Тема: Досліджуємо склад чисел першого десятка.
Мета: Удосконалювати вміння учнів виконувати вправи та розв’язувати задачі на засвоєння і застосування таблиць додавання і віднімання чисел в межах 10; формувати обчислювальні навички і вміння; розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність, увагу, пам’ять; виховувати акуратність, старанність, працьовитість.
Обладнання: презентація у програмі Power Point, запис музичного супроводу для руханки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Всі почули ви дзвінок
Він покликав на урок!
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Зараз ми усі разом покажемо з яким настроєм ми сьогодні прийшли на урок.
- Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку, а навпаки збільшився.
ІІ. Стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів.
- Давайте прочитаємо на слайді девіз уроку.
«Працюй творчо, відповідай швидко, точно і правильно».
ІІІ. Робота над темою уроку.
Усний рахунок
1. Робота в парах
Яка пара швидше викладе ряд чисел від 1 до 10.
2. Весела лічба. Мовчанка.
(Відповіді учні показують за допомогою математичного віяла)
■ Скільки сонечок у небі?
■ Скільки вогників у світлофора?
■ Скільки коліс у машини?
■ Скільки вушок у котика?
■ Скільки кольорів у веселки?
■ Скільки сторін у п'ятикутника?
Усні відповіді.
о Яке число стоїть між числами 4 і 6 ?
о Яке число передує числу 7?
о Яке наступне число після числа 4?
о Яке число дістанемо, коли до 9 додати 1?
3. Допоможи тваринкам правильно побудувати вежі.
4. Хвилинка каліграфії .
Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми почнемо наш урок із джерельця чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і акуратно у зошитах напишемо рядок цифр
У назвах казок, які я читатиму, знайдіть числа і позначте їх у зошиті відповідними цифрами:
- «Один палець»,
- «Дві кізочки»,
- «Троє поросят»,
- «Чотири рясні дощі»,
- «П’ять бажань»,
- «Про змія, у якого шість голів»,
- «Сім козаків, і восьмий, який був отаманом»,
- «Дев’ять братів і десята сестра Галя».
- Перевіримо які числа ви записали.
(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)
- У якому порядку (зростання чи спадання) записані цифри математичного диктанту?
- Назвіть цей ряд чисел у порядку спадання від 10 до 1.
- Діти, а навіщо нам цифри?
Відповіді дітей:
- Наука математика не може існувати без цифр
- Ми можемо додавати і віднімати за допомогою цифр, а також розв’язувати приклади і задачі.
5. Математичний диктант.
- -А чого більше на нашій планеті, води чи суші?
- - А з чого починається вода? ( з краплинки )
- - Так ось маленька краплинка дає нам завдання написати математичний диктант.
- Ви повинні будете записати усі цифри, які почуєте у характеристиці нашої героїні. Будьте уважними, записуйте тільки цифри.
- Я — одна (1) із багатьох крапельок великого світового океану, який об’єднує у собі чотири (4) океани, три (3) десятки морів. Всього сім (7) десятків відсотків поверхні Землі вкрито водою. У нас в Україні є два (2) моря: Чорне і Азовське. Тіло людини складають вісім (8) десятків відсотків із води. Близько шести (6) літрів води за один (1) день може випити сім’я із чотирьох (4) чоловік.
143728614
6. Робота на дошці і в зошитах з друкованою основою.
Упізнай числа за описами
• Це число стоїть між числами 5 і 7;
• Це число наступне до числа 9;
• Це число попереднє до числа 2;
• Якщо до цього числа додати 1, буде 8;
• Якщо від цього числа відняти 1, буде 4.
7. Розділити множину фігур на підмножини, відповідно до рівності.
8. Скласти рівності на додавання за схемами.
9. Знайти значення виразів (самостійно), 4 учні пишуть склад числа на дошці.
10. Скласти та розв’язати задачі.
11. Робота на нетбуках тест.
12. Робота по Розумниках.
13. Робота з геометричним матеріалом.
Ділитися на три групи, перша група складає овал, друга – чотирикутник, третя – трикутник.
ІV. Підсумок уроку.