Особливості сучасного постіндустріального розвитку країни Франція – високорозвинута постіндустріальна держава. Вона посідає 15-те місце за ВВП на душу населення серед країн Європи та 22-ге – в світі. У французькій економіці значною є частка іноземного капіталу, зокрема, у промисловості – до 40 %, сфері послуг – 9 %, в інформатиці та інших новітніх виробництвах – понад 50 %. На підприємствах з іноземним капіталом працює понад 20 % населення. За розмірами іноземних інвестицій у національну економіку Франція посідає 3-тє місце в світі. США та Німеччина найбільше інвестують в країну.
Французька система освіти вважається однією з найкращих у світі. Основна її особливість – доступність безкоштовного навчання в державних вищих навчальних закла-дах. Щорічно на освіту витрачається близько 6 % ВВПТоп-200 найкращих університетів Європи – це 15 французьких вишів: університети Парижа, Ліона, Марселя, Бордо, Страсбурга, Монпельє, Тулузи.
Усе це зумовлює розвиток екскурсійно-пізнавального, лікувально-оздоровчого, спортивного та інших видів туризму в країні. Найпопулярнішими для туристів місцями у Франції є Париж з його околицями (Іль-де-Франс), Ніцца, Ліон, Руан, Страсбург, Ла-Рошель, Лурд, Бордо, Марсель. Париж називають «світовою столицею туризму».
Найбільша сільськогосподарська держава в ЄС. Землі Франції поділяються на: Орні (64%)Пасовища (32%)Сади та виноградники (3,5%)Виноробна ( ІІ місце в світі), молочна, м’ясна (найбільший виробник сиру, масла й м’ясопродуктів у Європі), цукрова (І в світі за виробництвом цукру з буряків).
Іль-де-Франс – найпотужніший економічний осередок Франції. Він займає 2 % тери-торії країни, там проживає 23 % населення, яке забезпечує виробництво 30 % ВВП. На цій території зосереджено 60 % вишів, 40 % наукових працівників, тисячі високотехно-логічних підприємств, 37 % менеджерів і керівників підприємств, 18 з 20 найбільших фінансово-промислових груп і 48 з 50 найбільших компаній Франції.
Основними експортними товарами є машини і транспортне обладнання, літаки, військо-ва техніка, пластмаси, хімікати, фармацевтика, залізо і сталь, напої. Франція є провідним експортером атомних технологій та технології зберігання радіоактивних від-ходів. Країна належить до найбільших імпортерів енергоресурсів, особливо нафти, що її завозить переважно з Алжиру і країн Перської затоки. Імпортуються також природний газ і вугілля. Природний газ надходить з Нідерландів, Росії та Алжиру. З інших товарів імпортуються машини та обладнання, транспортні засоби, споживчі товари, літа-ки, хімічні речовини.
Підсумки 1. Які показники розвитку банківської сфери і туризму підтверджують їхні провідні позиції в економіці Франції?2. Які особливості транспортної системи країни?3. Чим відрізняється і що має спільного машинобудування Франції і Німеччини?4. Поясніть переваги аграрного сектору країни.5. Користуючись додатковими джерелами інформації, підберіть факти, що свідчать про співробітництво України і Франції.