Конспект логопедичного заняття у першому класі « Знайомимось зі звуком [c] і літерою с. Автоматизація звуку [C]»

Про матеріал
  • ознайомити дітей із звуком [c] та літерою с;
  • навчити впізнавати та розрізняти звук [с] з поміж інших;
  • навчити виділяти звук С на початку слова, всередині та в кінці ;
  • розвиток фонематичного слуху, уважності, навичок звукового аналізу, сприймання;
  • розвиток мовного дихання, плавного, протяжного
Перегляд файлу

        Конспект логопедичного заняття у першому класі

                  « Знайомимось зі звуком [c] і літерою с. Автоматизація звуку [C]»

 

Мета:

  • ознайомити дітей із звуком [c] та літерою с;
  • навчити впізнавати та розрізняти звук [с] з поміж інших;
  • навчити виділяти звук С на початку слова, всередині та в кінці ;
  • розвиток фонематичного слуху, уважності, навичок звукового аналізу, сприймання;
  • розвиток мовного дихання, плавного, протяжного видиху.

Обладнання:

 

                                               Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

1.Привітання

 

2. Артикуляційна гімнастика

Вправа «Жабка»

Зуби зімкнені, а губи рухаються у положенні «дудочка» - витягування вперед губ трубочкою та «посмішка», неначе вимовляємо звуки уі-уі-уі. Губами потрібно рухати ритмічно.

Вправа «Голочка-лопатка»

Змінювати положення язика по черзі: широкий, плескуватий, лежить на нижній губі, як лопатка, і вузький, витягнутий вперед, із загостреним кінчиком, наче голочка.

Вправа «Щіточка»

Кінчиком язика потрібно «почистити» верхні та нижні зуби.

 

ІІ.Основна частина

1. Пояснення теми заняття

    Звуки які не можна співати, називаються приголосними. Вони виходять з шуму і голосу.

    Сьогодні ми будемо вчити звук С разом із… насосом від велосипеда.Давайте будемо качати насос та слухати звуки.

 

                    С-С-С,   С-С-С,   С-С-С,   С-С-С,  С-С-С

 

    Спробуйте повторити цей звук.  Якщо дітям важко повторити то виконуємо вправу «Буря в стакані» . Кладемо соломинку посередині язика, а кінець опускаємо в склянку з водою.Треба подути через соломинку, щоб вода в склянці завирувала.

 

2.Дихальна гімнастика

Вправа «Гарячий чай»

Уявляємо, що чай у чашці дуже гарячий і його треба остудити. Дмухаємо на руку, наче на чай — видихуване повітря холодне. Чергуємо два види видиху — холодний і теплий.

 

3.Гра « Якого кольору»

 

море - синє                  горобець - сірий

небо — синє                каміння — сірий

вовк сірий               пролісок - синій

миша - сіра

 

4.Гра «Повторялки»

Са-са-са, са-са-са — залетіла в сад оса.

Са-са-са, са-са-са — вкусила дідуся.

Са-са-са, са-са-са-у Оксани коса.

 

ІІІ. Підсумки заняття

  1. Діти, що нового ви дізналися на нашому сьогоднішньому занятті?
  2. Давайте повторимо звук який ми сьогодні вчили.

Домашнє завдання

1. Артикуляційна гімнастика - «Жабка», «Голочка-лопатка», «Щіточка»(записані у зошиті).

2. Намалювати пташку або тваринку у назві якої є звук С.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Skryabina Elena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. 77 Svetamur7
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
19 січня 2018
Переглядів
4257
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку