Урок-казка. Додавання і віднімання виду 32 + 4, 28 – 5. Розв’язування задач. Бінарний урок.

Про матеріал
вдосконалюємо навички додавання та віднімання чисел; вдосконалюємо навички розв’язування задач; виробляємо культуру математичних записів; розвиваємо уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвиваємо логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховуємо доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створюємо мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Перегляд файлу

Тема: Додавання і віднімання виду 32 + 4, 28 – 5. Розв’язування задач.

Мета: вдосконалювати навички додавання та віднімання чисел; вдосконалити навички розв’язування задач; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, бінарний урок.

Хід уроку

  1. Організація класу.

Всі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

Чітко, влад відповідати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати,

Щоб не було нам мороки –

Всі готові до уроку?

Тож гаразд, часу не гаєм

І в дорогу вирушаєм

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми вирушимо у подорож сторінками відомої казки, пригадаємо її героїв, виконаємо багато цікавих завдань на додавання та віднімання одноцифрового числа та розв’яжемо задачу. А щоб дізнатися, яка це казка, відгадайте загадку.

Кожушок  п’ять ріжків має,

П’ять братів туди ховає.

У деньок морозний там

Тепло й весело братам.

                          (Рукавичка)  

  • А щоб краще запамۥятати дату подорожі, давайте запишемо її у зошити. Яке сьогодні число? (14 жовтня)

 

  1. Актуалізація опорних знань.
  •  Допоможіть мені, діти, хто першим знайшов рукавичку?

I am small.

I am grey.

I like cheese.

 I run from cats every day. 

 Мишка – шкряботушка.

  • Завдання від мишки усний рахунок (з м’ячем).

 

  1. Усний рахунок.

Збільши кожне число на 10. Запиши відповіді.

3+10=13  6+10=16

2+10=12  8+10=18

5+10=15  1+10=11

4+10=14  10+10=20

7+10=17

-  Діти, хто наступний знайшов рукавичку?    Жабка – скрекотушка.

I am small.

I am green.

I can hop and swim. 

 

2. Жабка просить вас записати подані числа у порядку зростання.

  • Діти давайте зробимо перевірку. Прочитайте числа, які ви записали в зошит англійською мовою.

4. Узагальнення і систематизація понять.

   – Дітки, хто наступний завітав до рукавички?

 

 In winter I am white.

In summer I am grey.

I like carrots.

I can hop and play.

 Зайчик – побігайчик.

Зайчик поспішав до вас із руханкою. То ж давайте зараз трішки відпочинемо.

      Слайд  Фізкультхвилинка.

  • А до нашої рукавички вже поспішає, хто?

I am orange.

My tail is long.

I like hens and hares

Best of all!     Звичайно. Лисичка.

 

  • Лисичка підготувала для вас наступне завдання. Обчисли рівності.
  • 2+7  4+5  8-3  9-6
  • 12+7  14+5  18-3  19-6
  • 32+7  44+5  58-3  69-6
  • 92+7  84+5  78-3  99-6
  • (Учні усно працюють біля дошки із коментуванням).

 

         – Хто наступний наш гість?  

I am grey.

I look like a dog.

I have sharp teeth.

I hunt every day.   Вовчик – братик

 

  • Вовчик приніс нам задачу.

Задача

Лисичка наловила 12 рибин, а Вовчик – на 6 рибин менше. Скільки всього риби наловили Лисичка та Вовчик?

Про що йде мова в задачі?

  • Скільки кг бананів у першій клітці?
  • Скільки у другій? (Невідомо)
  • Про що необхідно дізнатися?
  • Маючи ці дані про що можемо дізнатися спочатку? Яким чином?
  • Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? (Так)

Лисичка – 12 р.                                ? кг б.

Вовчик – ? р., на 6 р. менше

  1. 12 – 6 = 6 (р.) – наловив Вовчик
  2. 12+6=18 (р.)

Відповідь: 18 рибин.

 

– Хто завітав до рукавички після Вовчика? 

I am brown.

I look like a pig.

I like acorns.

I live in the wood.

 

 Кабан – іклан. Кабан так поспішав, що дуже притомився. То ж давайте і ми разом зараз відпочинемо.  Рухлива вправа англійською мовою.

-Кабанчик приніс нам гру «Бліц – турнір» у цікавих задачах. Починаємо гру.

                                                    Дві миші пішли на музики,

Танцювали, гупали.

          Скільки ніжок тупали?   (8)   

  • Скачуть жабки: «Ква – ква – ква!

Ой, яка м’яка трава!»

Тут  - 15 їх, там – 2.

           Скільки разом  жаб в траві?   (17) 

 

  • Зайчик вуха насторожив –

В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно,

Десять зайців, скільки мають вух?    (20) 

 

  • В’яже бабуся -  лисиця

Трьом онукам рукавиці.

«Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки.

Бережіть, не загубіть!»

Скільки всіх? Перелічить!     (6) 

 

  • По дорозі вовчик біг

Ніс сім яблук на пиріг,

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?    (6) 

 

  • Йшли три кабани,

Вирили по три бульби.

А ви їм допоможіть –

Бульби ті полічить!     (9)  

 

  • Посадив ведмідь в лісочку

7 берізок, 20 дубочків.

Рахувати сам не вмів

І зозулю попросив.

Почала вона кувати,

Та не може полічить.

Ану ж ви допоможіть!   (27) 

 

-   Хто останній знайшов рукавичку?

I am brown and big.

I like honey.

In winter I always sleep.     Ведмідь – набрідь.  

   Ведмедик прийшов до нас з творчим завданням. У вас на партах лежать   шаблони рукавичок, за допомогою фломастерів та кольорових олівців – розфарбуйте їх різними візерунками, орнаментами.

  1. Підсумок уроку.
  • Чого ж ви сьогодні вчилися на уроці?
  • Що вам найбільше сподобалось?
  • Наші гості – тваринки, дуже задоволені вашою роботою і говорять, що ви молодці.
  1. Домашнє завдання.
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 грудня 2022
Переглядів
158
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку