Тема: Джозеф Кіплінг. Мауглі йде до людей.
Мета: Ознайомити з життям і творчістю Джозефа Редьярда Кіплінга та його казкою «Книга Джунглів. Мауглі»; закріпити поняття про літературну казку; вчити аналізувати дії персонажів; розвивати навички свідомого раціонального читання, вміння характеризувати героя, збагачувати словник учнів; виховувати бажання читати, цікавість до навколишнього світу.
Обладнання: підручники, ноутбук, телевізор, відеопрезентація, картки для опитування.
Хід уроку
Вступне слово вчителя.
(Показую яблуко.)
- Як ви вважаєте, для чого ми почали розмову про книжки та їх читання?
- Дійсно, на сьогоднішньому уроці ми розпочнемо знайомство з життям і творчістю Джозефа Редьярда Кіплінга та його твором «Книга Джунглів. Мауглі».
- На вашу думку, навіщо нам читати цей твір? (Згадуємо про епіграф.)
(Показ дитячих малюнків до різних літературних казок. Діти відгадують казку.)
- Це народні чи літературні казки?
- Чим відрізняються літературні казки від народних казок?
IV. Вивчення нового матеріалу.
Бесіда після читання.
- Що нового дізналися про автора?
4. Бесіда після перегляду.
- Який момент з казки ми побачили?
- Що це за скеля?
- Кого з друзів Мауглі ми побачили? Як їх звати?
- Яким ми побачили Мауглі?
5. Словникова робота (перед читанням казки « Мауглі йде до людей»).
6. Робота з казкою (за підручником на с.113).
(Самостійне читання тексту учнями.)
7. Фізкультхвилинка.
8. Бесіда за прочитаним текстом.
- Хто прийшов до Мауглі?
- Що переказав Табакі Мауглі?
- Де чекали на Мауглі?
- Хто лежав біля скелі?
- Ким був Акела?
- Хто такий Шер-Хан?
- Хто лежав поблизу Мауглі?
- Яке питання хотіли вирішити на Скелі Ради?
9. Читання «ланцюжком».
10. Словникова робота.
V. Узагальнення й систематизація знань.
(Учні отримують картки, на яких імена персонажів та риси характеру, притаманні їм. Завдання: вибрати характеристику образів.)
Мауглі Сміливий, боягуз, ненажерливий, відважний,
жадібний, хоробрий, справедливий, добрий.
Шер-Хан
Скласти сенкани:
І група – образ Акели; ІІ група – образ Мауглі.
VI. Підсумок уроку.
Продовж речення:
- На уроці я дізнався про … .
- Мені сподобався твір тим, що … .
2. Оцінювання учнів (формувальне).
VІI. Домашнє завдання.
Прочитати казку «Мауглі йде до людей» (с.114-116).