Тема: Двокрапка у безсполучниковому складному реченні.
Мета уроку:
Навчальна:
• поглибити знання учнів про складні безсполучникові речення, їх структуру, смислові й синтаксичні зв’язки між частинами складних конструкцій;
• закріпити знання про правила вживання двокрапки у безсполучниковому складному реченні;
• розширювати знання учнів про основи здорового способу життя.
Розвивальна:
• розвивати логічне мислення учнів, навички аналізу синтаксичних конструкцій та розділових знаків, уміння аналізувати матеріал та робити висновки;
• формувати навички критичного мислення через міждисциплінарні
завдання; грамотність та мовну компетентність;
• покращувати вміння інтегрувати знання з різних дисциплін.
Виховна:
• виховувати шанобливе ставлення до свого здоров’я, усвідомлення значення правильного харчування та фізичної активності, любові до рідного слова.
Компетентності, що формуються:
Мовна компетентність
• Знати правила вживання двокрапки в безсполучникових складних реченнях.
• Вміти правильно ставити розділові знаки в таких конструкціях. • Використовувати безсполучникові складні речення у власному мовленні.
Комунікативна компетентність
• Удосконалювати усне та писемне мовлення.
• Практикувати пояснення та аналіз власних і чужих висловлювань.
Логічне мислення
• Визначати семантичні зв’язки між частинами речення.
• Аналізувати причиново-наслідкові відношення у тексті.
Соціальна та громадянська компетентність
• Висловлювати свої думки логічно, чітко й аргументовано.
• Формувати критичне мислення та здатність до аналізу інформації.
Очікувані результати:
Учні зможуть розпізнавати безсполучникові складні речення з двокрапкою.
Опанують правила вживання двокрапки та зможуть застосовувати їх на практиці.
Використовуватимуть безсполучникові складні речення для виразнішого висловлення думок.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Методи і прийоми: «Хмара слів», «Незакінчене речення», робота з підручником, робота з епіграфом, робота з текстом, індивідуальна робота, робота в групах, робота в парах, творче моделювання, тести, кошик з фруктами.
Обладнання: телевізор, ноутбук, відео, ґаджети учнів, інформаційні тексти, картки із завданнями, QR - коди.
Епіграф: (Записаний на дошці)
Здоров’я не купиш: його розум дарує.
Народна мудрість
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. Добрий день! Я рада вітати всіх на уроці української мови. Налаштовуймося на роботу, аби отримати задоволення від власної праці.
А девізом нашого уроку є такі слова:
Девіз уроку: (прикріпити на дошку)
Думаємо (разом)колективно!
Працюємо оперативно!
Міркуємо доказово!
Це для всіх обов’язково!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Цілевизначення
Сьогодні вивчаємо тему «Двокрапка у безсполучниковому складному реченні». Розгорніть зошити й запишіть дату й тему уроку.
На ваших партах знаходяться аркуші із завданнями до уроку. Подивіться на хмару слів (прикріпити на дошку) і спробуйте здогадатися, які завдання перед нами стоять? Що ми повинні знати та вміти?
Отже, ми маємо (прикріпити на дошку) ЗНАТИ:
Øособливості безсполучникових складних речень;
Øсмислові відношення між частинами у безсполучниковому складному реченні;
Øумови вживання двокрапки у безсполучниковому складному реченні.
УМІТИ:
Øзнаходити безсполучникові складні речення;
Øвизначати смислові відношення між частинами безсполучникових складних речень;
Øправильно розставляти розділові знаки і обґрунтовувати їх уживання.
Мотивація.
Сьогодні ми не лише закріпимо знання про складні безсполучникові речення, навчимося знаходити їх у текстах, ставити двокрапку на межі їх частин, а й отримані знання допоможуть нам дізнатися більше про те, як дбати про своє здоров’я.
- А навіщо нам ці всі знання? (Щоб бути грамотною, освіченою людиною, уміти застосовувати ці знання в житті)
- А як ці знання ви зможете використати в житті? (Знання про складне безсполучникове речення зможемо використати при висловлюванні власних думок, при написанні творів, навіть під час спілкування в соцмережах, а знання про здоров’я можна застосовувати в повсякденному житті).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні ми продовжимо вивчати складне речення. Щоб упевнено крокувати далі, повторимо матеріал, вивчений уже з теми «Складне речення».
Для цього виконаємо вправу «Незакінчене речення».
1.Метод «Незакінчене речення»
Вправа-ланцюжок (Усно)
Прочитайте речення і продовжіть їх.
1. Складним називається речення…(яке має дві або більше граматичних основ)
2. Частини складного речення можуть поєднуватися…(за допомогою сполучників та без них)
3. За засобами зв’язку складні речення поділяються на…(сполучникові та безсполучникові)
4. Сполучникові речення бувають двох видів…(складносурядні та складнопідрядні)
5. Безсполучниковим називається таке складне речення, частини якого…(з’єднані без сполучників)
6. Безсполучникове складне речення може бути синонімічним
до…(сполучникових: одні – до складносурядних, інші – до складнопідрядних)
7. Безсполучникові складні речення бувають двох видів… (з однорідними частинами, що є рівноправними (нагадують складносурядне речення): Місяць на небі, зіроньки сяють, тихо по морю човен пливе (Народна творчість); з неоднорідними частинами, одна з яких пояснює іншу (нагадують складнопідрядне речення): Бачу здалека: хвиля іскриста грає на синьому морі (Леся Українка).
8. Рівноправні частини безсполучникового складного речення можуть виражати такі смислові відношення…(одночасність і послідовність подій, зіставлення чи протиставлення, причини, пояснення, умови, часу, наслідку тощо)
9. Між частинами безсполучникового складного речення можуть стояти такі розділові знаки як … (кома, крапка з комою, двокрапка, тире).
ІІІ. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
1. Робота з епіграфом уроку. Бесіда за змістом речення, що є епіграфом.
Здоров’я не купиш: його розум дарує.
• Зверніть увагу на епіграф уроку. Запишіть його в зошити.
• Як ви розумієте зміст цього вислову?
Справді, здоров’я – це найбільше багатство людини. Отож, епіграф стане об’єктом нашого дослідження. Ми повинні з’ясувати, чому в даному реченні ставиться двокрапка. А щоб ваші міркування були правильними, логічними, звернімося до підручника. Опрацюємо теоретичний матеріал, розміщений на сторінці 136.
2. Робота з підручником.
(Діти зачитують правила без прикладів. Учитель доповнює їх: тобто можна встановити смислові відношення пояснення і дібрати сполучник а саме).
Отже, з’ясуймо: чому ж у даному реченні стоїть двокрапка?
3. Вправа-аналіз
Першим етапом нашого дослідження єсинтаксичний розбір речення.
Тобто визначаємо члени речення.
Другий етап – побудова схеми речення.
Третій етап – загальна характеристика речення. Таким чином, речення за метою висловлювання – розповідне, за емоційним забарвленням – неокличне, за будовою – складне, бо містить дві граматичні основи, кожна частина об’єднується лише інтонацією, тобто без сполучників, тому безсполучникове.
Друге просте речення містить причину того, про що говориться в першому. Таким чином, між двома частинами складного безсполучникового речення потрібно ставити двокрапку. До речі, на місці двокрапки можна вставити підрядний сполучник бо, тому що і ми отримаємо синонімічне, але вже сполучникове, а саме складнопідрядне речення – Здоров’я не купиш, бо (або тому що) його розум дарує. [ ]: [причина].
Отже, ми з’ясували: якщо друге просте речення містить причину того, про що говориться в першому, то між ними потрібно ставити двокрапку.
Наше дослідження продовжується. Наступний етап – самостійна робота з реченнями, у яких також потрібно дослідити умови вживання двокрапки.
2 – Пам’ятаймо: здоров’я – це найбільша цінність. [ ]: [доповнення].
(питання Що?)
3 – Кожній людині слід дбати про своє здоров’я: не перевантажувати себе, розумно розподіляти час на роботу і відпочинок, вживати корисну їжу. [ ]:
[пояснення]. (сполучник а саме)
4. Слово вчителя.
Одного мудреця запитали: «Що є для людини найбільш цінним і важливим: багатство чи слава?»
Поміркувавши, мудрець відповів: «Ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою. Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля».
Дійсно, давно доведено: усе, що робить людина, позначається на стані її здоров’я. Міцне здоров’я – це постійна робота над собою. Ми можемо в житті йти двома шляхами: один веде до здоров’я, інший – від здоров’я.
Сьогодні ми спробуємо скласти свій шлях до здоров’я, а от у якому напрямку до нього йти – обирає кожен самостійно.
І допоможе в цьому наступна вправа…
5. Вправа-порада
(Учні працюють у мовознавчих лабораторіях, визначаючи смислові відношення між частинами СБР («Пояснення», «Причина»,
«Доповнення»). Серед усіх речень оберіть ті, які відповідають правилу. Аргументуйте свій вибір.
• Організм не встигає відновитися: людина мало спить. (причина)
• Нестача вітамінів впливає на стан шкіри: з’являються висипи та сухість. (пояснення)
• Лікарі наголошують: треба вживати родзинки з волоськими ropixaми, курагою, лимоном i медом для зміцнення імунітету й oпірностi застуді. (доповнення)
• Щодня робіть зарядку: вона допоможе тримати себе у формі. (причина)
• Знайте: надмірне сидіння за ком’ютером може викликати головний біль і погіршити зір. (доповнення)
• Їжа швидкого приготування шкодить здоров’ю людини: тривале споживання фаст-фуду викликає захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки та жовчовивідних шляхів. (пояснення)
6. Творча вправа.
Справді, корисні поради. Звернемо увагу, що одним із критеріїв здоров’я людини є правильне харчування, без якого важко досягнути максимальної працездатності. У продуктах харчування містяться різні речовини, які необхідні організму людини.
Завдання: Ознайомитися з текстами та зробити висновок із прочитаного, склавши складні безсполучникові речення з двокрапкою.
Завдання 1: Опрацювати теоретичний матеріал про основні харчові речовини і скласти речення за змістом прочитаного, які міститимуть двокрапку.
1. Кожен живий організм у процесі життєдіяльності безперервно витрачає речовини, які входять до його складу. Значна частина цих речовин «спалюється» (окислюється) в організмі, внаслідок чого вивільняється енергія. Цю енергію організм використовує для підтримки постійної температури тіла, для забезпечення нормальної діяльності внутрішніх органів (серця, дихального апарату, органів кровообігу, нервової системи і так далі), і особливо для виконання фізичної роботи.
Енергія виробляється організмом людини із їжі. Наша їжа містить основні харчові речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини та воду.
2. Білки — основний пластичний матеріал, з якого організм будує свої клітини і тканини. Якщо в організмі недостатньо білка, то дитина може відставати у рості або мати недостатню масу тіла, зменшується стійкість організму до інфекцій, дитина часто хворіє на респіраторні захворювання. Негативно впливає на організм не тільки мала кількість білка, але і його надлишок. Це спричиняє схильність до алергічних захворювань. Чим менший вік дитини, тим вища потреба у білках. Білки містяться у м’ясі, рибі, хлібові, яйцях, молоці, крупах, горіхах, овочах.
3. Важливе значення в харчуванні мають жири. Вони забезпечують енергетичні витрати, сприяють кращому засвоєнню білків, вітамінів. Недостатня кількість жирів негативно впливає на стан організму; уповільнює ріст і розвиток, зменшує опір інфекціям, з’являються запалення на шкірі. Надмірне вживання жирів також негативно впливає на організм. Надлишок жирів знижує засвоюваність їжі, зокрема білків, а також призводить до утворення в організмі великої кількості отруйних речовин. Спеціалісти рекомендують повністю виключити із раціону харчування окислені жири і трансжирові кислоти: креми, крекери, бісквіти, соуси, майонези, картоплю фрі, чипси, пончики, страви, приготовані у фритюрі та ін.
4. До основних харчових речовин належать і вуглеводи. Вони є головним джерелом енергії і сприяють перетравленню та засвоєнню жирів і білків. За недостатнього надходження вуглеводів з їжею порушується засвоєння інших харчових речовин (білків та жирів), погіршується травлення. Надлишок вуглеводів також шкідливо впливає на стан організму; виникає прискорене утворення жиру, знижується опір організму до захворювань, виникають алергічні реакції.
До вуглеводів відносять глюкозу, фруктозу, цукор (сахарозу), крохмаль. Вуглеводи витрачаються на роботу м’язів (фізична праця, рух, дихання, робота серця та інше). Вони містяться у хлібові, картоплі, цукрові, медові, молоці, фруктах, ягодах, овочах.
5. Велике значення в харчуванні мають вітаміни, які є регуляторами обмінних процесів в організмі. Вони відіграють велику роль у підвищенні опору захворюванням, тісно пов’язані з процесами росту в дітей і розвитку, регулюють процес обміну речовин, підвищують працездатність, знижують стомлюваність. Вітаміни частково утворюються в організмі або надходять з їжею. Безпосереднє значення для здоров’я людини мають близько 20 вітамінів. Нестача хоча б одного з вітамінів призводить до серйозних порушень в організмі, такі стани називають авітамінозами. Основне джерело — молочні продукти, яйця, жири, крупи, хліб, сирі овочі, ягоди й фрукти. 6. Дуже важливим є надходження до організму солей натрію та калію, фосфору, магнію, заліза. До складу їжі дитини повинні входити і мікроелементи — речовини, що містяться в організмі в незначних кількостях, але необхідні для його життєдіяльності. Це мідь, цинк, марганець, кобальт, фтор, йод. На мікроелементи багата печінка, яєчний жовток, овочі.
Мідь і кобальт беруть участь у кровотворенні.
7. У їжі, яку вживає дитина, обов’язково повинні бути мінеральні речовини, які входять до складу клітин та тканин. Вони потрібні дитині для правильного росту і розвитку кісткової, м’язової тканин, кровотворної і нервової систем.
8. Серед мінеральних речовин особливе значення має кальцій, який бере активну участь в утворенні кісткової тканини та зубів. Він необхідний для правильного функціонування нервової та м’язової систем. Кальцій бере участь у процесах зсідання крові. Організму дитини також необхідний фосфор. Залізо є складником гемоглобіну. Магній також необхідний для зміцнення кісткової тканини. Якщо його недостатньо, погіршується засвоєння їжі.
9. Дуже важливим є надходження до організму солей натрію та калію. Ці елементи регулюють водно-сольовий обмін. Калій посилює виведення рідини і поліпшує роботу серця. Міститься в сухих фруктах (куразі, урюк, чорнослив, родзинках), горосі, квасолі, картоплі, м'ясі, рибі. Натрій разом з калієм затримує вологу в організмі, підтримує нормальний осмотичний тиск в тканинах. У харчових продуктах натрію мало, тому його вводять з кухонною сіллю.
Орієнтовні речення:
1. «Важливо пам’ятати: енергія виробляється організмом людини з їжі».
2. «Білки — основний пластичний матеріал: з них організм будує свої клітини і тканини».
3. «Жири забезпечують енергію: одна молекула жиру дає більше калорій, ніж вуглеводи».
4. «Вуглеводи належать до основних харчових речовин: вони є головним джерелом енергії і сприяють перетравленню та засвоєнню жирів і білків».
5. «Велике значення в харчуванні мають вітаміни: вони є регуляторами обмінних процесів в організмі».
6. «Учені стверджують: до складу їжі дитини повинні входити і мікроелементи».
7. «У їжі обов’язково повинні бути мінеральні речовини, які входять до складу клітин та тканин: вони потрібні для правильного росту і розвитку кісткової, м’язової тканин, кровотворної і нервової систем».
8. Серед мінеральних речовин особливе значення має кальцій: він необхідний для правильного функціонування нервової та м’язової систем».
9. «Дуже важливим є надходження до організму солей натрію та калію:
ці елементи регулюють водно-сольовий обмін».
7. Фізична вправа
Вчитель: Отож, не забудьмо, здорова їжа зцілює людський організм енергією і силою, а нездорова створює проблеми. Спробуємо це пояснити, застосовуючи фізичний закон Бойля-Маріотта.
7.1. Демонстрація відео
Згідно закону Бойля-Маріотта обсяг газу за постійної температури обернено пропорційному тиску. Це означає, що у міру зростання тиску обсяг газу зменшується. (закон Бойля-Маріотта: P
V=constP \cdot V = constP
V=const).
Шлунок та кишківник людини використовують механізми, пов’язані з тиском, для виконання своїх функцій.
Коли їжа потрапляє в шлунок, його стінки розтягуються, збільшуючи об’єм. Відповідно до закону Бойля-Маріотта, зі збільшенням об’єму тиск у шлунку зменшується.
Якщо тиск у шлунку надто високий (наприклад, через надмірне переїдання або газоутворення), це може викликати неприємні відчуття, відрижку чи навіть печію.
Таким чином, «Внутрішній тиск знижується і запускає виділення ферментів, тому що шлунок заповнюється їжею».
7. 2. Вправа-редагування
Зверніть увагу на висновок. Яким реченням виражено його? (складнопідрядним обставинним причини). Перебудуйте його так, щоб утворилося безсполучникове речення з двокрапкою.
«Внутрішній тиск знижується і запускає виділення ферментів: шлунок заповнюється їжею».
ІV. Закріплення знань, умінь, навичок.
Вправа-тест
Зверніть увагу, вміння використати правила забезпечують наш успіх і грамотність з теми «Двокрапка у складному безсполучниковому реченні». Переконаймося у цьому під час виконання тестів онлайн на платформі «На Урок». Отже, відкрийте тест, натиснувши на покликання. Виконавши тестові завдання, ви отримаєте результат знань.
(Учні виконують тестові завдання)
Дуже тішать результати високого рівня, достатнього рівня. Для багатьох цей результат став справжнім подарунком.
V. Підсумок уроку.
Прийом «Кошик фруктів».
Ну що ж, а зараз насправді нас чекає подарунок, у відповідь на який ви озвучите думку: «Що я навчився на уроці».
(Орієнтовні відповіді учнів:
1. Я повторила правила про складне безсполучникове речення.
2. Я навчилася визначати складні безсполучникові речення з двокрапкою серед інших речень.
3. Я навчився визначати смислові відношення у складних безсполучникових реченнях.
4. Я навчилася визначати умови вживання двокрапки у безсполучниковому складному реченні.
5. Я навчилася використовувати безсполучникові складні речення у власному мовленні.
6. Я розвинув свою грамотність з теми «Двокрапка у безсполучниковому складному реченні»).
Учитель: Отже, домашнім завданням є вивчити правила § 41, виконати вправу 7, ст.139, а для закріплення і обов’язково посмакувати яблуками, адже яблука складаються… (читаю речення, що прикріплені на хвостиках яблук).
1. Яблука складаються з великої кількості вітамінів та корисних речовин: в
1 яблуці міститься 25 г вуглеводів, 4 г клітковини, 14% добової норми вітаміну С, 6% добової норми калію, 5% добової норми вітаміну К, 2-4% добової норми марганцю, міді, а також вітамінів A, E, B1, B2 та B6.
2. Усім відомо: червоні яблука, багаті антоціанами, уповільнюють старіння організму і покращують гостроту зору.
3. Зелені яблука корисні для мозку і нервових клітин: вони містять дварцетин менше цукру і алергенів.
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати §41 . Виконати вправу 7, ст. 139.