(Додавання і віднімання в межах 10)

Про матеріал
Перевіряємо свої досягнення. Узагальнення і систематизація знань учнів. (Додавання і віднімання в межах 10) . Мета: - закріпити і узагальнити вивчений матеріал, перевірити рівень обчислювальних - умінь і навичок, вміння розв’язувати прості задачі. - розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, математичне мовлення, вміння аналізувати; - виховувати інтерес до уроку, почуття доброти, взаємодопомоги.
Перегляд файлу

КЗ «Гімназії № 34»

Кам’янської міської ради

                                               

 

 

 

 

Урок Казка

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                         Розробила :

                                                                                                         Вчитель початкових  класів

                                                                         Сумська А.В

 

 

     Тема:  Перевіряємо свої досягнення. Узагальнення і систематизація знань учнів. 

(Додавання і віднімання в межах 10) .

   Мета:

     -  закріпити і узагальнити вивчений матеріал, перевірити рівень обчислювальних  

      - умінь і навичок, вміння розв’язувати прості задачі.  

     - розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, математичне мовлення,  вміння  

       аналізувати;

     - виховувати інтерес до уроку, почуття доброти, взаємодопомоги.

 

    Обладнання:  презентація до уроку, робочий  зошит,  роздатковий матеріал,  лего.

     Тип уроку:    урок узагальнення і систематизації знань.

    Форма проведення уроку: урок-казка.  

Хід уроку

І. Організаційний момент

    Ранкове коло.

 (Створення позитивного психологічного клімату класу).

1. Привітання

              Доброго ранку – сонце привітне!

              Доброго ранку – небо блакитне!

              Доброго ранку – в небі пташки!

             Доброго ранку – тобі і мені.

Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. Вони хочуть побачити,   

                які працьовиті і старанні учні у нашому класі.   (слайд 1 )

Вчитель:  Часу з вами ми не гаєм

                У країну вирушаєм

                Мешканці там проживають,

                 І вони на нас чекають.

                Вони вчаться рахувати,

                Вчаться приклади складати,

                Цю країну, любі діти!

                Нам на карті не зустріти,

               Про країну мова йдеться,

               Що Математикою зветься.

              1. Розповідь учителя.      (слайд 2 )

                    Математика – цариця наук. Сьогодні ви потрапите в тридесяте царство, де  

                    царицею є Математика, а вірними слугами є казкові персонажі. Сьогодні ви  

                   станете  учасниками турніру присвяченого в честь самої Цариці. Вона присутня  

                   всюди: в музиці, в природі, в дома і в школі.

                   Актуалізація опорних знань

                  2. Асоціативний кущ «Математика»

   Вчитель:  Діти, а що вам ( які слова, з чим пов’язуєте це  слово) спадає на думку, коли ви  

                   чуєтє слово математика?

         -  Які асоціації у вас виникають, коли ми чуємо це слово? 

        -   Приклади, задачі, вирази, нерівності, геометричні фігури, відрізки числа, цифри  

             -  ,танграм , лего.         (слайд 3 )

                   ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

 

Вчитель:  Я  знаю, що ви дуже любите казки. Тому пропоную вам потрапити у чарівну  

                  казку , дізнатися дуже багато нового і цікавого.  Зараз послухайте уривок і 

                  скажіть з якої це казки. Герої хочуть до нас у гості   завітати і разом з нами 

                  подорожувати.

         Я по засіку метений,

         Я із борошна спечений,

         Я від баби втік,

        Я від діда втік,

        Той від тебе втечу.      (слайд 4 )

Вчитель: Ось сьогодні ми здійснимо подорож до цієї казки, будемо мандрувати з            

                 Колобком і його друзями.   Ми зустрінемо багато казкових героїв, разом з ними   

                 ми будемо вчитися і допомагати один одному. Вони нам будуть давати різні  

                завдання, які ми повинні виконати. ( а, можливи, їм потрібна буде наша  

                допомога). Якщо ми з цими завданнями справимося, вони нас приймуть в  

                математичну країну. Що ж, можна розпочинати нашу подорож?

Діти :    так, можна. 

                ІІІ. Повторення вивченого матеріалу

Вчитель: Спекла баба увечері Колобок і поставили його на вікно, щоб прохолонув. На 

                 диво, Колобок вийшов незвичайний, мало того, що непосидючий, а ще й   

                 допитливий.

           Діти  Допоможемо Колобку?

Діти :    так

Вчитель :Але спершу Колобок хоче впевнитись, чи знаєте ви порядок цифр, чи знаєте,    

            які числа є сусідами?

                   Каліграфічна хвилинка

Вчитель: Діти у вас у кожного на столі буде лежати карта підказок для    

           Колобка. Але Колобок не знає дороги до країни Математики, тому   

           просить вашої допомоги відновити ланцюжок, щоб потрапити в  

           країну Математики. (діти допоможемо йому відновити ланцюжок?)

Діти:     так

             Робота у зошитах.

             1.  Гра «Віднови числовий ряд»   (слайд 5 )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

3

 

.

 

.

 

6

 

.

 

8

 

.

 

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель:  Покотився Колобок собі далі, котиться , задивився Колобок на  зірки і        

                  захотілось йому потрапити до них, а на якому виді транспорту можна            

                  потрапити  високо в небо, ближче до зірок?

Діти:        (Космічному кораблі.)  (слайд 6 )

Вчитель:  Так ,але в нас є тільки літачки.

Вчитель:  А який це вид транспорту? (повітряний) тому пропонує здійснити політ на   

                  літачках.

Вчитель:  Ну що ж давайте допоможемо нашому Колобку полетіти ближче до неба і   

                       порахувати зірки?

                 2.  Гра «Сусіди»     (слайд 7)

Вчитель: Молодці  діти ви дуже швидко  впоралися із цим завданням

                 3.  Склади і за пиши відповідні нерівності.  (слайд 8 )

Вчитель: Діти скажіть будь ласка що таке нерівність?

Діти:      Нерівність це коли одне число більше або менше за інше.

Вчитель: Склади і запиши відповідні нерівності  визнач, на скільки одне число в парі  

                 більше за інше.

                                         

 

 

 

 

 

  

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 Вчитель:  Так ,молодці діти, ви допомогли Колобкові пройти ?(ланцюжок, політати на  

                    літаку, порахувати зірки.)

 Вчитель:  Мріяв, мріяв Колобок і не помітив як настав ранок і сонечко засіяло на небі.   

                   Сонячні промінчики розбудили Колобка він стрибнув з вікна і помандрував у 

                   ліс. 

              Котився Колобок по доріжці і потрапив на лісову галявину, але тут насунули 

              хмари, закрили Сонечко і пустився дощик. А Колобок боїться намокнути, бо  

              він із тіста. Нам треба розігнати хмаринки і крапельки розподілити на   

C:\Users\admin\Desktop\урокк\гра дощик на квітки\48963748_2227027730906104_5436845662299750400_n.jpgC:\Users\admin\Desktop\урокк\гра дощик на квітки\48932597_2227027677572776_360477309527916544_n.jpg              квіточки.(І знову Колобку не обійтися без нашої допомоги)

  Діти:      Допоможемо? 

                  Бліц-опитування (мікрофон) завдання на квітах

                  -Назвати компоненти дії віднімання.?

                 - Назвати компоненти дії додавання.?

                   Назвати результат дії віднімання.?

                  -Назвати результат дії додавання.?

                  -Яку дію виконаємо, коли слід збільшити на?

            - Яку дію  виконаємо,  коли треба зменшити на?

             4. Гра «Дощик на квіти»   (біля дошки)    (слайд 9 )

 

 

 

Вчитель:  Молодці дітки допомогли Колобкові  не промокнути, і подорожувати далі.

                  Що ж мандруємо далі. Кого ж тепер зустрінемо я, навіть і не знаю….

                  Діти а може ви підкажете кого б ви хотіли зустріти….?

Діти:       вовка, жабку , лисичку,  ведмедика , …..

                  Взимку ляже спати

       Дядько волохатий,

       Лиш тоді устане

       Як весна настане. (Ведмідь)    (слайд 10)

      Ведмідь  нам приготував теж цікавинку - звичайно це

               Фізкультхвилинку.     (слайд 11 )

Вчитель:  А назустріч, хто ж це ще поспішає?

       Хто любить морквину

       І стрибає спритно,

                Псує в городі грядки,

                Утікає без оглядки? (Зайчик). (слайд 12)

           Так, це зайчик – побігайчик. Щоб Зайчика побачити нам треба його скласти з  

           пазлів і дізнатися яке завдання він нам приготував.

               5.Гра « Математичні пазли »  (слайд 13)

Вчитель:  Дуже любить наш зайчик морквинку, але нам треба буде йому її допомогти             

                  зібрати і порахувати . Допоможемо діти ?!

Діти:      так.  А для цього розв’яжемо приклади.

               6. Знайди доданки, які «сховалися» за морквинками. Запиши відповідні рівності.

                       (слайд 14)

  9 +  = 10              4 +  = 8        5 +  = 7      + 3 =  4

                                                   

   Вчитель:  Молодці діти. Дуже вдячний зайчик вам за допомогу. Ось наш герой на    

                     подорожувався і нам потрібно викласти доріжку до його хатинки.

 

                 7. Завдання з лего.   

              -Орієнтування у просторі.(право, ліво, вверх, вниз),

                   скласти приклад з цеглинок.

                   Слайд 15

 

Фізкультхвилинки та ігри з шістьма цеглинками ЛЕГОПрезентація "Буква Нн, звук [н] [н`]" 

 

 

 

 

VІ.  Рефлексія                 

Вчитель:  Молодці діти, ви допомогли мені потрапити в країну МАТЕМАТИКИ . Ви показали, що вмієте рахувати, складати,  розв’язувати приклади, порівнювати, писати каліграфічно цифри, а головне дружити, допомагати іншим, як ви це робили на уроці. А за тещо ви дуже гарно працювали вам наші герої гостинці передали і всього найкращого вам побажали. До зустрічі!

 

docx
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
246
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку