КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з літературного читання
Тема. «Хто проти суперкрутих» (За А. Аудгíльд Сульберґ). Читаємо в особах. Проект
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 22.02.22
Тема: «Хто проти суперкрутих» (За А. Аудгíльд Сульберґ). Читаємо в особах. Проект
Мета: познайомити дітей з новим твором; удосконалювати вміння читати діалоги, визначати головну думку твору; розвивати мовлення учнів; виховувати силу волі, характер, любов до живої природи; прищеплювати повагу до українських народних традицій та звичаїв; розвивати інтерес до книг, увагу, пам’ять, спостережливість, самостійність думки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручники, комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
- Нумо, дітки підведіться !
Всім приємно посміхніться,
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок!
Чи цікаво вам дізнатися,
Що сьогодні може статись?
Ну, то ж всядьтеся зручніше
Почнемо урок скоріше!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Мовленнєва розминка
— Діти, а хто з вас робив зарядку вранці? (Відповіді учнів)
— Зараз ми зробимо зарядку для нашого язичка.
1. Робота над скоромовкою
- Для синків-молодців
Мати напекла млинців.
І хвалили молодці
Ті млинці на молоці.
2. Робота над чистомовкою
- На – на – на – починається весна
Ов – ов – ов – починаються дива знов
Ва – ва – ва – раптово визирне трава
Ки – ки – ки – веснянки засіють щоки
Хи – хи – хи – розщебечуться птахи
Іс – іс – іс – Славко проліски приніс
На – на – на – починається весна.
III. Мотивація навчальної діяльності
- Погляньте уважно на слайд. Цю дівчинку звати Анна. Вона є героїнею сьогоднішнього твору, який ми будемо читати.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
- Діти, сьогодні ми познайомимося з твором сучасного письменниці А. Аудгільд Сульберг «Хто проти суперкрутих»». Працюємо на сторінці 53-57 у підручнику.
1. Повідомлення про автора
- А. Аудгільд Сульберг (Норвегія) (1975) Норвезька письменниця, авторка підліткової літератури, літературний критик, рецензентка, перекладачка. У 2014 році вийшла її дебютна книжка «Хто проти суперкрутих», яку згодом видали в Німеччині, Франції, Швеції, Данії, Нідерландах, Чехії, Україні. У 2015 році вийшло продовження історії про дівчинку-альбіноска Анне Беа — «Суперкруті догралися». У 2016 році письменниця закінчила роботу над третьою частиною — «Привиди проти суперкрутих».
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. Опрацювання твору
1. Читання твору
2. Перевірка сприйняття тексту
3. Словникова робота
- Сьогодні ми почули незнайомі слова та крилаті вислови. Думаю, що ви не всі їх знаєте. Зараз ми з вами їх опрацюємо.
Правда вуха ріже, за΄ шморг на шиї, попсує΄ вона тобі крові; непробивна, мов кремінь; голос не лише протинає стіни, але й пронизує до кісток; ледь не впала зі стільця.
- Знайдіть фразеологізми. З якою метою вживає авторка ці сполучення слів?
4. Вибіркове читання
5. Фізкультхвилинка
6. Проблемні запитання
7. Проект
- Вдома ви повинні були підготувати невеличкі проекти – лейпбуки. На такі теми:
1) Що таке повага? Як поважати інших?
2) Що таке буллінг? Як його уникнути?
3) Що таке дружба? Як зрозуміти чи справжній в тебе товариш?
VIІ. Узагальнення й систематизування знань
1. Інтерактивна вправа «Метод Прес». Робота в парах
— Як ви розумієте ці прислів’я?
VIII. Підсумок уроку
1. Гра «Мікрофон»
— Яку казку ми читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто є автором цієї повісті?
— Чому навчила нас ця повість?
— Що ви вдома розкажете про сьогоднішній урок?
2. Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
3. Домашнє завдання
- Читати повість й переказувати її.