Проєкт учня, який допоможе дізнатися звідки береться сміття в космосі, як очистити космічний простір, розглянути найоптимальніші способи зменшення забрудненості Всесвіту.
Мета проєкту: дізнатися звідки береться сміття в космосі, як очистити космічний простір, розглянути найоптимальніші способи зменшення забрудненості Всесвіту.
Номер слайду 3
Актуальність дослідження: об'єкти «космічного сміття» можуть представляти пряму небезпеку як для космонавтів, так і для Землі. Вони несуть загрозу при зіткненні з космічними апаратами, при неконтрольованому сході з орбіти, неповному згорянні при проходженні щільних шарів атмосфери Землі і випаданні уламків на населені пункти, промислові об'єкти, транспортні комунікації і т. п.
Номер слайду 4
Завдання : опрацювати та проаналізувати інформацію з різних джерел щодо проблеми космічного сміття; обрати та пропагувати найкращий спосіб збереження «чистоти» навколо Землі. Об’єкт дослідження: космічне сміття.
Номер слайду 5
Динаміка зростання кількості космічного сміття
Номер слайду 6
За даними Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), навколо Землі наразі літає близько 6 тисяч супутників, з них 60% вже не працюють, тобто є космічним сміттям. Дослідницька фірма Euroconsult підрахувала, що впродовж найближчого десятиліття щороку з Землі запускатимуть близько 990 супутників. Звідки береться сміття у космосі?Сміття у космосі, як і на Землі, є результатом безпосередньої діяльності людини
Номер слайду 7
До 2028 року на орбіті може скупчитися до 15 тисяч супутників.
Номер слайду 8
Найбільша складність боротьби зі сміттям у космосі — це швидкість його руху (27 тисяч кілометрів на годину). Якщо цю проблему вирішити, можна буде говорити про спуск сміття на землю або виштовхування його у далекий космос.
Номер слайду 9
До 2025 року ESA має намір запустити на орбіту перший у світі апарат зі збору сміття — чотирирукого робота, який здатний визначати місце розташування космічних відходів.
Номер слайду 10
Вчені з Університету Суррея у Великій Британії провели успішні випробування гарпуна для збору сміття в космосі. Випробування стали частиною місії Remove. Debris
Номер слайду 11
Кіотський університет спільно з японською компанією Sumitomo Forestry розробляють перший космічний супутник, виготовлений з деревини. Наприкінці свого життя, за найменшого зниження орбіти, він має починати жевріти та зрештою згорати повністю, щоб не збільшувати кількість людського сміття, яке літає в космосі. Дерев'яні супутники допоможуть подолати проблему космічного сміття.
Номер слайду 12
Людству час думати, як виживати…Забруднення навколишнього середовища є однією з найгостріших проблем сучасності. Ми незмінно залишаємо після себе безлад, куди б не пішли. На жаль, це стосується не тільки поверхні нашої планети, але і її орбіти. Сьогодні наш вид несе відповідальність за сміття, яке обертається навколо Землі на феноменальних швидкостях.