Домінантне заняття з використанням конструктора LEGO "Зимові розваги"

Про матеріал
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: • формувати вміння виконувати кроки долаючи перешкоди; • продовжувати удосконалювати навички слухати, сприймати й емоційно відгукуватися на музику; • вчити визначати образи музики і пізнавати їх у довкіллі, бути спостережливим, уважним; • вчити працювати з інформацією; • вміти аналізувати побачене, почуте, висувати гіпотези та перевіряти їх; • вчити співати після музичного вступу, дотримуючись темпу, співати природним голосом, передавати характер; • закріплювати знання про будову твору, ритмічний малюнок та напрям руху мелодії; • розвивати пам'ять, творчу уяву, творчі здібності дітей — спонукати мислити креативно, • виховувати стійкий інтерес і любов до музики
Перегляд файлу

Зимові розваги

Домінантне заняття з використанням  конструктора LEGO

Музичний керівник:

     Дорошенко Н.Т.

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:

  • формувати вміння виконувати кроки долаючи перешкоди,
  • продовжувати удосконалювати навички слухати, сприймати й емоційно відгукуватися на музику;
  • вчити визначати образи музики і пізнавати їх у довкіллі, бути спостережливим, уважним;
  • вчити працювати з інформацією;
  • вміти аналізувати побачене, почуте, висувати гіпотези та перевіряти їх;  
  • вчити співати після музичного вступу, дотримуючись темпу, співати природним голосом, передавати характер;
  • закріплювати знання про будову твору, ритмічний малюнок та напрям руху мелодії;
  • розвивати пам'ять, творчу уяву, творчі здібності дітей — спонукати мислити креативно,
  • виховувати  стійкий інтерес і любов до музики

 

ОБЛАДНАННЯ:

  • конструктор LEGO (сходинка, сині цеглинки – намети снігові , білі  за правильні відповіді, різнокольорові для показу структури пісні)
  • іграшковий зайчик
  • рамки С.Русової
  • стіл

 

МУЗИЧНИЙ РЕПЕРТУАР:

  • звуки природи (вітер, віхола, хвилі….)
  • Г. Свиридова «Віхола»

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:


Діти заходять до музичної зали, де їх зустрічає музичний керівник.

 

 Музичний керівник.

Музичне вітання: «Добрий день, діти!»

Діти проспівують «Добрий день!»

Сьогодні я вас запрошую  на незвичайне музичне заняття. Де буде звучати гарна музика, вірші і ви дізнаєтесь багато цікавого.

 Перед нами поле чарівне,

 Незнайоме, трохи дивне,

 Треба в путь нам вирушати,

 Перешкоди обминати.

      Згодні? (Відповіді дітей.) Тоді рушаймо!

Тут  намети снігові

Їх переступаємо, вище коліна піднімаємо,

 

Звучить музика. Діти йдуть залою, імітуючи подолання перешкоди – кучугури,  яку позначає синя деталь конструктора.

Музичний керівник:

 Давайте зупинимося і трішечки перепочинемо та послухаємо музику зими.

(діти сідають на стільці)

Це особлива музика: її неможливо покласти на ноти, її не може записати навіть найдосвідченіший композитор, і найкращі виконавці не відтворять її на найдосконаліших музичних інструментах.

Прислухайтесь! Це звуки, які нас оточують. Без яких ми не уявляємо свого життя. Серед них неперевершені звуки природи. Їх дуже важко повторити, а іноді і неможливо. Бо як повторити веселий вітер, танок крапельок дощу, шелест хвиль, які розбиваються об берег ? А спів птахів, їхні розмови між собою? Це неперевершений оркестр у якому звучать свої солісти, скрипки, ударні, духові, струнні…

Послухайте ! (фрагменти звуків)

  • Як танцюють сніжинки під музику вітру?
  • А чи завжди однаково шумить вітер?
  • Як рипить сніг? На що схожі ці звуки?
  • Які звуки вам найбільше подобаються?

Діти імітують звуки.

Музичний керівник. Ви виконали яскраво і незвично музику природи. А ось так  передали музику зими композитори.

Звучить музика  Г. Свиридова «Віхола»

Музичний керівник.

  • Що міг такою музикою зобразити композитор?
  • Може це бути водоспадом, каменепадом, горіхопадом? А можливо це снігопад чи віхола? Давайте поміркуємо, як падає сніг: повільно чи швидко?
  • Яке явище природи передав композитор?
  • Подумайте, це явище може бути у інших порах року: навесні, восени, влітку.?
  • Подумайте, як би ви в русі показали це явище?

Музичний керівник. Давайте послухаємо твір ще раз.

Слухають повторно уривок твору.

 

 . Ігрова вправа «Малюємо» музику»

Під час повторного звучання п’єси діти передають рухами відповідний  образ його характер, темп.

Музичний керівник:

 Гарно ви все показали,

 А давайте зробимо картинну галерею у нашій залі.

 Місце картинам у нас на вікні,

Рамку для неї будь ласка візьми.

 Тож в галерею мистецтв на гостини

 Запрошую вас роздивитись картини.

(Діти беруть рамки  С.Русової і розповідають , які картини вони побачили за вікном,

потім сідають на місця.

Музичний керівник:

 А зараз сформуємо враження наші

 Словами, а з них «відбудуємо» башти.

 Тож що ви в музиці почули?

 Як ви музику відчули?

 

Ігрова вправа «Башточки - відчуття»

Діти по черзі описують музику, яку щойно чули, і за кожну відповідь одержують цеглинку. З них будують башти — вони будуть різної висоти. У найактивнішої дитини — найвища башта.

Діти башточки- відчуття відносять до стіни. А у цей час

музичний керівник звертає увагу дітей на шурхіт в  залі та показує зайченятко.

Музичний керівник:

 Зайчик до нас завітав,

Музику почув і пристрибав.

А ти Зайчику, не сумуй,

 За ритмом музики слідкуй!

 

Ігрова вправа «Ритмічний малюнок»

Музичний керівник розповідає Зайчику (всі діти також уважно слухають), що великі цеглинки позначають довгі звуки, а маленькі цеглинки — короткі звуки. Музичний керівник викладає на піаніно ритмічний малюнок — чергування великих та малих цеглин, та пропонує дітям проплескати його. Відтак усі разом пригадують, якій пісні притаманний цей ритм.

Діти виконують поспівку «Зайчик», слова і, музика С.Павлович

Музичний керівник:

 Молодці, всі проспівали

 Голоски підготували.

  Пісеньку про тебе знаємо,

 Тож ми зараз заспіваємо!

Діти виконують пісню  «Різдво» музика Миколи Ведмедері, слова Л.Полтави

 

Музичний керівник:

 Давайте діти згадаємо з чого складається музика?

 

Ігрова вправа «Склади пісню»

Діти визначають структуру пісні, а один викладає: вступ, куплети, закінчення.

 

Музичний керівник: Зайчик задоволений, бо багато цікавого дізнався. Діти, щепропоную вам розповісти зайчику про рух мелодії.

 

Ігрова вправа «Рух мелодії»

Музичний керівник звертає увагу дітей на рух мелодії (вгору-вниз). Пропонує заплющити очі та визначити напрям руху мелодії за допомогою сходинки з LEGO-цеглинок.

 

Музичний керівник

Непомітно сплинув час,

Вже чекає група нас,

Та ще будуть всі малята

У веселі ігри грати!

 

Діти співають  «До побачення!» та виходять із зали.

 

 

doc
Додано
18 лютого 2019
Переглядів
2715
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку