Тема заняття; екологічними стежинами «Буду я природі другом»
Мета: ознайомити учнів з найбільш поширеними квітами та деревами нашої країни , формувати природознавчу компетентність, Забезпечити накопичення чуттєвого досвіду, яскравих вражень, важливих для успішного пізнання навколишнього світу. Виховувати бережне ставлення до природи, бажання берегти її прикрашати рідну землю.
Хід заняття.
Учитель: Сьогодні ми з вами поговоримо про рослини ,які нас оточують. Квіти – які є окрасою нашого життя, а ще можуть лікувати наше тіло. Дерева , які не тільки прикрашають наші парки, гаї , а ще дають нам кисень. Чарівна сила цих вічних супутників наших не тільки у красі а ще у цілющих власти востях. Їх оспівували в піснях, віршах, художники малювали картини.
Чарівний світ зеленого царства! Скільки легенд, переказів приберегли нам рослини.Давайтепослухаємо одну легенду
(аудіо запис)
Що за квіточка пахуча
Дуже гарна та колюча
Рвать себе не дозволяє
Колючками всіх лякає (Троянда)
Перша квіточка весняна, тихо під сніжком куняла,
Дмухнув вітерець тепленький, і з явився цвіт біленький. (Підсніжник)
Із малої цибулини виріс весняної днини,
До нарцису привітався та на грядці запишався. (Тюльпан)
Червоний кептарик,а в середині чорна вуглинка, пелюстки червоні і блискучі, як лак. Це квітує …..(Мак)
Синьоока ця заброда в полі водить хороводи. Де вона вінки спліта – пшениці рідкі і жита. (Волошки)
Стоять у полі сестрички: Жовте око, білі вічка.
(Ромашки)
В капелюшок пишний вбрався
І морозу не злякався.
Невеличкий цей сміливець
Золотавий ……(Чорнобривець)
Звучить пісня «Чорнобривці»
Про яку квітку розповіла ця пісня?. Чорнобривці у народі називають ЖОВТЯНИ, БАРХАТКИ.
А зараз ми пограємо у гру. Скажіть хто дуже любить літати над квітами і збирати нектар. Ми будемо бджілками.
Гра: « З якого дерева листок»
Гра: «Хто більше шишок збере.»
4.Підсумок заходу.
Виготовлення аплікації Тюльпан.