«Формування національної свідомості школярів через систему виховної роботи педагога-організатора».
Мирошниченко Вікторія Іванівна,
педагог-організатор
Ізюмської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів № 11 Ізюмської міської ради
Харківської області,
кваліфікаційна категорія спеціаліст
Національно-патріотичне виховання -
це сфера духовного життя, яка проникає в усе,
що пізнає, робить, до чого прагне, що
любить і ненавидить людина, яка формується.
В.О. Сухомлинський.
Виховання – це процес систематичного, цілеспрямованого формування особистості, зумовлений законами суспільного розвитку, дією багатьох об’єктивних і суб’єктивних чинників. Процес виховання – цілісний процес, в якому тісно пов’язано безліч факторів: генетична спадковість; соціальна і культурна належність сім’ї; культурна традиція; професійний і соціальний статуси; особливості країни та історичної епохи; психічні особливості; світогляд; виховні впливи на людину з боку окремих груп людей чи соціуму в цілому.
Національне виховання – це виховання маленької особистості на культурно-історичному досвіді рідної країни, суспільства, його традиціях, обрядах, духовності. Завдання національно-патріотичного виховання навчати та ростити соціально активних, інтелектуально-творчих, духовних, наділених патріотичними почуттями, працьовитістю людей.
Патріотизм ( в перекладі з грецької «патріс») – це любов до рідної землі, Батьківщини, відданість Вітчизні. Для сучасного школяра – це відчуття того, що все що відбувається та буде відбуватися в країні залежатиме саме від нього.
Основним методом формування національно-патріотичного виховання є залучення учнів у різні види діяльності з власним правом вибору, а саме: шкільне та місцеве самоврядування, співпраця з міськими організаціями, активна участь у громадському житті школи та міста. На базі нашої школи з 2013 року функціонує учнівська організація шкільного самоврядування «Слобожанська Юнь». Через роботу департаментів в учнів формуємо ціннісні ставлення до соціуму, культурних, історичних та духовних надбань нашого краю. На рахунку наших «слобожанчат» чимало добрих, цікавих та корисних справ:
Всі ці заходи виховують глибокі патріотичні почуття, бо патріотизм –це найперша ознака цивілізованої людини, це не лише любов, але й високий обов’язок кожного громадянина своєї держави.
Патріотами не народжуються, ними стають!