Мета:
1) Практична:
- систематизувати лексику по темі;
- вчити складати висловлювання на основі раніше вивченої лексики;
- вчити граматично вірно будувати речення, користуючись прямим та оберненим порядком слів;
- закріпити відмінювання дієслова - interessieren sich.
2) Ровиваюча:
- розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, вміння працювати в групах та робити висновки;
- сприяти розвитку уваги та пам'яті .
3) Виховна:
- Виховувати толерантність через групову роботу, почуття відповідальністі та бажання вивчати німецьку мову та уміння використовувати свій вільний час з користю.
4 ) Освітня:
- забезпечити засвоєння знань по темі.
Thema: Freizeit und Hobbys.
Мета:
- систематизувати лексику по темі;
- вчити складати висловлювання на основі раніше вивченої лексики;
- вчити граматично вірно будувати речення, користуючись прямим та оберненим порядком слів;
- закріпити відмінювання дієслова - interessieren sich.
- розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, вміння працювати в групах та робити висновки;
- сприяти розвитку уваги та пам’яті .
- Виховувати толерантність через групову роботу, почуття відповідальністі та бажання вивчати німецьку мову та уміння використовувати свій вільний час з користю.
4 ) Освтня:
- забезпечити засвоєння знань по темі.
Матеріал: підручник, комп’ютер, проектор, роздатковий матеріал для груп.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Початок уроку. Ich freue mich, euch zu sehen.
L. - Heute wir haben viele Gäste. Sagen sie bitte: Guten Tag!
S.- Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
Dicke Kinder, dünne Kinder,
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder.
L. Setzt euch!
Фонетична вправа.
Hört zu und sprecht nach.
Звуки написані на дошці, учні повторяють: [a ], [ä],[o], [ö], [ie], [ei].
Учні повторяють слова:
Malen- erzählen; oder-öffnen; die Zeit- spielt.
Мовна зарядка:
Es geht mir gut! Und wie geht es dir?...... .
2 Основна частина уроку.
L.- Wir kontrollieren die Hausaufgabe. Habt ihr die Hausaufgabe gemacht?
Welche Übung habt ihr für heute gemacht?
S.-Übung 7 s.34 schriftlich.
1)L.- Seht genau die Tafel an! Wie ist das Thema heute?
S.- Freizeit und Hobbys.
L.- Ist Freizeit wirklich die schönste Zeit?
- Bist du einverstanden ? Stimmt das?
S1- Ja, stimmt. Ich einverstanden.
L.- Warum? Was können wir in der Freizeit machen?
S2- Sport treiben.
S3- Bücher lesen.
L.- Also, wir können vieles machen.
2) Систематизація ЛО по темі:
L.- Seht genau die Bilder an! Was macht ihr in der Freizeit?
( на проекторі появляються картинки різних видів діяльностіб учні озвучують їх та відповідають на поставлене питання).
- Wir fahren Rad.
- Wir singen.
- Wir lesen-
- Wir tanzen. Wir spielen. … .
Тренування у вживанні ЛО в усному мовленні.
Гра- ланцюжок «Unsere Hobbys»
zB.-Ich sammle Aufkleber. Und du? Welche Hobby hast du?
( Учні по черзі будують речення про хобі та ставлять питання.)
3). Робота над читанням.
L.- Wir bekommen ein Brief. Das ist Natalkas Brief. Lies Natalkas Brief ihm. Ihr habt 4 Minuten.
L.- Wir haben zwei Gruppen in der Klasse. Ich gebe jeder Gruppe einer Brief.
L.- Also, seht genau die Tafel an! Ergänzt die Sätze durch die Informationen aus dem Brief.
(На слайді написано початок речення, треба його продовжити. Починає перша команда, а друга стведжує, або заперечує відповідь. А потім друга команда читає, а перша контролює сказане. За кожну правильну відповідь команда одержує «листочок».
L.- Also, jeder Gruppe rechnet die Blätter. Wieviel die Blätter hat erste Gruppe? Wieviel die Blätter hat zweite Gruppe?
L.- Gut. Wir arbeiten weiter. Jetzt wir wiederholen das Verb- interessieren sich und machen die Übung.
4) Робота над граматикою.
L.- Ви уже знаєте, що в німецькій мові, як і в українській є зворотні дієслова. Що є характерною ознакою для цих дієслів?
L.-частка- sich- ,яка відмінюється за особами і в розповідному реченню стоїть після дієслова.
L.- Konjugiert bitte das Verb: interessieren sich.
l.- Gut. Und jetzt jeder Gruppe hat eine Aufgaben: bildet die Sätze mit dem Verb: interessieren sich. Ihr habt 3 Minuten. Für jeden Satz bekommt ihr die Blätter.
L.- Also, wir kontrollieren.
L.- Jeder Gruppe rechnet die Blätter.
Erste Gruppe hat … die Blättre. Zweite Gruppe hat … .
Sportpause.
Hände nach oben!
Hände nach unten!
Hände nach links!
Hände nach rechts!
Hände vorwärts!
Hände rückwärts.
5) Розвиток навичок аудіювання.
L.- Hört bitte zu den Text.
Hört bitte den Text noch einmal zu und wählt die richtige Antwort.
( Учні слухають текст з диска, потім виконують тестове завдання.Після виконання завдання учні обмінюються своїми роботами і провіряють. Кожна правильна відповідь – 2 бала).
L.- Also,- ihr arbeitet fleißig.
6) Робота над міні- проектом „Wir reimen“
Робота в групах. ( Кожна група одержує завдання: написати особистий вірш по зразку, використовуючи слова. Які позначають різні види діяльності в вільний час. На слайді зразок.
Am Montag…. wir…. .
Am Dienstag…. wir…. .
Am Mittwoch…. wir …. .
Das machen wir sehr gern.
Am Donnerstag …. wir… .
Am Freitag …… wir …. .
Am Samstag kommt Frau Stange.
Am Sonntag …. wir lange.
( Представники груп читають вірші вслух, коли читає перша група . то друга показує сказане на пантоміно і навпаки). Потім учні висловлюють свою думку.
L.- Wie findest du das Gedicht? Gefällt dir?
S.- Das Gedicht ist gut. Mir gefällt.
6) Діалогічне мовлення.
( Учні, сладаючи міні діалог, демонструють свої поробки або предмети, які належать до їх хобі). Робота в групах.
L.- Erzählt bitte den Dialog „ Freizeit und Hobby“
7) Заключна частина.
- Підсумок уроку.
L.- Also, Freizeit ist wirklich schönste Zeit. Wir können vieles machen. Aber wir müssen nicht vergessen, das nach der Freizeit Alltag geht.
L.- Was habt ihr heute in der Stunde gemacht?
Учні дають відповідь. ( повторили лексику теми, складали вислвлювання та речення з зворотнім дієсловом interessieren sich,а також учились працювати в групах. Складали міні- діалог та вірш).
L.- Ihr habt heute sehr gut gearbeitet. Alle Schüller bekommen gute Noten…. .
Домашнє завдання. Скласти розповідь про своє хобі та хобі членів родини.
Eure Noten sind …… .
Die Stunde ist zu Ende. Aufwiedersehen!