Тема шкільного курсу: Десяткові дроби та дії з ними
Урок № 128
Клас: 5
Тема уроку: Додавання і віднімання десяткових дробів
Цілі уроку:
Навчальні – вивчити алгоритм додавання і віднімання десяткових дробів; навчитися розв’язувати основні задачі на додавання і віднімання десяткових дробів |
Розвивальна - розвивати пам’ять, увагу,культуру мовлення, вміння організовувати свою працю для досягнення результату. |
Виховні – виховувати наполегливість, акуратність, позитивне ставлення до рідної мови, культури |
Обладнання уроку: компьютер, презентація, підручник з математики для 5 класів закладів загальної середньої освіти (авт. Н. А. Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О. Сердюк, Ю. В. Рудніцька
Тип уроку: урок засвоєння нових знань у дистанційному режимі..
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
1. Організаційна частина |
1хв |
Створення сприятливого психологічного клімату на уроці. Перевірка готовності учнів до уроку |
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів, з’ясування настрою класу через емоджи в додатку Google Meet |
Саморефле ксія. Інструк- ція до проведення уроку |
Ф |
Налаштовує учнів на роботу на уроці, пропонує поділитися настроєм через емоджи в додатку Google Meet . |
Учні сприймають інформацію від однокласни ків і емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. Записують число. |
2. Перевірка домашнього завдання |
5хв |
|
Відповісти на запитання, що виникли в учнів під час виконання домашнього завдання |
Бесіда |
Ф |
Відповідає на питання, виявляє проблеми, що виникли у учнів під час виконання домашнього завданя |
Задають питання, що виникли під час виконання домашнього завдання |
3.Формулювання мети й завдань уроку; |
2хв |
Визначення мети уроку.
|
Оголошення теми уроку Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
|
Бесіда, мозковий штурм |
Ф |
Спонукає учнів до активної роботи, визначає мету уроку. |
З’ясовують тему уроку, разом з вчителем формулюють мету і завдання уроку.
|
4.Актуалізація |
5 хв
|
1. Пробуджен- ня зацікавленості в учнів пригадати те, що вони знають
. |
Усне тренування. Опитування |
Бесіда |
Ф
|
Організовує , колективну роботу
Проводить опитування |
Відповідають на питання, Сприймають і називають поняття десяткового дробу,правило порівняння десяткових дробів |
5. Формування вмінь |
10хв
10хв |
Робота з підручником
|
Розв'язування вправ № 1110, 1111, 1113, 1116, 1118, 1122, 1124, 1129 Експрес-контроль№57 |
|
Ф, І |
Повідомляє завдання
Організовує індивідуальну роботу, повідомляє завдання.
|
Виконують завдання в зошиті Виконують самостійно завдання за посиланням
|
6. Підведення підсумків уроку. Повідомлення домашньої роботи |
5хв |
Пояснення змісту опрацьова- ного.Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти |
1. Який дріб називається «десятковим дробом»? 2. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини різні? 3. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини рівні? 4. Назвіть розряди дробового числа у якого ціла частина – чотиризначне число, і 5 знаків після коми. Д/З п. 28, №1114, 1117, 1119, 1123, 1125, 1130 |
Бесіда |
Ф |
Організовує бесіду
Пояснює д/з |
Відповідають на питання
Учні записують д/з |