Година спілкування
«Таємниці навколишнього світу»
1 КЛАС
Підготувала
вихователь ГПД
Власюк Оксана Іванівна
Тема. Таємниці навколишнього світу
Мета. Ознайомити дітей із ланками навколишнього світу; розвивати мовлення; вчити спостерігати за природою, тваринами та рослинами; любити і оберігати навколишній світ
Обладнання. Розфарбовки дятла, олівці
Хід заняття
І. Організаційний момент (слайд 1).
Розповідь вчителя.
– Який прекрасний світ, що нас оточує. Все в ньому гармонійно та гарно: дерева, квіти, гори, водойми. Все залежить одне від одного та доповнює. Сонце світить на рослинки, які проростають з ґрунту. З неба крапає дощик, насичуючи землю. А тварини живляться рослинками. Яке ж чудове наше довкілля. Ліси, поля, сади – це наш навколишній світ. І на сьогоднішньому занятті ми з ним познайомимось.
ІІ. Відгадування загадки. Знайомство з лікарем лісу (слайд 2).
ІІІ. Знайомство з мешканцями лісу (слайд 3).
– Діти, подивіться на слайд. Скажіть, кого вибачите?
ІV. Знайомство з рослинами лісу (слайд 4).
– Назвіть, що ви бачите на слайді?
– Це рослини лісу. Вони поділяються на дерева, кущі і трави. А ще є
окремий вид – це гриби. Гриби бувають їстівні і отруйні. Тому хто
збирає і вживає гриби потрібно дуже ретельно вивчити їх і вміти
відрізняти. Адже, від цього залежить життя і здоров′я, того хто
любить їсти гриби.
V. Знайомство з мешканцями полів (слайд 5).
– Гляньте на слідуючий слайд. Це мешканці полів – тварини, комахи та птахи. Назвіть, кого саме ви бачите на малюнках.
VI. Знайомство з рослинами полів (слайд 6).
– Далі ми познайомимось із рослинами полів. Це культурні рослини,
їх сіють люди для своїх потреб і дикорослі, тобто бур′яни, які
насіваються самі.
VIІ. Знайомство з рослинами саду (слайд 7).
VIІІ. Знайомство з рослинами городу (слайд 8).
IХ. Знайомство з кімнатними рослинами (слайд 9).
– Слідуюче знайомство буде з кімнатними рослинами. Вони є
квітучі, тобто ті, які мають квіти і листкові, ті які мають тільки
листки і не цвітуть.
Х. Хвилинка допитливих. Відгадування загадок (слайд 10 – відео)
– Дивіться уважно на екран і відгадуйте загадки про мешканців та рослини лісу.
ХІ. Практична робота (слайд 11).
– Діти, у кожного з вас на парті є розфарбовка пташки дятла. Зараз ви
розфарбуєте малюнки і в лісах стане більше лікарів. Ліси будуть
зеленіші. А ми будемо ходити туди на прогулянки і насолоджуватись
свіжим повітрям.
Інструкція виконання роботи
1. Покладіть перед собою малюнок пташки.
2. Уважно роздивіться розфарбовку і готовий малюнок.
3. Обведіть контури малюнка, яких не вистачає простим олівцям.
4. Виберіть олівці потрібних кольорів для зафарбовування.
5. Починайте зафарбовувати малюнок згори. і поступово зафарбовуйте до низу.
6. Не поспішайте, за контури малюнка не виходьте.
7. Малюнок готовий.
VІІ. Підведення підсумків заняття (слайд 12).
– Ось і підійшло до завершення наше заняття. Діти, бережіть навколишній світ! Не засмічуйте його. Памятайте, що від цього залежить життя тварин, рослин і наше з вами. Разом з дорослими насаджуйте дерева та кущі. Тоді наше повітря буде чистим , корисним для всього живого. Тож давайте будемо берегти навколишній світ!