Фізичне шоу в форматі TED
Які асоціації у Вас викликає слово наука? Чому TED?
Конференція TED славиться своїми лекціями (TED Talks), які спочатку були зосереджені на технологіях, розвагах та дизайні, але згодом включили також природничінауки, мистецтво, освіту, культуру, бізнес, глобальні проблеми, сталий розвиток — широкі сфери тем, що разом формують наше майбутнє; зазвичай у формі коротких бесід (приблизно 18 хвилин, адже саме цей час аудиторія зберігає увагу, не втрачаючи інтересу до доповіді).[1]
Експерименти, досліди, шоу, феєрія законів фізики, видовищних хімічних реакцій та перетворення енергій з одного виду в інший. Саме такі асоціації має викликати таке неймовірно глибоке, як космічний океан, кольорове, як веселка, слово НАУКА.
За для досягнення цієї мети та популяризації науки і STEM освіти, практичного використання набутих знань та реалізації завдання по “…розвитку і вихованню всебічно розвиненої, освіченої, інноваційної особистості згідно з Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 1, ст. 22). [2], було проведене фізичне шов під девізом “Сила науки: відкрий магію фізики".
Учням ліцею було продемонстровані досліди з рідинами та газами різної густини, розглянуте поняття «сублімація» на основі «Сухого льоду», розсіювання променів лазера в густому тумані, поверхневий натяг.
Учням дуже сподобалось дійство яке розгорталось не сцені, але найбільший ажіотаж отримав інтерактив із залом.
Багато овацій зібрав послідній етап шов “Запитання і відповіді” де діти задали запитання ведучому шоу – вчителю фізики Андрію Миколайовичу Бедюху, та отримали змістовні пояснення.
Також можна сказати, що ще одна ціль, а саме «Інструктаж дітей напередодні осінніх канікул» буда досягнута, адже учням були пояснення правила поводження підчас дослідів та небезпеки проведення самостійно експериментів з газами та рідинами вдома без нагляду дорослих.
Усі отримали нові знання про фізику, а також море вражень і натхнення на власні відкриття!