Доброта і щирість головного героя повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика»

Про матеріал
Ця презентація розкриває головні риси характеру Чарлі Бакета — доброту та щирість, які стали ключовими в його історії. Ми простежимо, як ці якості допомогли хлопчику досягти успіху навіть у складних життєвих обставинах. Матеріал підходить для використання на уроках літератури, етики чи виховних годинах.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Доброта і щирість головного героя повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика»

Номер слайду 2

Основна мета: Аналізувати характер Чарлі Бакета, виокремлюючи прояви доброти та щирості. Порівнювати Чарлі з іншими персонажами твору, визначаючи їхні моральні якості. Додаткові цілі: Розвивати критичне мислення та вміння аналізувати літературний текст. Формувати власну позицію щодо цінностей, продемонстрованих у творі.

Номер слайду 3

Чарлі Бакет був найщасливішим хлопчиком на світі! Просто він цього не знав! Роальд Дал

Номер слайду 4

{0505 E3 EF-67 EA-436 B-97 B2-0124 C06 EBD24}Автор. Роальд Дал. Назва твору«Чарлі й шоколадна фабрика»Рік видання1962 Жанр. Повість - казка. Форма. Прозова. Тема Пригоди хлопчика Чарлі Бакета на шоколадній фабриці геніального й дивакуватого кондитера містера ВонкиІдея. Утвердження любові та добра як відповіді на жорстокість світу. Проблематика. Стосунки в родині, боротьба з бідністю, сердечність та порядність Сюжет. Експозиція – життя і мрії родини Бакетів. Зав’язка – щасливий квиток ЧарліРозвиток дії – пригоди в чарівному світі шоколадної фабрики. Кульмінація - Чарлі залишився один на фабриціРозв’язка – Чарлі разом з родиною переїздить на фабрику Віллі Вонки Композиція. Твір складається із 30 розділів. Головні  героїЧарлі Бакет, дідусь Джо, містер Вонка. Паспорт твору

Номер слайду 5

- Одного разу батько Чарлі прочитав у вечірній газеті дивовижне оголошення. Про що саме? - Як сім'я Чарлі сприйняла цю звістку? Чи була в них надія і можливість знайти квиток?Висновок. Автор сам батько п'ятьох дітей і впевнений, що головні вихователі дітей, звичайно ж, їх батьки. Саме тому книга адресована не лише дітям, а й дорослим.

Номер слайду 6

Дайте визначення поняттю «головний герой». Головний герой – особа, яка перебуває в центрі уваги письменника, навколо нього розгортається сюжет, він найбільше охарактеризований.

Номер слайду 7

А кого ж ми називаємо другорядними героями?Другорядні герої – діють поряд з головним, доповнюють своїми вчинками розвиток сюжету, відіграють важливу роль у глибшому розкритті характеру головного героя.

Номер слайду 8

Літературна гра «Упізнай героя» «Усі старенькі мали за дев’яносто років. Були вони зморщені, мов сухі сливи, й худі, мов кістяки» «Але він виробляє не тільки шоколадні цукерки. Де там! Він має про запас деякі просто фантастичні винаходи…» «На знімку був дев’ятирічний хлопець, такий тілистий, ніби його надули велетенською помпою. З усього його тіла випиналися здоровенні обвислі складки жиру, а лице нагадувало потворну грудку тіста з маленькими смородинками очей, що зажерливо поглядали на світ» «Вона годинами лежала на підлозі, хвицала ногами й страшенно лементувала.» « А знаменитість стояла у кріслі у вітальні, шалено махаючи рукою з Золотим квитком, наче зупиняла таксі. Щось усім говорила дуже швидко і дуже голосно, та нелегко було зрозуміти її слова, бо водночас вона так само шалено жувала жуйку» «Дев’ятирічний хлопець сидів перед величезним телевізором, не зводячи очей з екрана, й дивився фільм, у якому одна зграя бандитів розстрілювала з автоматів іншу» «Він міг відчути запах шоколаду єдиний раз на рік, на свій день народження. Уся родина заощаджувала для цього гроші, і коли наставав знаменний день, ( йому) з самісінького ранку дарували невеличку шоколадну плиточку»

Номер слайду 9

Літературна гра «Упізнай героя» «Усі старенькі мали за дев’яносто років. Були вони зморщені, мов сухі сливи, й худі, мов кістяки» (мова йде про дідусів та бабусь Чарлі)«Але він виробляє не тільки шоколадні цукерки. Де там! Він має про запас деякі просто фантастичні винаходи…» (Віллі Вонка)«На знімку був дев’ятирічний хлопець, такий тілистий, ніби його надули велетенською помпою. З усього його тіла випиналися здоровенні обвислі складки жиру, а лице нагадувало потворну грудку тіста з маленькими смородинками очей, що зажерливо поглядали на світ» (Августус Глуп)«Вона годинами лежала на підлозі, хвицала ногами й страшенно лементувала.» (Верука Солт)« А знаменитість стояла у кріслі у вітальні, шалено махаючи рукою з Золотим квитком, наче зупиняла таксі. Щось усім говорила дуже швидко і дуже голосно, та нелегко було зрозуміти її слова, бо водночас вона так само шалено жувала жуйку» (Віолета Борегард)«Дев’ятирічний хлопець сидів перед величезним телевізором, не зводячи очей з екрана, й дивився фільм, у якому одна зграя бандитів розстрілювала з автоматів іншу» (Майк Тіві)«Він міг відчути запах шоколаду єдиний раз на рік, на свій день народження. Уся родина заощаджувала для цього гроші, і коли наставав знаменний день, ( йому) з самісінького ранку дарували невеличку шоколадну плиточку» (Чарлі Бакет)

Номер слайду 10

Давайте дізнаємося про головного героя більше.- Де мешкає сім'я Чарлі Бакета?- Чи велика його родина?- Чи можуть Бакети купити кращий будинок? Чому?- Що їсть сім'я? - Які стосунки в родині?- Як характеризує Бакетів те, що єдине ліжко в будинку віддали стареньким?- В які хвилини члени родини почуваються щасливими?- Про що мріє Чарлі?- Хто розповів хлопчикові про фабрику містера Віллі Вонка?- Що ви дізналися про цю фабрику? Що саме вас зацікавило?- Якої думки дідусь Джо про містера Вонка?- Як дорослі ставилися до мрії Чарлі знайти квиток? - Коли ж нарешті Чарлі знайшов квиток?- Що хлопчик вирішив вчинити зі знайденим доларом? Як це його характеризує? - Як відреагувала сім'я хлопчика, коли він прийшов додому з Золотим квитком?

Номер слайду 11

Схема "Родинне дерево Чарлі Бакета"Дідусь Джо і Бабуся Джозефіна Дідусь Джордж і бабуся Джорджинапан Бакет пані Бакет. Чарлі

Номер слайду 12

Вступ: А тепер давайте разом з Чарлі та його родиною відправимось на шоколадну фабрику! Готові? Тоді почали! Основна частина: Рухи: Чарлі: Ходьба на місці дрібними кроками, руки зігнуті в ліктях, імітуємо, як Чарлі несе важкі сумки. Бабуся: Повільні рухи руками, ніби перемішуємо тісто. Дідусь: Ходьба на місці широкими кроками, руки в боки, імітуємо, як дідусь копає город. Мама: Присідання, руки перед собою, ніби прасуємо білизну. Тато: Підстрибування на місці, руки вгору, ніби ловимо шоколадку. Всі разом: Біг на місці, руки вгору, кричимо: "Шоколадка!" Закінчення: Ось ми і повернулися з фабрики! Молодці, ви справжні любителі шоколаду! Можемо продовжувати нашу презентацію. Фізкульхвилинка

Номер слайду 13

Анкета герояІм’я героя: Місце проживання: Матеріальні умови, в яких зростав: Риси характеру: Ставлення до дорослих: Моє ставлення до героя:

Номер слайду 14

Анкета герояІм’я героя: Чарлі Бакет. Місце проживання: Маленький дерев'яний будинок на околиці великого міста. Матеріальні умови, в яких зростав: Чарлі зростав у бідній родині, яка жила дуже скромно. Вони ледве могли дозволити собі їжу, а будинок був тісним і старим. Риси характеру: Доброта. Скромність. Чесність. Наполегливість. Мрійливість. Вдячність. Ставлення до дорослих: Чарлі поважає дорослих, особливо свою родину, дідусів і бабусь, зокрема дідуся Джо. Він цінує їхню любов і підтримку, навіть у складних обставинах. Моє ставлення до героя: Чарлі викликає повагу і захоплення своїм добрим серцем і вмінням залишатися чесним і щирим у складних обставинах. Його мрія про краще життя, а також здатність бути вдячним за найменші радощі, надихають.

Номер слайду 15

Творче завдання Остання кнопка, на яку натиснув містер Вонка, була кнопка «Вгору й геть». Після цього життя Чарлі змінилося назавжди. Підберіть до слів «вгору» та «геть» ті поняття, з якими родина Чарлі ввійде до нового життя, а які назавжди залишить у минулому.

Номер слайду 16

Вгору (те, що родина Чарлі бере з собою в нове життя): Любов і взаємопідтримка. Скромність. Доброзичливість. Мрійливість. Вдячність. Віра у краще. Геть (те, що залишиться у минулому): Бідність. Постійний голод. Страх за майбутнєТіснота і незручностіВідсутність можливостей. Відчай

Номер слайду 17

Чарлі Бакет був найщасливішим хлопчиком на світі! Просто він цього не знав! Роальд Дал. Що таке щастя? Чому з усіх «щасливчиків» саме Чарлі був найщасливішим?

Номер слайду 18

Підходить до завершення наша подорож сторінками чудової повісті «Чарлі і шоколадна фабрика» Я переконана, що ви зрозуміли, як важливо бути ввічливими, нести усім любов та доброту, піклуватися про стареньких, шанувати батьків. І нехай цей твір стане вам у пригоді, коли ви будете робити подальший вибір у житті.

Номер слайду 19

Мені подобається Чарлі тим, що …. Чарлі навчив мене …. Чарлі нагадує мені (іншого героя з вивчених творів)…., тому що він ……Друзі, закінчіть речення!

Номер слайду 20

Використані джерела: Ніколенко О. М. Зарубіжна література. 5 кл.: підруч. для ЗЗСО / О. М. Ніколенко, Л. В. Мацевко-Бекерська, Н. П. Рудніцька. – Київ, Видавничий центр «Академiя», 2022.https://academia-pc.com.ua/wp-content/uploads/2022/02/nikolenko-zarubizhna-literatura-5-klas-vcz-akademiya.pdf Онлайн-платформа «Друзі Полліанни» до підручника «Зарубіжна література» (О. М. Ніколенко та ін.).https://www.academia-nikolenko-5klas.com.ua/ Доброта та щирість головного героя повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», автор Пилипенко Ірина Леонідівна - https://naurok.com.ua/dobrota-ta-schirist-golovnogo-geroya-povisti-r-dala-charli-i-shokoladna-fabrika-312755.html

pptx
Додано
25 листопада
Переглядів
881
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку