Географічне краєзнавство. Туризм

Про матеріал
Розробка для позакланого навчання, для гуртків з туризму та географічного краєзнавства. Містить в собі опис групового та особистого спорядження для дітей під час походу, адресу відеоресурсу де можна побачити дану інформацію у фахфіця, фото і схеми відповідно до теми
Перегляд файлу

Тема. Укладка рюкзака, підбір групового та особистого спорядження туриста ..

Мета. Ознайомлення гуртківців з різними видами рюкзаків для туристів, різного роду, та призначенням, спорядження, яке необхідне для походів

Обладнання. Фото схеми укладки  рюкзака, списки і фото необхідного особистого т а групового спорядження

Тип заняття. Комбіноване

Хід заняття

  1. Організаційний етап
  2. Актуалізація опорних знань гуртківців, та мотивація до навчально-пізнавальної діяльності
  • Що таке рюкзак
  • Що таке спорядження
  • Що відносять до особистого і групового спорядження

Знання про спорядження  необхідне для будь якого виду туризму, щоб ефективно спланувати подорож потрібно правильно підібрати спорядження для групи і для кожного туриста зокрема

  1. Вивчення нового матеріалу

План

 

  1. Укладка рюкзака
  2. Особисте та групове спорядження

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як правильно підготувати рюкзак для походу

 

 

C:\Users\Юзер\Desktop\Kak-sobrat-ryukzak-v-pohod-poryadok-razmeshheniya-veshhej.jpgРюкзак

 

 

 

 

 

Правильне укладання рюкзака має велике значення, в незалежності від того, чи йдете ви в багатоденний похід або на просту прогулянку.

 

Головна вимога при укладанні рюкзака: при найменших зовнішніх габаритах він повинен володіти найбільшою місткістю і бути зручним для перенесення. Для багатоденного походу підійдуть великі рюкзаки місткістю 50 - 70 літрів, які виготовлені з щільної міцної тканини, мають ушите дно і надійно прикріплені широкі заплічні ремені.


При укладанні рюкзака є загальне правило: важке кладуть вниз або середину і ближче до спини; м'яке - до спини; об'ємне і крихке - вгору; предмети першої необхідності - в кишені рюкзака. Потрібно старатися укладати речі так, щоб при русі не гриміли погано укладені предмети в рюкзаку.


При укладанні рюкзака важливо запам'ятати місце розташування предметів, щоб при необхідності потрібну річ можна швидко дістати, а не перевертати весь рюкзак.

Досвідчені туристи спочатку ставлять в рюкзак згорнутий килимок, щоб надати йому форму, і великий поліетиленовий пакет (дешево і зручно використовувати пакет для сміття), щоб захистити речі від вологи. Після цього вони до спини укладають спальник або ковдру, інші великі і м'які предмети, потім - важкі консерви, цукор, крупи. Зверху рюкзака і в його кишені кладуть те, що може знадобитися в дорозі. Особисті речі потрібно розкладати в водонепроникні мішки.


Коли всі речі вже укладені, слід надіти рюкзак, щоб перевірити, чи зручно в ньому. Правильно укладений рюкзак повинен щільно прилягати до спини увігнутою стороною. Не рекомендується прикріплювати крупні предмети зовні рюкзака або знизу його. Але іноді цього уникнути неможливо. В цьому випадку ці предмети (намет, спальник, каремат) заздалегідь потрібно загорнути у водонепроникний матеріал і щільніше прив'язати до рюкзака.


Якщо ви йдете в похід групою людей, то вагу рюкзаків можна полегшити за рахунок виключення дублювання деяких речей загального користування. Наприклад, що сім чоловік в групі узяли сім тюбиків зубної пасти по 100 г, 7 шматків мила по 150 г, 7 шматків господарського мила для прання речей по 200 г, туалетний папір, шампунь і т.д.

В даному випадку зайвими виявляться близько трьох або більш кілограмів непотрібного вантажу. Для виключення подібного дублювання потрібно домовитися, хто візьме на себе відповідальність за туалетне приладдя, яке взяти мило і яку зубну пасту. Ці речі можна розподілити між людьми. Звичайно мішечок з ними вішають під час стоянок на видному місці для загального користування.


Хоча більшість речей індивідуальні, але окрім них чимала частина в рюкзаку йде під речі (спорядження) загального користування і спільні продукти харчування. Окрім особистих речей (одяг, предмети особистої гігієни), обов'язково візьміть в піший похід взуття (краще черевики) на міцній підошві. Для довгого походу обов'язково потрібно узяти запасну білизну і шкарпетки. Навіть якщо на вулиці літо і стоїть жара, візьміть теплу непромокальну куртку, шапочку.


Тепер розглянемо приладдя для походу детальніше.

Медична Аптечка

Аптечка повинна бути завжди, оскільки в походах бувають ситуації, коли турист може захворіти, підвернути ногу або отруїтися, з'ївши невідомий продукт. Тому завжди в поході повинна бути людина, яка знає основні способи надання першої медичної допомоги і що має під рукою чергову медичну аптечку.

Звичайно аптечка складається з таких основних медикаментів які можуть стати в нагоді для надання першої допомоги:
  бинти стерильні і нестерильні;
  бинт еластичний;
  джгут;
  пластир бактерицидний і в рулоні;
  альбуцид або софрадекс;
  перекис водню;
  калія перманганат;
  йод;
  пантенол;
  валідол;
  фенкарол або супрастин;
  но-шпа;
  аміак;
  анальгін або баралгін;
  цитрамон;
  беллалгин;
  вугілля активоване;
  ножиці.

 Групове спорядження:

  1. Казани для приготування їжі. Казани зазвичай діляться між учасниками чоловічої статі. При цьому їх вага враховується при розподілі продуктів.
  2. Пальник і газові балони. Залежно від специфіки походу, можуть бути і відсутніми в переліку спорядження. Зазвичай несе інструктор і учасники чоловічої статі.
  3. Черпак, дошка для нарізки продуктів , губка для миття котлів. Зазвичай несе інструктор.
  4. Пилка, сокира. Залежно від специфіки походу, можуть бути і відсутніми в переліку спорядження.
  5. Сірники, запальнички, ніж, аптечка, карта місцевості, компас. Зазвичай несе інструктор.

У разі відсутності необхідних речей (намета, спальника, рюкзака тощо), повідомте про це організаторів, і вони постараються вирішити проблему.

До ваги особистого спорядження (особисті речі, особисте туристичне спорядження, взуття і одяг для походу) додасться вага продуктів (приблизно 0,75 кг на один день) і вага групового спорядження (тільки чоловікам ). Тому постарайтеся підійти виважено до зборів у похід, зробіть вибір на користь легких і практичних речей. Пам'ятайте, що величезні важкі рюкзаки поступово відходять у минуле і вага рюкзака для літнього шестиденного походу по Криму легко може становити 8-10 кг.

Детально, особисті речі:

  1. Квитки, документи, гроші (бажано все в герметичній упаковці , щоб не намокло).
  2. Лейкопластир, еластичний бинт (обов'язково) та медикаменти від своїх хронічних хвороб (якщо вони є).
  3. ЧЛМ (чашка, ложка , миска) — бажано металеві, але можна й пластикові (але вони можуть погано митися та за умови недбайливого використанні можуть легко зламатися).
  4. Налобний ліхтарик (бажано, щоб був у кожного учасника, але можна обійтися і одним на намет). Він полегшує пересування в темний час доби і пошук необхідних речей (сходити в туалет, знайти речі в рюкзаку тощо).
  5. Засоби особистої гігієни (зубні щітка і паста, вологі та сухі серветки, туалетний папір тощо) Бажано брати напівпорожні тюбики пасти, невеликі шматки мила тощо, щоб зменшити вагу рюкзака.
  6. Маленьке рушник. Бажано такий, який швидко сохне і займає мало місця.
  7. Сонцезахисні окуляри — актуальні в теплу/жарку пору року, але не є обов'язковим атрибутом звичайного походу.
  8. Мобільний телефон, фотоапарат тощо. Якщо ви вирішили взяти в похід електронні прилади, постарайтеся подбати заздалегідь про зарядку (зарядіть заздалегідь і без потреби не включайте) і захист від вологи (бажано убезпечити від намокання герметичною упаковкою).
  9. Пластикова 1,5 літрова пляшка води

Особисте туристичне спорядження:

  1. Рюкзак (40-80 літрів) — розміри залежать від кількості речей (зазвичай, чим більше рюкзак, тим більше непотрібних речей беруть із собою:) Вкрай бажано, щоб вага порожнього рюкзака становила 10-15% від ваги рюкзака в зборі.
  2. Спальник — повинен відповідати погодним умовам (в ідеалі температура комфорту спальника повинна бути на 5 градусів вище найнижчих прогнозованих температур, для дівчат бажано ще вище). Вкрай бажано, щоб вага спальника становила 10-15% від ваги рюкзака в зборі.
  3. Намет
  4. Килимок (пінка , карімат) — це ваш матрац на час походу. Килимок повинен бути легким і міцним.
  5. Сидушка (піддупник :) — невеликий шматочок килимка (пінки , карімата). За допомогою паска прикріплюється до п'ятої точки і дозволяє сидіти практично на будь-яких поверхнях, без небезпеки забруднитися, застудитись тощо Без сидушки часто можна обійтися, але іноді вона буває до речі.

Узагальнення та систематизація отриманих знань

Завдання

-перелічити необхідне особисте спорядження туриста

- перелічити необхідне групове спорядження

- назвати основний вміст аптечки туриста

- перегляд відео   інтернет ресурсу 

https://www.youtube.com/watch?v=ZQuYMHWbi0U

 

C:\Users\Юзер\Desktop\1174956_8738251.jpgC:\Users\Юзер\Desktop\1174956_8738274.jpg

 

 

C:\Users\Юзер\Desktop\1174956_8738266.jpg

docx
Додав(-ла)
Лешко Анна
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
12 травня 2020
Переглядів
1071
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку