Доповнення до 10. Додавання виду 26+4. Творча робота над задачею.

Про матеріал
Конспект уроку з математики 2 клас до підручника Н. Листопад. Мета:ознайомити з прийомом додавання виду 26 + 4; вдосконалювати складання та обчислення виразів; вдосконалювати вміння додавання та віднімання чисел; вдосконалити вміння визначення часу за годинником; вдосконалити навички розв’язування задач.
Перегляд файлу

 

Тема: Доповнення до 10. Додавання виду 26+4. Творча робота над задачею.

 

Мета:

Формування предметних компетентностей: ознайомити з прийомом додавання виду 26 + 4; вдосконалювати вміння складати та обчислювати вирази; вдосконалювати вміння додавати та віднімати числа; вдосконалити вміння визначати час за годинником; вдосконалити навички розв’язування задач; розвивати память, обчислювальні навички, уміння доказово міркувати і пояснювати свої дії ; виховувати любов до своєї нації, шанобливе ставлення до народних традицій, почуття патріотизму, бажання допомагати одне одному.

 

Формування ключових компетентностей:

 

математична компетентність: моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень ;

усвідомлення ролі математичних знань та вмінь в особистому і суспільному житті людини;

уміння вчитися: впродовж життя розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: формувати здатність особистості продуктивно співпрацювати з партнерами у парі; групі, виявляти ініціативу, докладати зусиль для досягнення спільного результату;

інформаційної: удосконалювати вміння опрацьовувати інформацію з підручника; розширити знання про значення математики для кожного з нас.

здоров’язбережувальної: формувати здатність учнів дбайливо ставитися до власного здоров я та здоров’ я інших людей;
загальнокультурної: сприяти розумінню, що математика є невідємною частиною загальнолюдської культури.

 

 

 

Обладнання:  мультимедійна презентація, підручник “Математика”, зошит в клітинку, лінійка, ручка,  кольорові олівці, роздатковий  матеріал.

 

Тип уроку: комбінований.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

І.Організація класу 

 

Слайд 2 Створення позитивного психологічного клімату в класі

 

 

Всі почули ви дзвінок на улюблений урок?

Щоб урок нам розпочати,

Треба вголос проказати:

 

Клас готовий працювати? ( Так)

Вчасно руку піднімати? ( Так)

Вміло в групах працювати? ( Так)

Вирази й задачі розвязати? ( Так)

 

Слайд 3 Наш девіз до успіху:

 Не просто слухати, а чути.

 Не просто дивитися, а бачити.

 Не просто відповідати, а міркувати.

 Дружно й плідно працювати.

 

Перевіримо приладдя до уроку: підручник “Математика”, зошит в клітинку, лінійка, ручка,  кольорові олівці, роздатковий матеріал.

 

 

ІІ. Основна частина

 

Мотивація навчальної діяльності

 

         Сьогодні допоможе мені проводити урок дівчинка. Ви зможете відгадати хто це, якщо розмістите числа в порядку зростання.

 

у

к

р

а

ї

н

о

ч

к

а

7

34

43

54

60

71

80

84

90

99

 

Так! Це дівчинка – україночка! 

Що ви бачите на голові у дівчинки?

Віночок.

Український вінок з давніх часів був обов'язковим елементом  до національного українського костюма. Він вважався символом довговічної любові і нескінченності роду. Для українки вінок символізує дівочу красу і честь.

Але віночок, це не тільки сплетені у коло квіти.

Для завершення його прикрашання використовували й різнокольорові стрічки.

Їх вимірювали по довжині коси, розрізали нижче коси, щоб її сховати.

Кожна дівчинка знала послідовність вплітання стрічок у віночок.

     

   Сьогодні на уроці ми ознайомимося з додаванням виду 26+4; будемо вчитися розв’язувати складені задачі на знаходження суми, вдосконалюватимемо вміння визначати час за годинником  і разом з вами будемо поглиблювати знання про українські народні традиції та разом з україночкою вплітати стрічки у віночок.

 

    Найпершою по центру буде  світло-коричнева стрічечка-символ землі-годувальниці після виконання деяких завдань.

А які ж завдання для цього треба виконати?

 

Усний рахунок

Завдання №1

 

Гра “Відновити послідовність”

  

 

Рухлива вправа  “Розставити знаки”

30  __  10 = 20
96  __  6 = 90
47  __  7 = 40

15 __ 9 = 24

 

Кубик Блума

1) Назвати усі числа від 20 до 40, від 53 до 69, від 78 до 100.

2) Назвати числа: 27, 66, 30, 17, 9, 51, 78, 84.

3) Продовжити лічбу: 100, 90, 80, ...

4) Збільшити на 1 кожне з чисел: 11, 89, 43, 20, 52, 68, 99.

5) Зменшити на 1 кожне з чисел: 21, 66, 10, 78, 30, 100, 17.

 

Завдання із скриньки  “Обчисли”

7+3=                           10+5=                    35+2=                   20+20=

16-6=                          41+8=                    11-11=                  50-30=                

 

Гра “Знайди зайве“

Знайди зайве число. Поясни свій вибір.

33   45   7   65   (7)                             

33   45  60  65  (60)

33   45  60  65   (33)

 

Гра “Чарівна паличка”

  Стоячи біля парти, діти передають один одному “чарівну” паличку, називаючи

1 група - парні числа, 2 група – непарні числа, 3 група – круглі числа.

Молодці. Завдання виконали, стрічку вплетено.

 По обидва боки від коричневої стрічечки пов’язували жовті стрічечки – символ сонечка, що дає світло і тепло.

 

  Завдання №2

Слайд 5  Хвилинка каліграфії

Яке сьогодні число?

 Презентація цифри  

29- це двоцифрове число

29 – це 20+9

Сусіди числа 28 та 30

А тепер давайте розгорнемо зошити і запишемо число і класна робота.

Пишемо та згадуємо про поставу під час письма.

 

Зошит свій я  розгортаю,

Навскоси його кладу.

Ручку правильно тримаю

Буду я писати вправно.

Сяду рівно не зігнуся

До роботи я беруся.

 

29 листопада

Класна робота

 

Дівчаткам до віночка вплітали 7 стрічок.

Число сім вважають священним,  магічним і щасливим. 

У тижні 7 днів, 7 кольорів веселки, число 7 зустрічається дуже часто в різних відомих висловах, прислівях і приказках, що підтверджує його незвичайні властивості.

Прописати дві цифри 7 та записати двоцифрові числа, які мають у своєму складі 7 одиниць у порядку зростання.

 ( 7  7  17  27  37  47  57  67  77  87  97) 

 

Математичний диктант

 

1) Знайдіть суму чисел 20 і 8.

2) Знайдіть різницю чисел 13 і 3.

3) Знайдіть різницю чисел 75 і 5.

7) Збільшіть 40 на 1.

8) Зменшіть 45 на 5.

 

Запишіть цифрами числа: дванадцять, вісімдесят чотири, двадцять шість, п’ятдесят два.

Слайд 6 Робота з підручником

Відкрийте підручник на с. 59 завдання 344.

Записуємо вирази, обчислюємо.

Яку закономірність у розвязанні цих прикладів ви помітили?

 

Завдання 345 виконаємо усно

Ми всі памятаємо склад 10 і тому легко справимося з цим завданням.

Завдання від жовтої стрічки виконано.

 Переходимо далі прикрашати наш український віночок.

 

 Вплітаємо світло-зелену, готуємося до вплітання і темно-зеленої стрічечки.

 Це символ живої природи, краси, юності.

 

Завдання №3

 

Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

Ознайомлення з додаванням виду 26+4

Перегорніть сторінку підручника та розгляньте  малюнок завдання 346.

За малюнком і записами поясни, як знаходили суму чисел 26 і 4.

Допоможе нам в цьому цей пінгвін та дівчинка.

Розкладемо число 26 кубиками на 2 десятки і 6 одиниць.

Додаємо 4 одиниці, 4 кубики.

Перерахуємо всі одиниці, їх 10, а десять – це 1 десяток.

Отже, додаємо його до поданих 2 десятків.

2 десятки та 1 десяток дорівнює 3 десятки, тобто 30.

Увага! Кількість десятків змінюється.

Читаємо вираз.

26 розкладаємо на розряди 20 і 6, додаємо 4. 2 десятки так і записуємо, а в дужках 6 одиниць додати 4 одиниці, дорівнює  двадцять додати десять дорівнює тридцять. Кількість десятків змінюється.

 

Первинне закріплення

Розумнички. Ви дуже гарно попрацювали.

А зараз ми з вами трішечки відпочинемо.

 

 Фізкультхвилинка

 

Вирази 347.

Розв’язувати вирази будемо з коментуванням.

Згадаємо алгоритм розвязання таких виразів

  1.     Розкладаю двоцифрове число на розрядні доданки
  2.     Працюю з одиницями
  3.     Отримую десять, або 1 десяток
  4.     Додаю 1 десяток до десятків

 

Що спільного у прикладах кожного стовпчика? (у кожному стовпчику другий доданок однаковий).

Чим вони відрізняються? (змінювалась кількість десятків).

Як від цього змінювалась відповідь? (Кількість десятків збільшувалась на 1).

Дякую, а тепер розв’яжемо вирази.

Перший стовпчик – дівчатка, а другий – хлопчики.

Ви гарно справились із завданням .

Стрічку вплетено до нашого оберегу.

 

VI. Узагальнення, систематизація та закріплення матеріалу

 

Продовжуємо вплітати стрічки -  темно–зелена.

 

Колективний аналіз складеної задачі та самостійне розв’язування задачі №348.

 

Які дерева росли в саду?

Що сказано про їхню кількість?

Чи відома загальна кількість посаджених дерев?

Яку дію виконали потім? (Посадили ще дерева)

 Це стало більше чи менше? (Більше)

А яке запитання до задачі?

Слайд 12

Запишемо скорочений запис до задачі.

Було – 3гр. і 8 ябл.

Посадили – 9 д.

Стало - ? 

Що позначають числа 3? 8? 9?

 

 Що треба знати щоб дізнатися скільки дерев стало у саду?

(Скільки дерев було та скільки посадили).

Яке число нам не відоме?

(Скільки всього було дерев у саду?).

Як про це дізнатися?

Яка перша дія в задачі?

 А яка друга?

3+8=11(д.) – було у саду;

11+9=20 (д.)- стало в саду

Відповідь: 20 дерев стало в саду

 

 Задача 349 ( усно)

Удосконалення вміння визначати час за годинником

 

Для цього, відгадайте загадку:

Я іду, іду, іду,

Лік я часові веду.

Іду, не спотикаюся,

Поки не зламаюся.

(Годинник)

Яка стрілка показує на години?

А яка на хвилини?

Слайд 14 Подивіться будь ласка на перший годинник  завдання 350. А через 5 год ?

 Слайд 15 Котру годину  показує другий годинник? А через 5 год ?

Слайд 16 А на третьому котра година ? А через 5 год ?

Попрацюємо з годинниками, які лежать у вас на парті.

  Для вас завдання, позначте  стрілочками  на годинниках зазначений час. (Кожен отримує годинник та позначає свій час) .

 

 

G:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\d5d487c5a6e3e2cf8b8318e8714d9233.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\часы-поже-тетой-бумажной-шка-ы-винтажные-с-цифрами-и-без-стре-ок-85624045.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\depositphotos_35178103-stock-photo-watch-face.jpg

G:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\001z9y-5f21-257x363.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\chasi-iz-kartona6.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\61527212.jpg

 

 

G:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\bb4920f9ff0f5e926478db493f8e2be4.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\0 RASSPISANIE.pngG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\clock4.gif

 

 

G:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\depositphotos_90796066-stock-photo-blank-clock-dial-without-hands.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\i-103.jpgG:\КОНКУРС ВЧИТЕЛЬ РОКУ 2020\23167865_831818417000313_7126737915613167712_n.jpg

 

 

 

 

Завдання виконано.

Вплітаємо синю і блакитну стрічечки – символ неба і води, які додають людям сили і здоров’я.

 

VII Підсумок уроку

 

Ось ми і вплели всі стрічечки до нашого віночка. Наш оберіг став дуже гарним. Ми ще будемо продовжувати вивчати традиції нашого українського народу на уроках . Ми ж будемо не тільки вивчати традиції нашого народу, гарно навчатися та Україну нашу прославляти.

Щоб прихилитись до землі душею.

Свою історію повинні діти знати

І гордо йти по світу разом з нею.

Традиції і звичаї народні

Ми вивчимо, щоб більше в світі знати.

Бо хочемо знання хороші мати.

 

На згадку про себе дівчинка - українка дарує вам ось таких маленьких україночок.

Яке завдання для вас було цікавим, найбільше сподобалось таку стрічку і зафарбуйте.

 

 Якщо урок вам сподобався в цілому зафарбуйте буси, а вони в національному костюмі мають червоний колір.

 

 

VIII Домашнє завдання

 

Творче завдання - розфарбувати український  віночок та скласти про нього задачу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
13 грудня 2022
Переглядів
666
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку