Електронна пошта. Практична робота № 9 «Електронне листування»

Про матеріал
Навчальна мета: Познайомити учнів з електронною поштою та навчити учнів листуватися за допомогою основних поштових систем та розібратися в перевагах і недоліках кожної. Дізнатися, як прикріпляти файли різного типу і розміру до листа і познайомитися з етикетом листування Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, уміння запам’ятовувати. Виховна мета: Виховання уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Перегляд файлу

Урок 27

 

Тема: Електронна пошта. Практична робота № 9 «Електронне листування»

 

Навчальна мета: Познайомити учнів з електронною поштою та навчити учнів листуватися за допомогою основних поштових систем та розібратися в перевагах і недоліках кожної. Дізнатися, як прикріпляти файли різного типу і розміру до листа і познайомитися з етикетом листування

 

Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, уміння запам’ятовувати.

 

Виховна мета: Виховання уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.

 

Тип уроку: Комбінований урок

 

Структура уроку

  1. Організаційний момент
  2. Етап орієнтації
  3. Етап проектування
  4. Етап навчальної діяльності
  5. Закріплення матеріалу
  6. Контрольно-оцінювальний етап
  7. Домашнє завдання

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Етап орієнтації

IIІ. Етап проектування

  1. Електронна пошта
  2. Практична робота № 9
  3. Домашнє завдання

ІV. Етап навчальної діяльності

Електронна пошта.

Це найдавніша служба Інтернету. Нескладно здогадатися, що мова йде про електронний аналог звичайної пошти, який, проте, працює значно швидше — електронні листи з однієї точки земної кулі в іншу доходять за секунди.

Електронна пошта працює за клієнт-серверною технологією. Кожна поштова скринька має свою універсальну адресу, яка складається з імені користувача та доменного імені сервера, розділених знаком @.

В такому випадку ім’я користувача пошти називають логіном.

При створенні поштової скриньки на веб-сайті  для користування нею можна використовувати браузер. При цьому говорять про роботу з електронною поштою через веб-інтерфейс.

Основа пошти — поштові сервери, які приймають, відправляють і зберігають електронні листи. Електронна пошта використовує протоколи

РОРЗ (Post Office Protocol Version 3 — протокол поштового відділення, версія 3) – визначає правила пересилання повідомлень від сервера на ПК користувача,

ІМАР (Internet Message Access Protocol — протокол доступу до повідомлень в Інтернеті) -  та SMTP (Simple Mail Transfer Protocol — простий протокол передавання пошти) - визначає правила пересилання повідомлень від ПК користувача на сервер та між серверами.  

 

Етикет електронного спілкування

  1. Починайте текст листа з привітання та закінчуйте підписом
  2. Вживайте ввічливі слова
  3. Не надсилайте в листах неперевірені дані чи їх джерело
  4. Не допускайте граматичних помилок
  5. Зазначайте тему листа
  6. Не пишіть весь текст листа великими літерами(їх важко читати)
  7. Не надсилайте оголошень чи реклами
  8. Використовуйте смайлики

 

Безпека електронного спілкування

  1. Не відкривайте листи від незнайомих людей з прикріпленими файлами
  2. Ставтеся критично до вмісту листів, не все що пишуть – правда
  3. Не відповідайте на листи від незнайомих вам людей
  4. Не наводьте в листах дані про свою родину чи про себе
  5. Не погоджуйтесь на особисту зустріч з незнайомим вам.
  6. Не повідомляйте паролі від вашої скриньки

 

Практична робота № 9 «Електронне листування»

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтесь правил безпеки і санітарно-гігієнічний норм.

  1. Ввімкніть комп’ютер (якщо не увімкнений).
  2. Зайдіть під користувачем учень (або інший, вказаний вчителем).
  3. Запустіть браузер будь-яким відомим вам способом.
  4. Розгляньте і розберіться в інтерфейсі програми.
  5. Зайдіть на одну з поштових систем
  6. Зареєструйтеся та створіть власну поштову скриньку
  7. Відправте лист, який містить П.І.Б., клас, групу та назву документу, який ви будете відправляти на шкільну пошту
  8. Імпортуйте документ, аудіофайл чи зображення
  9. Відправте листа на шкільну пошту
  10. Імпортуйте відеоматеріал менше 10 Мб
  11. Відправте листа на шкільну пошту
  12. * Імпортуйте відеоматеріал більше 30 Мб заздалегідь виклавши його в файлообмінну мережу http://depositfiles.com
  13. Відправте листа на шкільну пошту
  14. Повідомте вчителя про виконане завдання.
  15. Отримайте оцінку за роботу.

V. Закріплення матеріалу


Бесіда

  1. Які можливості надає користувачам електронна пошта?
  2. Які функції виконує поштовий сервер, а які поштовий клієнт?
  3. Яка структура адреси поштової скриньки?
  4. Що називають доставкою електронної пошти? Які протоколи вона використовує?
  5. Назвіть і поясніть властивості електронного листа?
  6. Для чого призначені смайлики?
  7. Що означає слово спам?

Завдання 2 с. 192  Заповніть схему складовими адреси пошти

 

 


VІ. Контрольно-оцінювальний етап

Учитель виставляє оцінки за роботу на уроці та аргументує їх.

 

VІІ.  Домашнє завдання 

§3.1 пит. 3,5,8,11,13,16 с.191-192 + Завдання 1 с. 192

Назвіть правильні твердження

А)

Електронна поштова скринька може створюватися на сайті Інтернет - провайдера

Е)

Відправник листа завжди отримує повідомлення про те, що лист отриманий  адресатом

Б)

Один і той самий електронний лист можна відправити одночасно декільком адресатам

Є)

Для користування поштою можна використовувати браузер

В)

Для того. Щоб отримати електронного листа, і відправник, і одержувач повинні одночасно встановити сеанс зв’язку з Інтернетом

Ж)

Функціонування пошти забезпечує єдиний протокол для відправлення та отримання повідомлень

Г)

До електронного листа можна прикріпити файл будь-якого формату

З)

Існують веб-портали, на яких можна відкрити електронну поштову скриньку

Д)

У заголовку листа повинна бути вказана лише адреса одержувача

И)

До тексту листа може автоматично додаватися підпис, текст якого визначає користувач

 

doc
Додано
7 травня 2020
Переглядів
2040
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку