Тема. Укладка рюкзака, підбір групового та особистого спорядження туриста ..
Мета. Ознайомлення гуртківців з різними видами рюкзаків для туристів, різного роду, та призначенням, спорядження, яке необхідне для походів
Обладнання. Фото схеми укладки рюкзака, списки і фото необхідного особистого т а групового спорядження
Тип заняття. Комбіноване
Хід заняття
Знання про спорядження необхідне для будь якого виду туризму, щоб ефективно спланувати подорож потрібно правильно підібрати спорядження для групи і для кожного туриста зокрема
План
Як правильно підготувати рюкзак для походу |
|
Правильне укладання рюкзака має велике значення, в незалежності від того, чи йдете ви в багатоденний похід або на просту прогулянку.
Головна вимога при укладанні рюкзака: при найменших зовнішніх габаритах він повинен володіти найбільшою місткістю і бути зручним для перенесення. Для багатоденного походу підійдуть великі рюкзаки місткістю 50 - 70 літрів, які виготовлені з щільної міцної тканини, мають ушите дно і надійно прикріплені широкі заплічні ремені.
Досвідчені туристи спочатку ставлять в рюкзак згорнутий килимок, щоб надати йому форму, і великий поліетиленовий пакет (дешево і зручно використовувати пакет для сміття), щоб захистити речі від вологи. Після цього вони до спини укладають спальник або ковдру, інші великі і м'які предмети, потім - важкі консерви, цукор, крупи. Зверху рюкзака і в його кишені кладуть те, що може знадобитися в дорозі. Особисті речі потрібно розкладати в водонепроникні мішки.
В даному випадку зайвими виявляться близько трьох або більш кілограмів непотрібного вантажу. Для виключення подібного дублювання потрібно домовитися, хто візьме на себе відповідальність за туалетне приладдя, яке взяти мило і яку зубну пасту. Ці речі можна розподілити між людьми. Звичайно мішечок з ними вішають під час стоянок на видному місці для загального користування.
Медична Аптечка
Аптечка повинна бути завжди, оскільки в походах бувають ситуації, коли турист може захворіти, підвернути ногу або отруїтися, з'ївши невідомий продукт. Тому завжди в поході повинна бути людина, яка знає основні способи надання першої медичної допомоги і що має під рукою чергову медичну аптечку. |
Групове спорядження:
У разі відсутності необхідних речей (намета, спальника, рюкзака тощо), повідомте про це організаторів, і вони постараються вирішити проблему.
До ваги особистого спорядження (особисті речі, особисте туристичне спорядження, взуття і одяг для походу) додасться вага продуктів (приблизно 0,75 кг на один день) і вага групового спорядження (тільки чоловікам ). Тому постарайтеся підійти виважено до зборів у похід, зробіть вибір на користь легких і практичних речей. Пам'ятайте, що величезні важкі рюкзаки поступово відходять у минуле і вага рюкзака для літнього шестиденного походу по Криму легко може становити 8-10 кг.
Детально, особисті речі:
Особисте туристичне спорядження:
Узагальнення та систематизація отриманих знань
Завдання
-перелічити необхідне особисте спорядження туриста
- перелічити необхідне групове спорядження
- назвати основний вміст аптечки туриста
- перегляд відео інтернет ресурсу
https://www.youtube.com/watch?v=ZQuYMHWbi0U