Факти про Чорне море
Чорне море одне з найбільших внутрішніх континентальних морів у світі. Чорне море з’єднується зі Світовим океаном через протоку Босфор, Мармурове море та протоку Дарданелли,Егейське та Середземне моря.
Його площа, включаючи Азовське море,становить 461 000 км2. Середня солоність 18 проміле. Це половина від рівня солоності світового океану.
Чорне море омиває береги шести країн: Болгарії, Грузії, Румунії, Росії, Туреччини та України. У нього стікається вода майже з третини всієї Європейської території. У Чорне море впадають такі основні європейські річки, як Дунай, Дніпро та Дон (через Азовське море).
Фізичні та біологічні характеристики. Води моря розподіляються на два нерівні шари: верхній( до 100м) та нижній (від 200 м до самого дна), що зумовлює унікальні особливості біології Чорного моря. Внаслідок цього на глибинах понад 150-200 м відсутній кисень, однак присутній сірководень.
Чорне море має багате біорізноманіття. Його населяють 180 видів риб та три види китоподібних. Тюлень-чернець,який перебуває під загрозою зникнення. Однак з 26 видів промислових риб на сьогодні економічне значення мають лише п’ять.
Основні екологічні проблеми Чорного моря
Серед основних типів забруднень вчені виділяють у Чорному морі:
Перші ознаки погіршення екосистеми Чорного моря з’явилися в 60-х роках минулого століття. У наступні роки екологічна ситуація в регіоні погіршилася.
Крім судноплавства,рибальства і,в якійсь мірі,сільського господарства. Чорне море використовують також гірничодобувна промисловість, індустрія туризму та рекреації, військові.
Заходи, які були вжиті країнами для вирішення проблем Чорного моря
Чорне море відрізняється від інших морів на нашій планеті тим,що має відносно низький показник солоності води в порівнянні зі світовим океаном та наявності сірководневого шару. Захистом цього унікального моря від забруднення повинні займатися не тільки уряди і громадяни прибережних країн, але і всі держави,жителі яких споживають рибу,виловлену в Чорному морі
Розуміючи загрозу, з якою стикається море,країни Причорномор’я (Болгарія, Румунія, Росія, Україна, Грузія і Туреччина) у 1986 році уклали міжнародну угоду про поліпшення стану та охорони Чорного моря. Таким чином, в 1992 році в Бухаресті було підписано угоду Чорноморської комісії (BSC).
За останнє десятиліття були вжиті численні заходи для охорони Чорного моря та поліпшення його стану. Однак,важливішими є активне включення держав,громадських організацій та приватного сектору економіки в розвиток регіональних та міжнародних партнерських зв’язків. У 1999 році була створена Мережа громадських організацій країн Причорномор’я. були проведені і проводяться численні заходи,включаючи очищення прибережних зон,порятунок дельфінів,організацію пересувних виставок та відзначення Дня Чорного моря (31 жовтня).
Заходи, які можуть бути вжиті для збереження рибних ресурсів в Чорному морі
Що ми можемо зробити, щоб захистити море, океан?
Захист Чорного моря від негативного впливу лежить у сфері відповідальності не лише тих країн, які розташовані на його узбережжі,а й усіх держав і громадян,які користуються благами цього світового океану.
Аспекти споживання водних ресурсів торкаються кожного громадянина і,таким чином, теж впливають на стан океану. Слід усвідомити,що: