Поглибити знання учнів про учасників Ініціативної групи Першого грудня,зокрема Василя Скуратівського;
формувати громадянські компетентності на основі цінностей УХВЛ;
виховувати почуття патріотизму та любові до рідної землі.
Конспект уроку. Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису учасників Ініціативної групи Першого грудня. Вчитель української мови та літератури. Угорського НВК І-ІІ ступенів. Ямпольська Валентина Романівна
Номер слайду 2
Доброго дня! Рада вітати Вас на 7 каналі! В ефірі телепередача «Найцінніший скарб»
Номер слайду 3
Тема передачі“Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису учасника Ініціативної групи Першого грудня Василя Скуратівського “
Номер слайду 4
Мета передачіПоглибити знання учнів про учасників Ініціативної групи Першого грудня,зокрема Василя Скуратівського;формувати громадянські компетентності на основі цінностей УХВЛ; виховувати почуття патріотизму та любові до рідної землі.
Номер слайду 5
Вправа-очікування«Пісочний годинник»Я очікую, що…
Номер слайду 6
Рубрика«Хочу запитати» Як ви вважаєте, чи актуальною є тема передачі?Чи знадобиться Вам у житті інформація,яку отримаєте сьогодні?Що Ви знаєте про Ініціативну групу Першого грудня?
Номер слайду 7
«Екскурс у минуле»РубрикаІніціативна група «Першого грудня» утворена з нагоди 20-ої річниці референдуму за незалежність. Створення такого об’єднання – ініціатива трьох церков (Української православної церкви, Української православної церкви Київського Патріархату та Української греко-католицької Церкви). До неї долучилися відомі українські інтелектуали і громадські діячі: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, Семен Глузман, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.
Номер слайду 8
«Склади пазл»Рубрикая щасливийдо вічногодуховностіджерелащо прилучився. Прочитай епіграф уроку. Як ти його розумієш?Чи знаєш кому належать ці слова?
Номер слайду 9
«В гостях у письменника»Рубрика. Василь Скуратівський. Натисни на кнопку, щоб відтворити відео
Номер слайду 10
«Хмарка тегів»Рубрика. Прочитай хмарку тегів та поясни своє розуміння вислову Ю. Андруховича
Номер слайду 11
Читайте твір … В. Скуратівського і ви не пожалкуєте,бо це книга…про…(що?)знайомить нас… ( з ким?)дарує нам …( що?)навчає нас…( чого?)переконує,що її автор непересічна творча особистість… ( тому що?)«Телесенсація»Рубрика. Випереджувальне завдання: анонсуй один із творів В. Скуратівського, продовжуючи речення
Номер слайду 12
«Дубль-диктант»Рубрика. Заповни FB-сторінку
Номер слайду 13
Рекламна пауза. Натисни на кнопку, щоб відтворити відео
Номер слайду 14
«Доповни кадр»Рубрика. Робота в парах. Склади інформаційне гроно, користуючись попереднім відеолелекавишиванкаколисковасоняшник. Дніпростеп широкийхлібкалинататові словаверба. Обереги української родини
Номер слайду 15
Обереги мої …,Ви прийшли з давнини в майбуття. Рушники й сорочки…Поруч з нами ідуть у …Нам любов’ю серця…Доброта і тепло в них завжди. Вони… і … мають,… від лиха й біди.«Позмагаймось з письменником»Рубрикаматеринськіжиттясвятістьзігріваютьукраїнськіглибоківідданістьзахищають. Доповни вірш словами, що подані праворуч.
Номер слайду 16
«Перевір себе»Рубрика. Обереги мої українські,Ви прийшли з давнини в майбуття. Рушники й сорочки материнськіПоруч з нами ідуть у життя. Нам любов’ю серця зігрівають. Доброта і тепло в них завжди. Вони святість і відданість мають,Захищають від лиха й біди.
Номер слайду 17
«Одним словом»Рубрика. На перший погляд ці прості й дивовижні предмети, родинні реліквії-обереги здаються якоюсь дрібничкою - звичайною ковдрою, піччю, іконою,- яких дуже багато. Але це не так! Наші реліквії - обереги – це наші талісмани, які ми цінуємо поряд із душевними якостями - добром, милосердям, любов’ю. Це найдорожче - наші корені, минуле родини, страждання й радощі! Я дуже хочу, щоб усі реліквії-обереги, що є свідченням неперервності роду, минулого й сьогодення родини , ніколи не були забутими! Упевнена, що збережемо, примножимо ці родинні святині і з честю передамо їх у спадок дітям.
Номер слайду 18
«Корисна порада»Рубрика. Тож пам’ятайте рідний оберіг,Без пам’яті нема народу. Примножуймо все те, що Бог для нас зберіг,Народну мудрість – Берегиню роду!
Номер слайду 19
Рефлексія. Чи справдились ваші очікування від передачі?Яка з рубрик сподобалась найбільше? Чому?
Номер слайду 20
Ваші оплески! Програму завершено. Ви були чудовими гостями в нашій студії! До нових зустрічей в ефірі!
Номер слайду 21
На наступний урок – написати твір-відгук «Василь Скуратівський – невтомний шукач народних скарбів.»На наступний рік – прочитати якомога більше творів В. Скуратівського. На увесь вік - запам’ятати і передати наступним поколінням звичаї, традиції, обряди нашого народу. Домашнє завдання