За статистикою, приблизно три чверті всіх ДТП з участю дітей відбуваються як результат їх непродуманих дій. Найчастіше трапляються: Перехід через дорогу в недозволеному місці – 35-40% Несподіваний вихід із-за транспорту, що стоїть або рухається – 25-30%. Недотримання сигналів світлофора – 10-15% Гра на дорозі або рух по ній при наявності тротуару – 5-10%
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Проїзна дорога з твердим покриттям (шосе) Він перекриває дорогу на залізничних переїздах Він забороняє, дозволяє або інформує (знак) Місце очікування автобуса (зупинка) Транспортний засіб з «рогами» (тролейбус) Водій транспортного засобу, якому не потрібні права (велосипедист) Багатомісний автомобіль для перевезення пасажирів (автобус) Місце, де на час залишають свій транспорт (стоянка) (шлагбаум)
Номер слайду 6
ДОРОЖНІ ЗНАКИ
Номер слайду 7
Чим регулюється рух на вулицях і дорогах? Дорожні знаки — це символи (умовні позначки), що встановлюються на дорогах для орієнтації учасників дорожнього руху. Дорожні знаки називають «міжнародною мовою вулиць».
Номер слайду 8
Дорожні знаки
Номер слайду 9
Попереджувальні (разом — 43) Вони попереджують водіїв і пішоходів про можливу небезпеку Ці знаки установлюють на певній відстані від місця небезпеки так, щоб їх було добре помітно. Форма більшості знаків — трикутник білого кольору з червоною облямівкою.
Номер слайду 10
Знаки пріоритету (разом — 6) Вони встановлюють черговість проїзду перехресть, а також вузьких ділянок вулиць Зовнішній вигляд і форма цих знаків різноманітні.
Номер слайду 11
Заборонні (разом — 35) Вони забороняють певні дії водіїв і пішоходів, тому їх так називають Ці знаки мають форму кола білого кольору з червоною облямівкою Але існують також заборонні знаки, пофарбовані в червоний або блакитний колір.
Номер слайду 12
Вказівні знаки (разом — 18) Призначені для визначення порядку проїзду окремих ділянок шляхів і їх перетинів, обов’язкового напрямку руху, введення або відміни мінімально припустимих швидкостей руху Вони мають форму кола із зображенням символу білого кольору на блакитному фоні, їх установлюють безпосередньо перед ділянками доріг.
Номер слайду 13
Інформаційно-вказівні (разом 66) Вони інформують водіїв про різну дорожню обстановку Ці знаки мають форму квадрата або прямокутника з малюнками й написами на зеленому, блакитному або жовтім тлі.
Номер слайду 14
Знаками сервісу (разом — 12) Міститься різноманітна інформація, пояснення Вони допомагають водіям і пішоходам орієнтуватися в дорозі, наприклад сповіщають про місця відпочинку, заправні станції, медичні пункти, місця руху Вони мають форму прямокутника й пофарбовані в блакитний колір.
Номер слайду 15
Знаки додаткової інформації (таблички) (разом — 50) допомагають упорядкувати рух потоків транспортних засобів або уточнити, посилити дії знаків.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
К-1. Який лікарський засіб можна використовувати в якості антисептика при капілярній кровотечі? Подорожник, березовий лист. Корінь валеріани, квіти конвалії. Листя дуба. К-2. Який засіб автомобільної аптечки можна використати для зменшення болі при переломі? Валідол. Анальгін. Ентеродез. К-3. Навіщо необхідний валідол в аптечці водія? Для застосування при високій температурі тіла. Для застосуванні при болях при переломах. Для застосуванні при болях в області серця.
Номер слайду 21
К-4. Як надати допомогу постраждалому при болі в серці? Дати по таблетці анальгіну або аспірину. Дати понюхати нашатирний спирт. Дати прийняти під язик таблетку валідолу або нітрогліцерину. К-5. Навіщо в аптечці водія 10%розчин аміаку (нашатирний спирт)? для обробки ран; для накладання зігріваючого компресу; для вдиху при запамороченні або втраті свідомості. К-6. Де треба визначати пульс, якщо постраждалий втратив свідомість? На променевій артерії. На стегновій артерії. На сонній артерії.
Номер слайду 22
«Автомобілістам» намалювати знак «Стоянка заборонена» «Пішоходам» намалювати знак «Лікарня»