Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Презентація на тему "Риторика як наука й мистецтво"

Про матеріал

Переглянувши презентацію, учні ознайомляться з відомостями про риторику як науку й мистецтва, зародженням, розвитком риторики, роллю риторики в житті суспільства й окремої людини; усвідомлять роліь риторики в самореалізації особистості.

Зміст архіву
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель української мови та літератури Монастирецького НВК Яцьканич Олена Іванівна

Номер слайду 2

Щоб бути успішною людиною сьогодні, потрібно володіти мистецтвом спілкування. Той, хто добре володіє словом, здатен навіть своїх супротивників перетворити на друзів. Красномовство — сила, за допомогою якої вдається впливати на світ, змінювати його, реалізуючи власну волю. Саме давня цікавість людей до можливостей слова спричинила виникнення спеціальної науки красномовства — риторики. 

Номер слайду 3

Термін риторика походить від грецького («говорю», «ллю», «течу») і означає науку про ораторське мистецтво.

Номер слайду 4

Аристотель Цицерон Квінтиліанон Сократ Демосфен

Номер слайду 5

наука про добір матеріалу для промов словесне вираження запам’ятовування виголошення його розташування

Номер слайду 6

 • артистизм; • упевненість; • дружелюбність; • щирість; • об’єктивність; • зацікавленість

Номер слайду 7

• добирати літературу; • вивчати дібрані джерела; • складати план; • володіти собою; • орієнтуватися в часі.

Номер слайду 8

• самостійно готувати виступ; • зрозуміло й переконливо викладати матеріал; • відповідати на запитання слухачів; • установлювати й підтримувати контакт із аудиторією; • використовувати різні засоби навчання.

Номер слайду 9

1. Говори зрозуміло. 2. Говори легко, але не дуже багато, давай іншим можливість виступити. 3. Не перебивай. 4. Будь ввічливим. 5. Прагни говорити вишукано. 6. Ніколи не критикуй інших, коли їх немає поруч. 7. Не відволікайся па другорядні справи. 8. Не говори про себе. 9. Завжди будь витриманим, не втрачай самовладання.

Номер слайду 10

Оратор багатий не лише па слова, а й на думки (Цицерон). 2. Оратор повинен бути людиною справедливою і тямущою у справах справедливості (Платон). 3. Саме промова, солідна, пишна, яка відповідає і почуттям, і думкам слухачів, становить невід’ємне надбання оратора (Цицерон). 4. Оратор одночасно розгромлює і ранить усіх тією самою зброєю і тим самим ударом... (Ф. Прокопович). 5. Оратором є лише той, хто в змозі говорити з кожного питання гарно, вишукано й переконливо, відповідно до важливості предмета, на користь часові і для задоволення слухачів (Тацит). 6. Риторика — цариця думки і княгиня мистецтв (Ф. Прокопович).

Номер слайду 11

Іларіон Климент Смолятич Кирило Туровський

Номер слайду 12

Святитель Іларіон (990 —1088 рр.) — Митрополит Київський та всієї Руси, перший митрополит слов'янського походження, оратор і письменник, церковно-політичний діяч давньої України. Причислений до лику святих.

Номер слайду 13

Послання до Фоми (Послание, написано Климентом, митрополитом рускым, Фоме прозвитеру, истолковано Афонасием мнихом) Послання до князя Ростислава Мстиславича Смоленського (не збереглось) Климе́нт (Смоля́тич) (Клим Смолятич, Климентій Смолятич, † після 1164) - Митрополит Київський та всієї Руси, автор Послання й інших, що не дійшли до нас творів.

Номер слайду 14

Кирило Турівський (Туровський; близько 1130 р. — після 1182 р.) — єпископ Турівський, мислитель, блискучий проповідник (збереглося близько 10 проповідей), автор багатьох повчань, урочистих Слів і молитовних текстів.

Номер слайду 15

«Повча́ння ді́тям» Володимира Мономаха — визначна пам'ятка літератури Київської Русі. Збереглося (без закінчення) в Лаврентіївському списку «Повісті минулих літ» під 1377 р. у кількох неповних частинах. Точної дати написання не встановлено, ймовірно 1109 рік. З літературного погляду — це зразок популярного в античній та середньовічній літературі жанру повчань і одночасно перша в давній українській літературі спроба життєписної розповіді.

Номер слайду 16

Слово о полку Ігоревім (Слово о плъку Игоревѣ; «Слово про Ігорів похід», «Слово о полку Ігореві, Ігоря, сина Святославля, внука Ольгова», або альтернативне прочитання: "Слово о полку і гореві, Ігоря, сина Святославля, внука Ольгова ", тобто "Слово про похід і горе") — героїчна поема кінця XII ст, одна з найвідоміших пам'яток давньоруської літератури.

Номер слайду 17

Наука про риторику тільки вказує, де шукати і де знаходити те, що ти прагнеш знайти, решта досягається старанністю, увагою, обдумуванням, пильністю, наполегливістю, працею.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
4.8
Загальна:
4.8
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
 1. Bilko Tetiana
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Колеснікова Ганна
  Загальна:
  4.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  3.0
  Відповідність темі
  4.0
 3. Матковский Антон
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. Трачук Віра Миколаївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 1 відгук
zip
До підручника
Українська мова (академічний та профільний рівень) 11 клас (Глазова О.П., Кузнєцов Ю.Б.)
Додано
23 грудня 2017
Переглядів
22856
Оцінка розробки
4.8 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку