Теоретична доріжка Симетрія (зворотна симетрія або дзеркальна композиція: 3 і 8 глави – кохання, лист, сповідь); Раптове обривання сюжету (у найдраматичніший момент); Інверсія (переставляння: після І монологу героя подається опис петербурзького періоду життя Онєгіна, і сюжет обривається раптово); Ретардація – уповільнення дії (ритм у провінції не такий швидкий, як в Петербурзі); Контраст і антитеза (і зовнішні прояви життя, і внутрішній світ героїв)
Порівняльна характеристика листів Тепер, я знаю, в вашій волі Мене презирством покарать. Та як мене в нещасній долі Хоч пожаліти ви ладні То відгукнетеся мені. Лист Тетяни Лист Євгенія Яким презирством загориться Ваш погляд, гордий повсякчас! Чого я хочу? І для чого Відкрию душу вам свою?
Заповнення таблиці. Робота в парах 1.Як сприймає герой лист-освідчення Тетяни? 2.Яка потреба змушує Онєгіна написати листа Тетяні? 3.Чим пояснює автор зміни в поведінці Онєгіна? Чи існує зв'язок із епіграфом до твору? 4.Чи змінюється ваше ставлення до героя протягом всієї розповіді? У який спосіб? 5.Тетяна - моральний ідеал О.Пушкіна через вірність… 6.Чи заслуговує Онєгін на співчуття? Чому?