Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки
Кіровоградської обласної військової адміністрації
"Піщанобрідський професійний аграрний ліцей"
Кіровоградської обласної ради
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
УРОКУ
з англійської мови
«FAMOUS ENGLISH PAINTERS»
Автор:
викладач іноземної мови
Осипенко Світлана Володимирівна
с. Піщаний Брід – 2025
Дана методична розробка STEM-уроку з англійської мови може використовуватись вчителями загальноосвітніх навчальних закладів та викладачами закладів професійної та професійно-технічної освіти при проведенні уроків англійської мови в 10-х класах із розділу англійської мови «The World of Painting».
Урок має на меті ознайомити учнів із творчістю відомих англійських художників, таких як Вільям Тернер, Джон Констебль, Томас Гейнсборо через міжпредметну інтеграцію англійської мови, мистецтва, науки й технологій.
Урок спрямований на розвиток критичного мислення, комунікативних навичок, креативності та цифрової грамотності.
Під час уроку учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом художників через перегляд відео, а також виконували інтерактивні завдання на платформах LearningApps, Wordwall та Kahoot, що сприяло закріпленню нової лексики та розвитку навичок письма й читання.
Практична частина уроку включала роботу з лексикою, граматикою і творче завдання – створення постерів у Canva або Google Slides про обраного художника. Це дало можливість кожному проявити власне бачення й креативність, а також удосконалити навички говоріння.
Урок проводиться у формі бесіди з демонстрацією навчального матеріалу на екрані за допомогою мультимедійного проектора. Учні користуються підручниками та роздатковим матеріалом.
Закріплення вивченого матеріалу проводиться у різних формах: у формі виконання завдань на закріплення лексичного матеріалу, вправ з використанням граматичного матеріалу Past Perfect та Past Perfect Continuous, у формі опитування та у створенні постерів про англійських художників.
Після виставлення оцінок та підведення підсумків уроку учням пропонується висловити свої думки щодо того, що найбільше їм сподобалось та запам’яталось протягом уроку.
Розділ програми: «The World of Painting»
Тема уроку: «Famous English Painters»
Предмет: «Англійська мова»
Цільова аудиторія: I курс
Професія: «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування; Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»
Мета:
Навчальна мета:
Розвиваюча мета:
Виховна мета:
Тип: урок засвоєння нових знань
Вид уроку: СТЕМ-урок
Обладнання та матеріали: інтерактивна дошка, проектор, ПК, відеоматеріал, підручники, робочі аркуші.
Міжпредметні зв’язки: англійська мова, мистецтво, інформатика.
Час проведення: 45 хвилин
Lesson Plan/План уроку
PROCEDURE (Хід уроку)
І. Introduction (Організаційний момент.)
T: Good morning, students! I am glad to see you. How are you feeling today?
(Очікуванні відповіді учнів)
Ss: We are fine, thank you.
ІІ. Warming up (Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення)
T: Students, today we have a very interesting and unusual lesson. We`ll be talking about paintings and artists. You`ll read about painting, discuss your favourite artists, practice on vocabulary, Past Perfect and Past Perfect Continuous.
Painting is a form of visual expression that allows people to communicate through emotions, ideas, and stories without using words.
Painting develops your creativity, critical thinking, and cultural awareness. It helps you understand different perspectives, explore your imagination, and connect with the rich history of human expression.
T: Give me the answer, please. What comes to your mind when you hear the word "Art?"
(Учні швидко називають слова-асоціації, а викладач створює хмаринку слів)
T: Looking at your words cloud I can say you know a lot about art. And what do you know about artists and their paintings? Let`s find out! Watch the video and name the painters. (Учні переглядають відео та називають художників)
https://youtu.be/xXEcNpDmC8U?si=95_bRBE9BsYdVhsf
By the end of the lesson you will be able:
ІІI. Main Part of the Lesson (Основна частина уроку)
T: Today, we’ll dive into the world of British art and learn about some famous English artists. But first, let`s revise the vocabulary. (Учні виконують завдання на інтерактивній дошці) https://wordwall.net/play/12661/229/377
T: Match the words with the definitions. (Учні виконують завдання на інтерактивній дошці). https://learningapps.org/watch?v=pwjdvh8u525
This is a picture by my friend Linda. It shows a lively scene outdoors. I think she used bright pastels on white paper.
Linda's picture is so colourful! In the background there's a big blue sky. It's a sunny day. There are some tall buildings which are all different colours and shapes. In the foreground the grass is bright green and there's a path going up to the buildings. Maybe it's the park near her house?
There are so many details in Linda's picture too. On the left there's a multicoloured cat with pointy ears. In the middle, there's a small blue cat with zigzag stripes on its tail. Above the cats there's a butterfly, flying around in the sunshine. Can you see the coloured spots on its wings? I like the yellow cat most of all. It looks a bit like a castle!
I love this picture because every time I look at it, I see different things. At first I thought there were only buildings in the background, but then I noticed the butterfly! Linda has so much imagination. Look at the right of the picture. What do you think the dark red outline shows? It isn't very clear, but sometimes I see a large bird with light blue wings, and other times I think it could be a streetlight. And I always see a different number of cats! This happens a lot in Linda's picture.
It's really fun! It makes me think of a story I read once about a magic town, where everyone has adventures. I love it because it's bright and cheerful and it makes me feel happy. I'd give this picture the title 'A Summer's Day'. I'd like to have it in my kitchen because it would make everyone smile in the mornings while we're eating breakfast.
Pedro
on the right, title, pastels, in the foreground, artist, on the left, feel, in the background
1. Pedro says the ________ is Linda.
2. He thinks Linda used ________.
3. He says there's a big blue sky ________.
4. He says there's green grass ________.
5. He says there's a multicoloured cat ________.
6. He's not sure about the red object ________.
7. He says the picture makes him ________ happy.
8. He'd like to give the picture the ________ 'A Summer's Day'.
(Key: 1- artist, 2 – pastels, 3 – in the background, 4 – in the foreground, 5 – on the left, 6 – on the right, 7 – feel, 8 – title)
T: Students let`s revise Past Perfect and Past Perfect Continuous Tense. (Викладач пропонує учням повторити матеріал до теми Past Perfect та Past Perfect Continuous Tense)
Після повторення правил учні виконують завдання для відпрацювання практичних навичок використання Past Perfect та Past Perfect Continuous. Учні виконують дане завдання на платформі Wordwall. https://wordwall.net/play/12836/240/2681
T: Now it’s your turn to be creative! Make up your own projects using topic vocabulary and information about painters. You can use graphic design platform Canva or Google Slides. (Викладач рандомно розподіляє учнів на три групи, кожна з якої отримує свого художника та створює власну інфографіку або постер)
T: Now it`s time to share your posters! Each group, please present your artist and explain why you chose him.
S1: We chose this artist because we really like how he/she (paints…expresses emotion…etc.)
One of his/her most famous paintings is called...
T: How does art reflect on culture and history?
ІV. Closing (Заключна частина уроку)
T: Well done, everyone! You`ve shown your knowledge and ability of clever thinking and creativity.
Let’s write one word on the board that describes how you feel about today’s lesson. Thank you for being so active today. Have a nice day!
LITERATURE/ЛІТЕРАТУРА
Додаток 1
1