Документ "Урок. Складання таблиці множення на 3. Приклади і задачі на дії різного ступеня (№571-578)"

Про матеріал
Документ "Урок. Складання таблиці множення на 3. Приклади і задачі на дії різного ступеня (№571-578)"Документ "Урок. Складання таблиці множення на 3. Приклади і задачі на дії різного ступеня (№571-578)"
Перегляд файлу

Дата 25.01.21

Клас: 2

Тема. Складання таблиці множення на 3. Приклади і задачі на дії різного ступеня (№571-578)

Мета:

  • ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 і її практичним застосуванням; формувати вміння розв'язувати задачі на множення; формувати математичну, мовленнєву компетентності;
  • розвивати логічне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість учнів;
  • виховувати інтерес до вивчення математики; виховувати дітей самостійно працювати, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення гарного результату.

Тип уроку: комбінований.

Методичне забезпечення та візуальний супровід: опорний конспект, підручник математики, ПК, мультимедійний дошка, комп'ютерна презентація.

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

  1. Привітання

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

Всі за парти ми сідаєм.

До роботи приступаєм.

Щоб помилок уникати,

Треба гарно працювати.

  1. Знайомство

- Добрий день діти. Мене звати Анастасія Олександрівна. Сьогодні я буду проводити у вас урок математики.

3. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Чи у всіх вас є підручник, зошит, ручка та олівець? Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.

4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Імпульс потиску»

 - Діти стаємо в коло. Своїм потиском руки я передаю імпульс гарного настрою. Ваше завдання: отримавши імпульс, швиденько передати його іншому, аби кожен отримав гарний настрій.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій

  1. Каліграфічна хвилинка
  • Діти відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.
  • Погляньте на інтерактивну дошку. Тут каліграфічна хвилинка! Давайте виконаємо її правильно!

Встановіть закономірність та продовжте ряд.

3, 6, …, …, …, …, …, …, …, 30.
3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27, 30.

  • Давайте перевіримо, чи правильно ви встановили закономірність! (Викликаю одного учня до дошку, для запису правильних відповідей) Погляньте на дошку.
  • Яку закономірність ви тут побачили? (Кожне число збільшується на 3) Молодці!
     
  1. Вправа «Цеглинки»
  • Діти, погляньте на слайд. У нас розсипалися намистинки, а шоб їх зібрати у браслет потрібно визначити, де можна замінити дію додавання на дію множення. (Викликаю учня з місця дати відповідь)

1) 2+2+2+2                                       3) 4+6+4+4                                       5) 7+7+7+8+8

           2) 3+5+3+3+3                                   4) 5+5+5+5                        6) 7+7+7+7+7 

Міркування учнів:

  1. 2+2+2+2 можна замінити множенням, бо всі доданки однакові;
  2. 3+5+3+3+3 не можна замінити множенням, бо доданки не однакові;
  3. 4+6+4+4 не можна замінити множенням, бо доданки не однакові;
  4. 5+5+5+5 можна замінити множенням, бо всі доданки однакові;
  5. 7+7+7+8+8 не можна замінити множенням, бо доданки не однакові;
  6. 7+7+7+7+7 можна замінити множенням, бо всі доданки однакові.           

    - Молодці! Впоралися із завданням! Зібрали браслет!

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

1. Гра «Шифр»

- Діти, а щоб дізнатися тему нашого уроку, нам потрібно розгадати шифр! Будьте уважними із цим завданням. Закресліть кожну третю букву і отримаєте нашу тему.

Такблгицжяміноєжеснниянеа3

- Що отримали? (Таблиця множення на 3) Молодці! Це тема нашого уроку.

2. Очікувані результати

 - Діти на ваших партах лежать смайлики, оберіть смайлик, який пов'язаний із очікуваннями на уроці та підніміть догори.

 

Картинки по запросу смайлик все буде добре   Картинки по запросу смайлики настрою

        УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!                   Я ЗМОЖУ!

 

Картинки по запросу смайлики настрою   Картинки по запросу смайлики настрою

        Я ВПОРАЮСЬ!                            Я ЗРОЗУМІЮ!

Похожее изображение     Похожее изображение

       Я ВИКОНАЮ!                             Я ВИВЧУ!
 

  • З гарним настроєм продовжуємо урок!

ІV. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

- Діти, таблиця множення є основним помічником учня, що допоможе розв’язувати приклади, задачі. Cьогодні на уроці ми разом з Дорою станемо дослідниками, складемо таблицю множення на 3, з’ясуємо як її легко запам’ятати та використовувати у навчанні.

Дора Исследователь, Дора Исследователь Мультик, Мультипликационный  персонаж, Разное, ребенок, комната png | Klipartz

V. Формування нових знань і способів дій

1. Пояснення вчителя з елементами бесіди. Вправа 571


- Діти, зараз ми з вами допоможемо Дорі дослідити таблицю множення на 3. Відкрийте підручник на сторінці 96, працюємо за номером 571. Прочитайте про себе завдання до номера.

- Нам потрібно подивится на приклади з додаванням та з них утворити приклади на множення і записати їх. Впораємося? (Так) (Вибірково викликаю учнів до дошки для запису прикладу)

Міркування учнів:

  1. 3+3=6 це значить взяли три по два рази, тобто 3 2=6
  2. 3+3+3= 9 це значить взяли три по три рази, тобто 3 3=9
  3. 3+3+3+3=12 це значить взяли три по чотири рази, тобто 3 4=12
  4. 3+3+3+3+3=15 це значить взяли три п’ять разів, тобто 3 5=15
  5. 3+3+3+3+3+3=18 це значить взяли три шість разів, тобто 3 6=18
  6. 3+3+3+3+3+3+3=21 це значить взяли три сім разів, тобто 3 7=21
  7. 3+3+3+3+3+3+3+3=24 це значить взяли три вісім разів, тобто 3 8=24
  8. 3+3+3+3+3+3+3+3+3=27 це значить взяли три дев’ять разів, тобто 3 9=27

- Молодці! Впоралися!


2.  Вправа 572 (усно). Первинне закріплення нового матеріалу

- Діти давайте допоможемо Дорі виконати вправу 572 усно, за допомогою записаної нами таблиці множення до зошиту. (Вибірково запитую учнів з місця)

- Розумнички! Швидко впоралися з вправою 572!


3. Вправа 573. Спростіть вирази

- Наступна вправа 573. Прочитайте завдання. Пам’ятаєте, як ми з вами з прикладів на суму утворювали приклади на добуток? (Так) В цих виразах ми також можемо суму замінити на добуток – спростити. Хто спробує біля дошки?

Міркування учня:

  1. Вираз 3+3+3+3-10 можна спростити - змінимо додавання однакових доданків
    на множення
    3 4-10=12-10=2
  2. Вираз 3+3+3+30-15 можна спростити – змінимо додавання однакових доданків
    на множення
    33+ 30-15=9+30-15=39-15=24
  3. Вираз 3+3+3+3+3+33 можна спростити – змінити додавання однакових доданків на множення
    35+33=15+33=48
  4. Вираз 2+2+2+2+2+2+22 можна спростити – змінити додавання однакових доданків на множення
    26+22=12+22=34

- Молодці!

4. Пальчикова гімнастика

- Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!

Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)

Цей пальчик – мій дідусь,

Цей пальчик – моя бабуся,

Цей пальчик – мій татусь,

А оцей - моя матуся,

Ну, а цей маленький – я,

Ось уся моя сім’я

VI. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок


  1. Вправа 574. Розвязання задачі

- Трохи відпочили, а тепер давайте допоможемо Дорі з вправою 574. Прочитайте в пів голосу задачу, яку ви бачите в підручнику.

- Яка умова задачі? (На стіл подали 7 тарілок з пиріжками, по 3 пиріжки на кожній.)

- Яке запитання задачі. (Скільки всього пиріжків подали на стіл?)

- Про що задача? (Про пиріжки)

- Скільки подали тарілок з пиріжками? (7)

- По скільки пиріжків було на кожній тарілці? (по 3)

- Що запитується в задачі? (Скільки всього пиріжків подали на стіл?)

- Давайте складемо та запишемо умову до задачі:

П. — ? шт., 7 т. по 3 п.

- Чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Так)

- Якою дією? (Дією множення)

- Що на що будемо множити? (Тарілки на кількість пиріжків)

- Складіть приклад. (73) Скільки буде? (73 = 21 (п.))

- Про що ми дізналися? (Скільки всього пиріжків подали на стіл)

- Запишіть відповідь. (Відповідь: 21 пиріжок подали на стіл)
 


2. Вправа 575. Складаємо вираз за малюнком

- Діти, Дора принесла нам коробочки з еклерами. Давайте спробуємо скласти за ними задачу і дізнатися скільки всього еклерів принесла Дора.

- Скільки всього коробочок з еклерами ви бачите? (3)
- По скільки еклерів у двох блакитних коробочках? (По 3)

- Скільки еклерів у фіолетовій коробочці? (6)
- Що нам потрібно дізнатися? (Скільки всього еклерів принесла Дора)

- Давайте запишемо умову задачі:

І і ІІ кор.— ? ек., 2 кор. по 3 ек.

ІІІ кор. — 6 ек.

Всього — ? ек.

 

- Чи можемо ми дізнатися скільки всього еклерів принесла нам Дора? (Ні)

- Чому? (Ми не знаємо скільки всього еклерів у блакитних коробочках)

- Чи можемо ми про це дізнатися? (Так)

- Якою дією? (Множення)

- Що на що потрібно помножити? (32)
- Скільки буде? (32=6)
- Про що ми дізналися? (Скільки всього еклерів у блакитних коробочках)

- Чи можемо ми тепер відповісти на головне запитання задачі? (Так)

- Якою дією? (Додаванням)

- Що до чого потрібно додати? (Еклери з блакитних коробочок до еклерів з фіолетової коробочки)

- Складіть вираз. (6+6) Скільки буде? (6+6=12)

- Про що ми дізналися? (Скільки всього еклерів принесла Дора)

- Запишіть відповідь. (Відповідь: 12 еклерів принесла Дора)

- Молодці!
 

  1. Фізкультхвилинка
  • Діти, ми з вами багато працювали, тому треба трохи відпочити. Фізкультхвилинка!

Руки в сторону та вгору —
На носочки підніміться.
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивіться.
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз,
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз присіли — руки прямо.
Встали. Знову все так само.
Вправу дружно почали.
Нахил вліво — раз, два, три!
Повертаємося вправо.
Все виконуємо гарно.
Вліво, вправо повернулись.
Ось розминці вже й кінець.
Хто ж старався — молодець.


  1. Вправа 576

- Діти, погляньте на вправу 576. Що ви бачите? (Ламану) Нам потрібно знайти довжину.

- Ламана складається з ланок. Скільки ланок у цієї ламаної? (4)

- Поміряйте скільки сантиметрів кожна ланка. (Діти міряють) Скільки? (Кожна ланка по 3 см)

- Давайте запишемо короткий запис задачі:

Довжина — ? см, 4 ланки по 3 см

  • Чи можемо ми дізнатися довжину ламаної? (Так)
  • Якою дією? (Множення)
  • Що на що потрібно помножити? (43) Скільки буде? (43=12 см)
  • Про що ми дізналися? (Довжину всієї ламаної)
  • Запишіть відповідь. (Відповідь: довжина всієї ламаної 12 см)
  • Молодці! Скажіть чи можна цю ж саму задачу розв’язати іншим способом? (Так) Хто може пояснити? (Якщо діти не розуміють, вчитель пояснює самостійно)
  • Якщо б ми з вами розглядали кожну ланку по 3 см окремо, якою дією ми могли дізнатися всю довжину ламаної? (Додаванням)
  • Що до чого ми б додавали? (Ми б дізналися суму всіх ланок ламаної)
  • Складіть вираз. (3+3+3+3) Скільки буде? (3+3+3+3=12 см)
  • Відповіді сходяться, отож і той, і той варіант розв’язання задачі є правильним.
  • Молодці! Ви сьогодні дуже добре працювали/

VII. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  1. Пояснення домашнього завдання (підручник, с. 97, №577, 578)
  •       Діти, вдома вам треба виконати №577 та №578. У №577 вам потрібно буде розв’язати приклади. У №578 розв’яжіть задачу.
     
  1.  Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
  • На уроці я дізнався … .
  • Я легко виконав завдання … .
  • Мені було складно виконати … .
  •       Дякую за урок! Можна збирати свої речі!

 


 


 

 

 


 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 липня 2022
Переглядів
524
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку