Про матеріал
Тема уроку: Логічні функції. Математичні та статистичні функції.
Мета уроку:
- дидактична: ознайомитись з математичними, логічними і статистичними функціями Excel;
- виховна: виховання в учнів вміння вчитися й прагнення до пізнання нового;
- розвивальна: розвивати інформаційну культуру, пам'ять, увагу та математичні здібності учнів.
Очікувані результати:
- Знати: категорії функцій в Excel.
- Вміти: використовувати функції в Excel.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, ПК.
Програмне забезпечення: Microsoft Excel, файл-заготовка.
Хід уроку:
I.Організаційний момент. (2 хв.)
Організація уваги, налаштування учнів на роботу. Інструктаж з БЖД. Учні займають місця за ПК.
- Актуалізація опорних знань учнів (3 хв.)
Які ви знаєте вбудовані функції Excel? (SUM, AVERAGE, MAX, MIN)
- Мотивація учіння. (2 хв.)
Excel має безліч вбудованих функцій, що значно спрощують та прискорюють роботу користувача.
- Повідомлення теми, мети і завдань уроку. (2 хв.)
Функції для зручності розподілені на категорії: математичні, статистичні, текстові, логічні, фінансові тощо. Тема сьогоднішнього уроку: логічні, математичні та статистичні функції в Excel.
- Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу та його закріплення на репродуктивному рівні з корекцією вчителем за потреби. (30 хв.)
- Виконання Завдання 1 з файлу-заготовки:
- Застосування функції SUM.
- Застосування функції ABS.
- Виконання Завдання 2 з файлу-заготовки:
- Застосування функції SQRT.
- Застосування функції POWER.
- Застосування функції PI.
- Застосування функції ROUND.
- Виконання Завдання 3* (за наявності часу):
- Застосування функції AVERAGE.
- Застосування функції ROUND.
- Застосування функції MAX.
- Застосування функції MIN.
- Застосування функцій IF та AND.
- Підведення підсумків уроку. (4 хв.)
Які функції Excel ми розглянули?
- Повідомлення домашнього завдання. (2 хв.)
Опрацювати §7.2 у підручнику (Ривкінд, 2016). За бажання доробити Завдання 3 на додаткову оцінку.