Година спілкування у 9 класі « Шкідливий вплив куріння на органи дихання людини»

Про матеріал
Година спілкування у 9 класі « Шкідливий вплив куріння на органи дихання людини»
Перегляд файлу

Година спілкування у 9 класі

 « Шкідливий вплив куріння на органи дихання людини»

МЕТА: розкрити проблеми пов’язані з негативним впливом паління на організм людини, ознайомити учнів з властивостями нікотину та його дію на організм, поглибити знання про шкідливий вплив куріння на органи дихання та інші органи людини; удосконалювати навички роботи з додатковою літературою; розвивати пізнавальний інтерес до біології людини та вміння робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до свого організму.

ОБЛАДНАННЯ: таблиці про шкідливість паління , плакати, малюнки.

ФОРМА УРОКУ: семінар.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Здоров”я - найдорожчий дар людини. Однак часто причиною захворювань є сама людина, точніше, спосіб життя, який вона веде. Після відкриття Америки Фауст у супроводі Мефістофеля побував у Новому Світі. Там вони побачили тютюн. Мефістофель заявив: „Корисна травичка! Вона ощасливить Старий Світ. Хто хоч раз закурить - не покине цієї забавки. Чи не натоптати вам тютюном люльку, шановний докторе?” - „Не треба. Це забавка для дурнів”, - відповів Фауст.

Про цю „забавку” і поведемо сьогодні серйозну розмову. Почуємо результати ваших досліджень про шкідливість тютюну для органів дихання та всього організму. А наприкінці уроку, зваживши всі „за” і „проти”,спробуємо дати відповідь на запитання „Курити чи не курити?”.

Читання уривку з твору М. Твена „ ПригодиТома Сойєра”... (обговорення уривку). Учитель. У „Пригодах Тома Сойєра” Марк Твендосить виразно змалював відчуття дітей після першого затягування і неприємні наслідки паління.

Що ж сталося в дитячому організмі, коли він настільки бурно прореагував на тютюн? Які діючі складові тютюну призводять до таких різких реакцій серцево-судинної (збліднення шкіри) та нервової систем (нудота, запаморочення, слабкість м”язів), органів травлення (блювота).

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні ви поглибите свої знання про шкідливий вплив куріння і забрудненого повітря на органи дихання. Допоможуть нам у цьому повідомлення, які ви підготували (випереджувальне завдання).

Урок пройде під девізом „Куріння або здоров”я ! Вибирай сам!” .

Вивчення нового матеріалу.

Куріння завдає великої шкоди всьому організму, особливо органам дихання. У тютюновому димі міститься близько 200 надзвичайно шкідливих речовин: нікотин, чадний газ, синильна кислота, бензпірен, сажа.

Повідомлення учнів

1 .Історія появи та використання тютюну.

а) як тютюн з’явився в Європі?

б) яку боротьбу вели з палінням в 16- 17 ст.?

в) який зв”язок існує між тютюном і нікотином?

 г) тютюн -- рослина

2. Хімічний склад сигарети.

а) яку хімічну структуру має листя тютюну і що саме так сильно впливає на організм?

б) у чому полягає фізико-хімічний механізм паління?

в) хімічний експеримент (демонстрація досліду).

3. Механізм звикання до тютюну.

а) у чому полягає секрет швидкого звикання людини до паління?

б) чому курці з великими труднощами відмовляються від цієї шкідливої звички?

в) як зароджується шкідлива звичка у підлітків?( схема 1).

4. Вплив тютюну на організм. ( схема 2).

5. Збитки не тільки собі, але й суспільству.( схемаЗ). 

6. Як кинути палити?

 

Аутотренінг для бажаючих кинути палити.

7. Як вирішити проблему паління?

Міри по боротьбі з палінням.

Наказ №57 Міністерства освіти і науки України „Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах та установах Міністерства освіти і науки України»

Узагальнення знань.

• Учні заповнюють анкету.

Підсумок уроку.

Учитель. Підраховано , що населення земної кулі щороку викурює 12 млн. цигарок і сигарет. Справді астрономічна цифра ! Після викурювання сигарет лишається гільзи і фільтри, а також частина недокуреного тютюну. Загальна маса недокурків досягає 2520000 тонн. Курці щороку „викидають” в атмосферу 720тонн синильної кислоти, 384000 тонн аміаку, 108000 тонн нікотину, 600000т дьогтю і понад 550000т чадного газу та інших складових частин тютюнового диму.

— А чи знаєте ви, що, крім здоров”я, тютюн забирає у нас ще деякі важливі речі? Підраховано, що для сушіння тютюнового листя, необхідного для приготування 300 шт. сигарет треба зрубати одне дерево. На одну тонну тютюну йде: 1,25 кг ваніліну; 3,25 кг арованіліну; 3,5 кг, м”ятної олії, 96 кг ромової есенції; 70 кг чорносливу; 50 кг сухофруктів;150 кг меду. На початку 90-х  років на сигарети було витрачено 100 тис. тонн паперу, якого вистачило б для видавництва бібліотеки „Життя видатних людей” з тисячі томів по 159 тис. екземплярів накладом.

Про відчуття людини, яка відмовилася від куріння, чудово сказано:

„ Я щасливий”:

Я дихаю нині, як слон,

Хода у мене легка,

І ніч пролетіла, мов дивний сон,

Без кашлю і без плювка...

Я став дотепником, веселуном,

Ну просто душа товариства.

Я порожевів, поповніло лице,

Енергія так і кипить.

Громадяни, вас цікавить рецепт?
Відкрить? Чи не відкрить?

Повідомлю: від нині я
назавжди кинув курить.

Тютюн - це рослина, яку споживають лише дві істоти - маленький зелений хробачок і людина.
Але маленький зелений хробачок не знає нічого кращого за тютюн... А людина?..

 

АНКЕТК КУРЦІВ
 

І.Чи курять ваші батьки?-

Чи пробували ви курити?—

Чи курите ви зараз?—-

Я курю: —

а) тому, що відчуваю себе дорослим;

б) за компанію;

в) із цікавості;

Чи знають ваші батьки, що ви пробували курити чи що пробували курити?—

Про шкідливість куріння ви дізналися:

а) від рідних;

б) з газет, журналів, телебачення;

в) у школі.

 

 

МІФИ ПО БОРОТЬБІ З ПАЛІННЯМ

  •          Скоротити посіви тютюну;
  •          Заборонити рекламу тютюнових виробів;
  •          На пачках цигарок робити надписи, які б попереджували про шкідливий вплив паління, про хвороби тих, хто палить;
  •          Не продавати цигарок неповнолітнім;
  •          Заборонити паління у громадських місцях;
  •          Вести пропаганду про шкідливий вплив паління і т.ін

За дослідженнями більше 70% курців самостійно можуть відмовитися від паління, не потребуючи допомоги лікарів.

При бажанні слід повільно випити склянку води або соку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 квітня
Переглядів
82
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку