Конспект заняття з дослідницької діяльності
Вихователь: Веремейчик Світлана Іванівна
Група: середня Вік: 4–5 років
Тема: Маленькі дослідники. Цікаві досліди з кольорами і речовинами.
Мета: формувати інтерес до дослідницької діяльності. Познайомити дітей з простими властивостями речовин. Розвивати мовлення, мислення, спостережливість. Вчити робити прості висновки.
Обладнання:
-сода;
-оцет;
-харчові барвники;
-прозорі склянки / баночки;
-олія;
-вода;
-піпетки або ложечки;
-серветки.
Правила безпеки (обов’язково проговорити):
!!!Не куштуємо речовини.
!!!Працюємо обережно.
!!!Слухаємо вихователя.
Хід заняття:
1. Організаційний момент (2 хв)
Вихователь:
— Сьогодні ми будемо маленькими дослідниками і будемо спостерігати за дивами науки.
2. Бесіда-вступ (3 хв)
— Як ви думаєте, що роблять дослідники?
— Вони спостерігають, перевіряють, роблять відкриття.
Дослід 1. «Різнокольорові гейзери» (сода + оцет)
Матеріали:
Сода, оцет, барвник, склянка.
Хід досліду:
Насипати в склянку трохи соди.
Додати барвник.
Обережно налити оцет.
Що бачать діти:
Пінка піднімається, «гейзер» пузириться.
Пояснення для дітей:
— Коли ці речовини зустрічаються, з’являється газ і утворюються бульбашки.
Дослід 2. «Краплинки настрою» (олія + кольорові краплі)
Матеріали:
Склянка води, олія, барвник, піпетка.
Хід досліду:
Налити воду.
Додати зверху олію.
Капнути кольорову воду.
Що бачать діти:
Краплі повільно падають вниз.
Пояснення:
— Олія і вода не змішуються.
Додаткові досліди
Дослід 3. «Чарівні кольори» (змішування кольорів)
Діти змішують два кольори і дивляться, який утвориться.
Дослід 4. «Що тоне, що плаває»
Опускаємо різні предмети у воду.
Дослід 5. «Повітря навколо нас»
Опустити перевернутий стакан у воду — вода не заходить одразу.
Фізкультхвилинка «Маленькі дослідники» (2 хв)
Діти «змішують», «перемішують», «спостерігають».
Підсумок заняття (3 хв)
Запитання:
Що сподобалося?
Який дослід був найцікавіший?
Очікуваний результат:
Діти: проявляють інтерес до дослідів; називають прості властивості речовин; роблять прості висновки.