Гендерний виховний захід "Подорож у світ професій"

Про матеріал
Виховний захід у 1 класі, головною метою якого є усвідомлення гендерної рівності в дитячому середовищі.
Перегляд файлу

Виховний захід у 1 класі

«Подорож у світ професій»

Мета: сприяти усвідомленню гендерної рівності в дитячому середовищі, розвивати поняття рівних можливостей для хлопчиків та дівчаток, виховувати засади гендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної людини у виборі професії, повагу до будь-якої професії, працелюбність.

Хід заходу.

  1. Організаційний момент.

Поки ви всі спали, підростали,

Тисячі людей про майбутнє ваше дбали,

Плідно працювали.

  1. Проблематичне запитання.

Діти, відгадайте мої загадки:

  1. Працює в лікарні,

Слідкує, щоб діти були здорові та гарні.

Призначає правильні нам ліки,

Щоб не хворіли ми довіку. Хто це? (лікар)

  1. Чаклує в перукарні, усім зачіски робить гарні. Хто це?(перукар).

-Правильно. Але давайте подумаємо, лікар та перукар – це чоловік чи жінка? (жінка).

-Як ви думаєте, чи може в цих професіях працювати жінки? Чи тільки чоловіки? (можуть).

-Правильно.

3. Повідомлення теми заходу.

-Скажіть мені, хто з вас здогадався, про що ми будемо сьогодні з вами говорити? (про професії).

-А хто з вас знає, що означає це слово?

Професія – це добрі вміння виконувати певну роботу. Професія потребує певних навичок.

4  Робота над темою.

4.1. Бесіда про професії.

-Як ви думаєте, чи багато професій існує в нашому суспільстві?(так)

-Чи є такі професії, які притаманні тільки чоловікам або жінкам? Але, перш, ніж відповісти на це питання, послухайте вірш.

Вихователька всміхнулась

І до діточок звернулась:

«Всіх професій – не назвати,

Про усі не розказати.

Кожна з них потрібна дуже,

Будь-яка почесна, друже.

Необхідно мати хист

Чи ти кухар, чи юрист.

Інженер чи будівельник,

Медик, штукатур, сантехнік.

Кулінар чи перукар,

Водолаз, касир, шахтар.

Слюсар, металург, кравець,

Риболов, таксист чи швець.

Агроном чи тракторист,

Фермер, менеджер, артист.

Гончар, клоун, програміст,

Фармацевт, економіст.

Хлібороб чи машиніст,

Режисер, митець, лісник.

Тесля, коваль, провідник,

Секретар, електрик, ткаля.

Рятівник, бухгалтер, маляр,

Геодезист, кондитер, пекар.

Офіцер, бібліотекар.

Архітектор, садівник,

Археолог чи рільник.

Вівчар, муляр, продавець,

Чабан, льотчик, мисливець.

Міліціонер, двірник,

Спортсмен, пожежник, пасічник.

Листоноша, водій, друкар,

Педагог, поет, боднар….

Мабуть, годі рахувати.

Неможливо всі назвати!

Ви швиденько виростайте

Й будь-яку з них обирайте.

Краще ту, що вам цікава…

За роботу добру – слава.

Як старанними будете,

Користь скрізь ви принесете.

Шана всім трудівникам,

Що добробут творять нам.»

-А тепер скажіть, хіба немає жінок, які не будують будинки, чи не лікують тварин? (є.).

-Так, звичайно, в будь-якій професії можуть працювати і жінки, і чоловіки. Але, в залежності від того, хто в професії працює, ми будемо по-різному ту людину називати.

4.2. Гра «Хто живе в будинку?» (робота в парах)

На дошці намальований багатоповерховий будинок. На кожному поверсі 2 вікна.

  • На кожному поверсі живуть чоловік та жінка, у яких однакова професія. Ми з вами повинні визначити правильну назву професії. (на дошці поруч висять на магнітах картки з назвами професій, їх треба перевісити у віконце)

 

 

 

продавець

продавчиня

пілот

пілотеса

директор

директорка

перукар

перукарка

вчитель

вчителька

лікар

лікарка

кухар

кухарка

тренер

тренерка

 

-То що виходить? Який висновок ми можемо зробити? (Що будь-яку професію може отримати і чоловік, і жінка).

5. Фізпауза.

І жінки, й чоловіки – всі працюють залюбки.(діти встали)

І будинок будувати,( ставлять кулачок на кулачок)

І на літаку літати. (розставляють в сторони руки. Імітують політ)

Прати, шити, вишивати, (труть кулачок об кулачок)

Підмітати, прибирати(нахиляються, імітують підмітання)

Підстригати, малювати,(в повітрі малюють)

Усіх хворих лікувати.(нахили в сторони, слухають кулачком)

Ти також не лінись і професії навчить.

6. Гра «Відгадай професію».

-Давайте спробуємо відгадати  професії. Кожній з них притаманні якісь предмети або знаряддя праці. Ваше завдання дати назву професїї для жінки та для чоловіка.

    1. дошка, крейда, зошит- вчитель, вчителька.

    2. білий халат, ліки – лікар, лікарка.

    3. ножиці, дзеркало, гребінь – перукар, перукарка.

    4. літак, кермо – пілот, пілотеса.

   5. складає вірші – поет, поетка.

   6. пензель, картина, фарби – художник, художниця.

   7. ноти, складає музику – композитор, композиторка.

7. Робота в групах. Вправа «Знаряддя праці».

-А тепер ми з вами будемо самі вибирати знаряддя праці, інструменти. Ваше завдання розказати, до якої професії відноситься  цей інструмент, а також, чи може в цій професії працювати чоловік або жінка.(кожній групі на парту кладеться предмет. Двоє дітей через 1 хвилину виходять на середину класу і доповідають)

слухавка

фонендоскоп

каструля

зошит

Касовий апарат

ножиці

ноутбук

віник

пензлик

ракета

кермо

підніс

 

8. Рефлексія.

-Наше заняття підходить до кінця. Чи сподобалось воно вам?

-Що запам’яталось найбільше?

-Що нового ви дізнались?

-Скажіть, чи може кожна людина вибирати будь-яку вподобану професію?

--Ви сьогодні дуже плідно працювали. Молодці!

docx
Додав(-ла)
Полях Наталя
Додано
14 серпня 2019
Переглядів
637
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку