Е. Сетон-Томпсон «Лобо». Образи тварин.

Про матеріал
Розробка уроку на тема "Е. Сетон-Томпсон «Лобо». Образи тварин". Матеріал конспекту можуть використовувати учителі зарубіжної літератури.
Перегляд файлу

 

Тема. Е. Сетон-Томпсон «Лобо». Образи тварин.

 

Мета – формувати  компетентності: предметні (поглиблювати навички аналізу тексту, розвивати навички виразного читання, переказу окремих епізодів, вміння працювати з текстом; вмінні аналізувати текст); ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критичної їх осмислювати;  загальнокультурну: творчі здібності, прагнення досягати високого результату, виховувати доброту, прагнення допомогти ближньому; комунікативну: вміння знаходити спільну мову, працюючи колективно).

 

Тип уроку: комбінований

Підручник: О. Ніколенко «Зарубіжна література. 5 клас»

Хід уроку

І. Організаційна частина

 

ІІ. Перевірка д/з

  Літературний диктант

  1. Де було розташоване Курумпо?
  2. Хто був володарем Курумпо?
  3. Скільки вовків було у зграї Лобо?
  4. Як звали подругу Лобо?
  5. Хто найбільше ненавидів вовків?
  6. Яку данину вовки щоночі збирали з людей?
  7. Якою була винагорода за голову Лобо?
  8. Яким способом оповідач хотів знищити Лобо?
  9. На яку приманку впіймали Бланку?
  10. Як Лобо потрапив у капкан?
  11. Чому люди поклали тіло Лобо біля тіла Бланки?

 

ІІІ. Оголошення теми уроку

 

IV. Вивчення нового матеріалу

  1. Індивідуальне завдання: розповідь про вовків, перегляд відео з YouTube

 

  1. Бесіда за змістом твору

1. Який епізод справив на вас найбільше враження? Чому?

2. Знайдіть і виразно прочитайте описи вовків. Прокоментуйте їх.

3. Чи змінювалося ваше ставлення до Лобо впродовж читання

твору? Поясніть свою відповідь.

4.У чому виявилося «лицарство вовка» в оповіданні Е. СетонаТомпсона?

5. Чому скотарі прагнули знищити невеличку зграю хижаків?
Оцініть їхні вчинки.
6. Знайдіть авторські оцінки Лобо. Чи збігається позиція автора з вашою позицією? У яких епізодах?
7. Чого навчає історія про Лобо?

 

  1. Письмова робота

- Доберіть прикметники, які характеризують Лобо на початку й наприкінці твору. Складіть із ними речення (3—4).

 

  1. Дослідження
  •          Дослідіть проблему «Вовки — корисні чи небезпечні тварини?». Відшукайте в науково-популярній літературі 1—2 авторитетні джерела на цю тему, прочитайте їх, висловіть власну позицію.

 

V. Закріплення матеріалу

1. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- Оповідання Е. Сетона-Томпсона викликало в мене…»

- Лобо навчив мене …

 

2. Самооцінювання

1. Робота на дошці Padlet

- Чому варто прочитати оповідання «Лобо»?

2. Робота з текстом

- Знайти і зачитати цитати про життя вовків Курумпо.

 

VІ. Підсумок уроку

 

 

VІІ. Д/з

  1. Запитання 15 в підручнику (повідомлення за бажанням).
  2. Виконати тест за посиланням (всім).
  3. Намалювати малюнок за змістом твору (творче завдання).
docx
Додав(-ла)
Бирюк Людмила
Додано
22 грудня
Переглядів
27
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку