Урок з математики в 2 класі з теми
«Додавання одноцифрових чисел із переходом через десяток. Розв’язування задач. »
Тема: «Додавання одноцифрових чисел із переходом через десяток. Розв’язування задач.»
Мета: удосконалювати вміння учнів додавати одноцифрові числа із переходом через десяток; вчитися додаванню частинами, розвивати в учнів грамотність, логічне мислення, відповідати на питання повними відповідями,
розв'язувати задачі творчо працювати з ними, розвивати логічне мислення, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання: ілюстративний матеріал, інтерактивні вправи.
Тип уроку: комбінований урок.
Освітня галузь: математична.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Наш дзвінок подав сигнал
До уроку нас склика
Часу ми з вами не гаймо
Та урок розпочинаймо.
ІІ. Ситуація успіху.
1. Усний рахунок
12 +6 = Ж
8- 5 = Ї
13+1 = К
10 + 8 = А
- Що за слово ховається серед літер ? ( Їжак)
Перегляд відео цікаві факти про їжаків
https://www.youtube.com/watch?v=8QsdjXz0dSc
- Чи водяться їжаки в нашій місцевості? Що цікавого знаєте про них?
Давайте також гарно попрацюємо і дізнаєтесь багато корисного.
ІІІ. Повторення матеріалу.
1. Хвилинка каліграфії.
Два стовпці стоять рівненько
ось один і ще один
Вийшло в нас… ( відповідь дітей одинадцять )
— Запишіть його в зошиті каліграфічно.
2. Самостійна робота.
- Знайди значення виразів. https://learningapps.org/display?v=pi2m689un23
-Що спільне для цих виразів? ( Спільне це відповіді у виразах 11, 12, 13 )
- Хто ховався у нас за виразами ? ( Їжачок )
3. Фізкультхвилинка.
https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM
ІV. Робота над новим матеріалом.
1. Запиши приклади та розв'яжи їх.
8+5 -3 = 8 — 5 +10 =
9 — 6+ 7 = 18-10+7 =
6+4-10 = 10 — 3+9 =
Перевір себе
2. Порахуй та розмісти вирази у потрібній колонці.
https://learningapps.org/display?v=pw1x7pdgn19
3. Творча робота над задачею.
- Що зображено на малюнку ?
- Скільки ягід взяв їжачок? ( 5 ягід )
- Скільки ягід залишилося ? ( 4 ягоди )
- Як дізнатися скільки ягід було біля дерева?
- Запиши задачу в зошит
Задача
5 + 4 = 9 ( яг)
Відповідь: 9 ягід було біля дерева.
V. Підсумок уроку.
1. Пояснення домашнього завдання.
2. Підсумок уроку. Рефлексія
— Виберіть цеглинку лего, що відповідає вашому настрою на уроці: