Фронтальне корекційно-розвиткове заняття в 3 класі для учнів, що мають порушення слуху

Про матеріал
Фронтальне корекційно-розвиткове заняття в кабінеті слухової роботи для 3 класу (учнів, що мають порушення слуху)
Перегляд файлу

Фронтальне (групове) корекційно-розвиткове заняття в 3 класі

(для дітей з порушеннями слуху)

Тема: удосконалення вимови проривних звуків [б]-[п]. Регулювання сили голосу;

Мовний матеріал: «Тварини».  

Мета: вдосконалювати та диференціювати звуковимову  [б]-[п], розвивати фонематичне слухове сприйманння, формувати навички мовленнєвого  дихання, регулювати темп мовлення, силу голосу; розширювати активний словниковий запас; виховувати мовленнєву уважність, прагнення говорити правильно,  прищеплювати любов до живої природи

Обладнання: комп’ютерна програма «Живий звук», картки з ілюстраціями до вимови звуків [б]-[п], ілюстрації до теми «Тварини», дидактична гра «Назви слово».

Хід заняття

  1. Організаційний момент
  1. Привітання

Зранку сонечко всміхається,

Діти в класи повертаються.

Час отримувати знання!

Доброго дня! Доброго дня!

  1. Загально-корекційні вправи
  • Який сьогодні день?
  • Який місяць?
  • Яка пора року?
  • Що ми будемо робити сьогодні на занятті? (Думати, читати, говорити)
  1. Актуалізація опорних знань
  1. Повідомлення теми та мети заняття
  2. Артикуляційні вправи

А) «Побілимо стелю» (погладжування язиком твердого піднебіння на рахунок до 10)

Б) Гойдалки» (кінчик язика то вгору, то вниз на рахунок до 10)

   3. Дихально-голосові вправи

Протягування голосних звуків а, о, у зі збільшенням та зменшенням сили голосу

А-А-А-А-А (від протягування тихого до голосного)

А-А-А (від голосного до тихого)

За цим принципом проводиться протягування звуків [о] та [у]

  1. Звуконаслідувальні вправи

Подивись на малюнки та повтори за мною.

   Гав-гав-гав

   Няв-няв-няв

  Пі-пі-пі

    Му-му-му

 

  III. Робота над звуковимовою

  1. Робота з програмою «Живий звук»

Повторення позиції органів артикуляції під час вимови звуків [б]-[п] (Програма «Живий звук», модуль «Профілі»)

  • Уважно подивись на профіль вимови. Пригадай характеристики звуків [б]-[п]. Як правильно їх вимовляти? В якій позиції язик, губи?
  1. Читання з карток прямих та обернених складів зі звуками [б]-[п]

Ба-ба-ба; бо-бо-бо; бе-бе-бе

Аб-аб-аб; об-об-об; еб-еб-еб

Пу-пу-пу; пі-пі-пі; пи-пи-пи

Уп-уп-уп; іп-іп-іп; ип-ип-ип

  1. Робота з чистомовками

Па-па-па – розсипана крупа.

Пе-пе-пе – кошеня сліпе.

По-по-по – річка Лімпопо.

Іп-іп-іп – зеленіє кріп.

Ап-ап-ап – травку щипле цап.

Уп-уп-уп – поживний суп.

Оп-оп-оп – у річці короп.

Пу-пу-пу – по широкому степу.

Пи-пи-пи – золотаві снопи

(http://dnz156.edu.kh.ua/batjkivsjka_storinka/cikavinki/chitayemo_razom/chistomovki/)

***

На пагорбі – дуби,

Під дубами –гриби,

Великі, смачні

Гриби піддубні.

  1. Дидактична гра «Назви слово»

(Показую малюнок, діти називають слово)

Білка

   Бобер

   Бегемот

  Павук

  Пташка

  Півень

  1. Визначення позиції звука у слові

Поглянь на слова на дошці. Чи є в них звуки [б]-[п]? Де вони розташовані? (На початку слова, всередині, в кінці)

Суп, гриби, коробка, день, банан, пісня, стіл, парта, стілець, капуста, сніп

  1. Закріплення вивченого матеріалу
  1. Гра «Впіймай звук» (на розвиток фонематичного сприймання та навичок зчитування з губ)

Я буду називати слова, а ви плескайте в долоні, коли впізнаєте звук [б]

(Баран, панда, кабан, кіт, собака, ведмідь, голуб, борсук, вовк, лисиця)

А тепер давайте постараємося впіймати звук [п]

(Пацюк, курка, миша, панда, черепаха, кінь, мавпа, леопард, хом’як, тигр)

  1. Відгадування загадок

На дворі і на току —

Скрізь луна :»Ку-ку-рі-ку!»

Гордо птах цей походжає,

Дуже пишний хвостик має,

Шпори, гребінець чарівний…

Що за птах цей, дітки? (Півень).

 

У саду малий Микита

Захотів зірвати квітку,

А вона його вкусила.

Що за квітка це була?

Це не квітка, а. (Бджола)

 

  1. Розвиток зв’язного мовлення з опорою на мовний матеріал
  • Подивіться на малюнки? Хто на них зображений? Де живуть ці тварини? Як можна назвати їх одним словом? (Свійські, дикі)

  1. Підведення підсумків. Рефлексія.
  • З якими звуками ми сьогодні працювали?
  • Що нового ви сьогодні дізналися?
  • Яке завдання найбільше сподобалося?
  • Який настрій у тебе зараз?

Посміхніться один одному, ви всі молодці! Дякую вам за заняття! До зустрічі!

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
2 жовтня 2021
Переглядів
515
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку