Клас: 4 Дата: 16.03.22
Тема. Створення та виконання алгоритмів з розгалужденням для виконавців у середовищі Scratch
Мета. Закріпити поняття «алгоритм з розгалуженням». Закріпити вміння створювати та виконувати алгоритми з розгалуженням у визначеному середовищі. Вдосконалювати вміння розв’язувати логічні задачі, складати алгоритм для виконавця. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять і логічне мислення. Розвивати інтерес до здобуття знань. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.
Тип уроку: урок застосування (закріплення) знань, умінь та навичок.
Форма проведення: «Що? Де? Коли?».
Обладнання: підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп'ютери, рулетка, смайлики (жовті, червоні) (за кількістю учнів).
Література:дhttps://pidruchnyk.com.ua/662-nformatika-lomakovska-procenko-rivknd-4-klas.html
Хід уроку
I. Організаційна частина
1. Привітання
II. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні в нас ще один незвичайний урок. Урок-гра «Що? Де? Коли?»
III. Хід гри
2. Фізкультхвилинка
V. Практична робота за комп’ютером
— Попрацюємо за комп’ютером. Сьогодні ми знову будемо керувати рухом Рудого кота і допоможемо йому створювати малюнки з довільних ліній. Але спочатку пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером.
А) Повторення правил безпечної роботи за комп'ютером
Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою
Запустіть на виконання програму Scratch. Навчимо Рудого кота малювати довільні лінії. Перейдіть на вкладку Скрипти та складіть алгоритм, як показано на малюнку в підручнику (с. 116).
— Для того, щоб Рудий кіт малював при натиснутій лівій кнопці миші, виберіть групу команд Датчики. Перетягніть умову мишку натиснуто? в область Скрипти та помістіть в порожнє поле команди якщо — інакше.
— Запустіть проект на виконання. Натисніть ліву кнопку миші та починайте малювати.
— Збережіть проект.
В) Робота з комп'ютерною програмою
Г) Релаксація (зняття зорової втоми). Вправи для очей — «Пальмінг»
Можна робити цю вправу під музику.
— Сядьте прямо, розслабтеся. Прикрийте очі таким чином: середина долоні правої руки повинна знаходитися напроти правого ока, те ж саме з лівою рукою. Долоні мають лежати легко, не потрібно з силою притискувати їх до обличчя. Пальці рук можуть перехрещуватися на лобі, можуть розташовуватися поруч як вам зручніше. Головне, щоб не було «щілинок», що пропускають світло. Коли ви в цьому переконалися, опустіть повіки. У результаті виходить, що ваші очі заплющені та прикриті долонями рук.
— Тепер опустіть лікті на стіл. Головне, щоб шия і хребет знаходилися майже на одній прямій лінії. Перевірте, щоб ваше тіло не було напружене, і руки, і спина, і шия були розслаблені. Дихання має бути спокійним.
— Тепер спробуйте згадати що-небудь, що приносить вам задоволення: як ви відпочившій на морі, як вас всі вітали з днем народження, зоряне небо... .
Після виконання вправи поступово відкрийте долоні, дайте заплющеним очам трохи звикнути до світла, і лише згодом їх розплющуйте.
Ґ) Продовження роботи з комп’ютерною програмою
— Навчимо Рудого кота малювати лінії різного розміру та кольору. У лівій частині вікна виберіть групу Керувати та перетягніть команду коли натиснуто клавішу. У лівій частині вікна виберіть групу Олівець та додайте відповідні команди.
— Запустіть проект на виконання в повноекранному режимі. Поспостерігайте за рухом виконавця. Не забувайте натискати різні клавіші. Що змінилося? — Збережіть проект для подальшого використання.
IV. Підсумок уроку. Рефлексія