Інтегроване заняття по розвитку функції дихання з дітьми старшої логопедичної групи «Подорож чарівної сніжинки»

Про матеріал

Інтегроване заняття по розвитку функції дихання з дітьми старшої логопедичної групи «Подорож чарівної сніжинки»

Мета: Розвиток глибокого вдиху і тривалого плавного видиху, його інтенсивності, сили голосу і мовного дихання;

Формування направленої повітряної струї видихаємого повітря;

Розвиток інтонаційної виразності мови;

Тренування мовного дихання під час виконання вправ;

Розвиток мовної моторики, поєднання рухів апарату артикуляції з рухами руки (біоенергопластика);

Розвиток дрібної моторики;

Закріпити уміння добирати слова – означення до слів: зима, зайчик, мороз, сніг, сніжинка, лис;

Удосконалювати вміння дітей розрізняти і вимовляти свистячі звуки, визначати місце звука в слові;

Самомасаж обличчя (артикуляційний масаж цілеспрямовано впливає на зони уваги: підборіддя, вушка, зона щоки, губи, язик).

Перегляд файлу

Інтегроване заняття по розвитку функції дихання з дітьми старшої логопедичної групи «Подорож чарівної сніжинки»

 

Мета: Розвиток глибокого вдиху і тривалого плавного видиху, його інтенсивності, сили голосу і мовного дихання;

Формування направленої повітряної струї видихаємого повітря;

Розвиток інтонаційної виразності мови;

Тренування мовного дихання під час виконання вправ;

Розвиток мовної моторики, поєднання рухів апарату артикуляції з рухами руки (біоенергопластика);

Розвиток дрібної моторики;

Закріпити уміння добирати слова – означення до слів: зима, зайчик, мороз, сніг, сніжинка, лис;

Удосконалювати вміння дітей розрізняти і вимовляти свистячі звуки, визначати місце звука в слові;

Самомасаж обличчя (артикуляційний масаж цілеспрямовано впливає на зони уваги: підборіддя, вушка, зона щоки, губи, язик).

Обладнання: пластикові стаканчики з розщепленим пінопластом, трубочки для коктейлю, сніжинки з бумаги, дольки мандарина на блюдечках, аромолампа, мана крупа, клей.

 

Хід заняття

1.Організаційний момент.

Логопед: З неба зіронька злетіла,

На плече до мене сіла.

Я з плеча її зняла,

І до групи принесла.

  • Дітки, як ви гадаєте, що це за зіронька з неба злетіла?

Діти: Сніжинка.

Логопед: Правильно, це сніжинка, вона нас запрошує у подорож.(звучить музика)

Гра-медитація «Я сніжинка»

Я маленька чарівна сніжинка.

Мене весело гойдає вітерець і

Запрошує  з собою у казкову подорож.

 

Як хороше кружляти над землею,

А коли стомлюся тихо спускаюсь з неба на землю.

Я така ніжна, легка, прозора – просто маленьке диво.

Придивись до мене і ти побачиш яка я красива.

Логопед: Діти, в яку пору року запрошує нас сніжинка? (Відповідь дітей).

Яке зимове свято саме веселе, саме казкове, саме чарівне? (Новий рік). А ви пам’ятаєте запах Нового року? Чим він пахне? (Ялинкою, цукерками, мандаринами).

(На протязі заняття горить аромалампа з ароматом «Хвоя»).

Ось вони наші мандарини! Вони нам допоможуть згадати запах Нового року.

Вправа «Запах Нового року» (Глибокий вдих носом, не піднімаючи плечей, а на видих промовити: «Ох, як смачно пахне!»- 3 рази).

Логопед: Діти, погляньте у віконце, щось погода зіпсувалась.

Вправа: «Вітер виє»

Спокою вітер взимку не знає:

Віхоли крутить, шляхи замітає,

Інколи ввечері виє за тином.(Діти імітують гудіння вітру з різною висотою голосу та силою видиху. Вдих через ніс, затримка дихання – сильний тривалий видих: «У-у-у-ууу»)

Може проситься в теплу хатину,

Тільки під ранок вітер спочине,

Вляжеться тихо на сніжну перину.

Логопед: Коли вітер лютує взимку, надворі здіймається завірюха.

Вправа: «Завірюха» (на формування повітряної  струї) Стакан з пінопластом та трубочки для коктейлю.(Виконувати  3 рази в межах 6 секунд).

Логопед: Але ми хуртовини не боїмося, пограємо діти!

Гра «Зима» (фізкультхвилинка)

Білий сніг, білий сніг, замітає стежинки,

Цілий день, цілий день, падають сніжинки. (Колові рухи руками, нахили тулуба вперед, повороти навколо себе).

Вітерець жартівник

Віхолу здіймає, а мороз чарівник з діточками грає. (Підстрибування)

Гра зі сніжкою «Додай слово-назву»

Засніжена – зима

Куцохвостий – зайчик

Тріскучий – мороз

Пухнастий – сніжок

Срібляста – сніжинка

Хитрий – лис

-Який спільний звук зустрічається у словах (зима, зайчик, мороз)?

-У словах (сніжинка, лис, сніжок),

-Які ці звуки? Чим вони відрізняються? (Характеристика звуків (с), (з)

-Слід визначити, який звук (с) чи (з) є у слові, місце звука в слові.

Логопед: А тепер пограємо з пальчиками.

Гра: «Скільки пальчиків  стільки  звуків»

( Діти заплющують очі логопед називає звуки, діти показують кількість звуків на пальцях (а, о, и, у…)

Пальчикова гра «Сніжинка»

Стою і сніжинки в долоньки ловлю (ритмічні удари пальцями правої руки по лівої долоньці)

Я зиму і сніг і сніжинки люблю (ритмічні удари пальцями лівої руки по правій долоньці)

Але де ж сніжинки в долоньці вода, ( на перше питання стиснути, на друге розтиснути кулачок)

Куди подівались сніжинки? Куди?

Розтали тендітні сніжинки мої ( ритмічні потряхування долоньками)

Як видно долоньки гарячи мої.

Логопед: Наші сніжинки не розтанули, ось вони тож пограємо з ними в гру

«Чия сніжинка дальше полетить?» (Здмухни сніжинку з долоньки. Глибокий вдих і тривалий плавний направлений видих, долоньку держимо прямо).

Логопед: Чи сподобалось вам грати зі сніжинками? А коли нам щось подобається, що ми робимо? ( Посміхаємось)

Артикуляційні вправи з елементами біоенергопластики: «Зимові розваги язичка»

 

Ти послухай, ось яка

Сталася пригода в Язичка:

Вийшов ранком на поріг,

А навколо – білий сніг,

Треба сніг повідкидати.

Швидко він узяв лопату «Лопатка»

Став язик прудким мов зайчик,

Перескочив він парканчик, «Парканчик»

На конячці прокатну вся «Конячка»

І на сніжку обернувся,

Бачить: гірка снігова, «Гірка»

Вітер з неї повіва (с- с- с).

З гірки зїхав на санчатах,

Трішки змерз, вернувся в хату. «Голочка»

Гарно, тепло у хатині-

Зараз я перепочину.

В чашку чаю наливає «Чашечка»,

І вареннячком смакує «Смачне варення»

Є й цукерочки у мене «Цукерка».

Дуже гарно Язичкові,

Пісеньку свою чудову

Заспівати він готовий: пя-пя-пя, пя-пя-пя.

Колесо свистить пробите: с-с-с.

Комарі-комарики, прилетіли з далеку: з-з-з.

Вправа: «Здмухни сніжинку з кінчика носика»

(Глибокий вдих через ніс, затримка дихання 2-3 коротких видихи з нижньої губи угору на ніс: ф-ф-ф-ф-ф-ф).

 

Самомасаж обличчя «Веселі ведмежата» ( Презентація)

Логопед: Молодці малята, але наша сніжинка поспішає у ліс, там зачекались її подружки.

(Діти прикрашають аплікацію «Зимового лісу» маною крупою).

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Skryabina Elena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 січня 2018
Переглядів
3585
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку