doc Хліб -всьому голова

Про матеріал
Розробка уроку за темою : "Хліб- всьому голова". Ця розробка розширює в учнів уявлення про хліб як цінний продукт харчування, про шлях хлібу від поля до столу; виховувати повагу до традицій українського народу, до праці людей , що вирощують і печуть хліб; виховувати потребу досліджувати навколишній світ, розвивати спостережливість, кмітливість.
Перегляд файлу

Тема. Хліб – усьому голова.

Мета. Розширити в учнів уявлення про хліб як цінний продукт харчування, про шлях хлібу від поля до столу; виховувати повагу до традицій українського народу, до  праці людей , що вирощують і печуть хліб; виховувати потребу досліджувати навколишній світ, розвивати спостережливість, кмітливість.

Обладнання. Підручник, робочий зошит, ілюстраціі, зерно пшениці, тарілка з борошном, маски мишенят та півника, презентація.

                                          Хід уроку

І. Організаційний момент. Ранкова зустріч.

 1.Привітання

 Я всміхаюсь сонечку:

Здрастуй, золоте.

Я всміхаюсь квіточці:

Хай вона росте.

Я всміхаюсь дощику:

Лийся, мов з відра.

Друзям усміхаюся:

Зичу їм добра

2.Знайомство.(Пофантазуйте. Якби ви були булочкою, то якою? Пригадайте, які булочки ви полюбляєте?

3.Правила поведінки на уроці

4. Хвилинка спостережень.

ІІ.Повторення вивченого матеріалу.

 Про що ви дізнались на попередньому уроці?

Чи згодні ви з прислів'ям «Землю поважай- вона дає урожай»

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Відгадування загадки

Він пахучий, він духмяний,

 Пишний він, м’який, рум’яний.

Чорний він бува і білий,

А буває підгорілий.

 Що це? (Хліб)

ІV.Повідомлення теми і завдань уроку

V.Вивчення, узагальнення і закріплення нового матеріалу

1. Як хліб на стіл приходить

Інсценізація казки «Колосок»

Діти- мишенята, вчитель – півник 

Жили в одному будинку Півник і Мишенята. Мишенята були слухняні, роботящі.Прийшла осінь і вийшли вони з Півником на подвір’я прибрати листя. Півник замітав листя, а мишеня також йому допомагали. І тут Півник  щось знайшов  та кличе мишенят.

 -Любі мешенята, погляньте що я знайшов. Що це?

- А ви не знаєтє як цей колосок міг опинитися у нас у дворі?

- А знаєте що з нього можна зробити?

Ой, у мене з колоска випало зернятко. А ви знаєте як виріс колосок?

Тоді слухайте.

 Восени в поле виїжджають трактори ,щоб переорати землю, та очистити її від бур”янів , шкідників, насичити киснем, зробити пухким грунт . Восени теж засівають поле. За посівами доглядають .

Як називають людину, шо керує трактором? (Тракторист)

Сіють зернові  сівалками на глибину 4-5 см. До появи сівалок наші предки ходили полем із торбинками і розкидали зерна по полю . Це робили одні чоловіки . Але і в наш час в селах на невеликих городах люди і дотепер сіють зерно вручну

  •          Любі Мишенятка, а як ви думаєте шщ було далі?

Ось так проросло посіяне зерно і достигле колосся радує господарів. Але спочатку зернинки зеленого кольору,потім зерно жовтіє,з часом достигає в колоску і стає твердим.

-А що далі треба робити, знаєте?

. Жнива - пора збирання хлібних рослин. Це дуже відповідальний процес. В цей час задіяно дуже багато техніки. Це комбайн. Він зрізає стебла з колосками, вибиває з них зерна та очищує їх. Очищене зерно попадає в бункер(резервуар для зерна). Потім під”їжджають вантажні машини Борошно - це перемелене зерно. На елеваторах є сучасні транспортери, молотильно- очищувальні башти,станки для перетирання зерна на борошно, та так звані “ рукави ” (резервуари для зберігання борошна).

-Як називають людину, яка керує комбайном, машиною ?

- А що ж далі роблять з борошном?

 Наостанок борошно фасують у великі мішки для продажу великим підприємствам,або у паперові пакети для продажу у магазинах а також і до пекарні.

  •          Що з борошном роблять на пекарні?

 Хліб випікають у пекарні – підприємстві , яке має спеціальне обладнання для випікання хлібних виробів у великій кількості . У великих містах є хлібозаводи .

-Як називають людину, яка випікає хліб?

Людина , яка випікає хліб називається пекар . У магазині продавець продає різноманітні хлібо – булочні вироби . А в дитсадках,шкільних їдальнях, закупленим хлібом ,годують дітей кухарі.з бункера.

2.Робота з підручником.

Розгланьте малюнки і розкажіть, як хліб на стіл приходить.

Фізкульхвилинка

А поки ми з вами з’ясували, як хліб на стіл приходить, то я і наш колосок обмолотив і зараз ми проведемо дослідження.

3.Робота в парах(з’ясувати властивості зерна і борошна).

Дослідження властивостей зерна і борошна.

З чого виростає хліб? З чого випікають хліб? Уявіть, що ви дослідники природи. Дослідіть властивості зерна і борошна.

Розглянемо зерно і борошно. Які вони на колір, запах, дотик?

Висновок. Зерно – тверде,жовте, гладеньке. Борошно – біле, сипуче,пухке на дотик.

4. Робота в робочому зошиті

Завдання 1,2

5.Чому хліб треба шанувати.

- Хліб- завжди був символом достатку і добробуту людей. У кожній родині він був у великій пошані. В українській хаті хліб клали на вишитому рушникові на столі. Хлібом і сіллю завжди зустрічали почесних гостей. Пишний і запашний коровай клали на вишитий рушни як символ сімейного достатку, добробуту і гостинності.

6.Гра «Так чи ні»

- Людям яких професій зобов’язаний хліб своїй появі на столі?

Я називаю професіі, якщо так , то плескаємо в долоні, якщо ні –тупотім ніжками.

-Тракторист, таксист, продавець, водій, лікар , пекар,муляр, вчитель, комбайнер.

VІ. Підумок уроку

Діти читають вірш

Рефлексія уроку

Діти, якщо вам урок сподобався і все було зрозуміло – підійміть сонечко, якщо вам на уроціхтось допомагав – візьміть парасольку,

Якщо урок не сподобався і був нецікавий – підійміть хмарку.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 січня
Переглядів
46
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку