-Послухайте задачу.
В клітці було 9 голубів. 6 улетіло. Скільки голубів залишилося в клітці?
-Складіть самостійно задачі з цими виразами.
3. Новий матеріал.
-На партах лежать картки с завданням. Це гра – змагання. Хто виконає перший завдання – підіймати світлофор.
Додати до 10 |
||||||||
3 |
7 |
2 |
4 |
5 |
1 |
8 |
6 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
На дошці фігурки грибів і карточки з виразами. Складіть задачі по цім виразам.
8 + 3 11 – 3 11 – 8 4 + 7 11 – 7
4. Логічна задача
Робота по групах.
Перша група – завдання А
Друга група – завдання Б
Третя група – завдання В
А. Як поставити 3 стільці, щоб у кожній із 4 стін було по одному стільцю.
Б. Як поставити 4 стільці, щоб у кожній із 4 стін стояло по 2 стільці.
В. Як поставити 4 стільці, щоб у кожній із 4 стін було їх порівну?
4.Підсумок уроку.
-Чим на уроці займалися? Що повторювали?
Що цікавого вам сподобалося?